ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Смартфон
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Смартфон
Автор Съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Смартфон Отговорете с цитат
Вярната ми Nokia 3720 (водо, прахо и дуракоустойчива Very Happy ) почна да издава багажа (събраха и се много падания май) и идва ред да я сменям. Реших, че като ще я сменям е редно да е със смартфон и тук изникна проблем. Искам да е нещо което да издържа на натоварване (из планините) и да има корава батерия. Не държа да има камера с много пиксели (имам си добър фотоапарат Wink ), имам си и добър GPS. Това което търся е:
1.Батерия с голям капацитет (колкото повече - толкова повече Very Happy )
2.Здрав корпус (да издържа на удар и драскане)
3.Цена до около 500лв. (в границите на разумното Very Happy да е )
Очаквам предложения от по-разбиращите от мен Croc .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Чет Сеп 05, 2013 12:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Re: Смартфон Отговорете с цитат
petarpstone написа:
Вярната ми Nokia 3720 (водо, прахо и дуракоустойчива Very Happy ) почна да издава багажа (събраха и се много падания май) и идва ред да я сменям. Реших, че като ще я сменям е редно да е със смартфон и тук изникна проблем. Искам да е нещо което да издържа на натоварване (из планините) и да има корава батерия. Не държа да има камера с много пиксели (имам си добър фотоапарат Wink ), имам си и добър GPS. Това което търся е:
1.Батерия с голям капацитет (колкото повече - толкова повече Very Happy )
2.Здрав корпус (да издържа на удар и драскане)
3.Цена до около 500лв. (в границите на разумното Very Happy да е )
Очаквам предложения от по-разбиращите от мен Croc .


като си имаш камера и ГПС ... за какво ти е смартфон?! цялата тая истерия със смарфоните е ... струва ми се доста малоумна история Wink
спокойно може да си вземеш някой за 50-100 лв дето да е просто издръжлив Smile Аз си взех едно Самсунгче за резерва и си има всичко:
1. МОЖЕ ДА СЕ РАЗГОВАРЯ ОТ НЕГО - много важен фийчър
2. КОПЧЕТА
3. календар, аларма, бележник
4. дори интернет за поща и фейс.

Помисли си какво ти трябва Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Сеп 05, 2013 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
И аз досега съм имал само нокии, но от последната никак не съм доволен - точно след година започна да прекъсва /калпав говорител - оправя се с удар/, да се изключва /халтава батерия/ и т.н. дразненици. Тъпках хартии покрай батерията и пр. още 1 година се мъчих и си взех това. Засега съм много доволен ~2 месеца.
Чет Сеп 05, 2013 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
И аз досега съм имал само нокии, но от последната никак не съм доволен - точно след година започна да прекъсва /калпав говорител - оправя се с удар/, да се изключва /халтава батерия/ и т.н. дразненици. Тъпках хартии покрай батерията и пр. още 1 година се мъчих и си взех това. Засега съм много доволен ~2 месеца.

Значи имаш още 10 месеца до "точно след година". Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 05, 2013 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Slav



Регистриран на: 20 Юни 2013
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
http://smartphones.bg/smartphones-cat/cat-b15
Чет Сеп 05, 2013 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Todor написа:
И аз досега съм имал само нокии, но от последната никак не съм доволен - точно след година започна да прекъсва /калпав говорител - оправя се с удар/, да се изключва /халтава батерия/ и т.н. дразненици. Тъпках хартии покрай батерията и пр. още 1 година се мъчих и си взех това. Засега съм много доволен ~2 месеца.

Значи имаш още 10 месеца до "точно след година". Very Happy


Clap Clap Clap

Capitulate Capitulate Capitulate

Абсолютно!

Майтапа настрана, но този нали е сертифициран за тези натоварвания IP57 - прах, вода.... гумиран корпус... - оня го пазих, като яйце и пак... т.ч. надявам се да по-дълготраен...
Чет Сеп 05, 2013 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Yassen



Регистриран на: 03 Дек 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет!

Търсех точно каквото и ти. Взех си Motorola Defy (http://smartphones.bg/smartfoni-motorola/motorola-defy). Имам го вече 2 години и съм много доволен. Мия го регулярно под чешмата, вътре наистина не се събира прах и т.н.

Само че, ако искаш батерия, откажи се от смартфон. Тези харчат доста. С 30-40 минути разговори на ден и час в нета не издържат повече от 3-4 дни. Тoва при принципно спряно wi-fi и прочие енергия-пестящи мерки.


Успех!
Чет Сеп 05, 2013 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Motorola Defy е един от вариантите само мисля да е Motorola Defy + (по ми допада от samsung galaxy xcover 2).

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Чет Сеп 05, 2013 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ПЪТУВАЩИЯТ СЪС ЗЕМЯТА



Регистриран на: 02 Ное 2013
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Arrow И нещо добро за заряд Idea http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=584

_________________
форумната фауна тук-
Освен това се виждаха няколко много докачливи старчета, готови да се засегнат при най-малък повод и от нещо най-незначително.
Сря Яну 08, 2014 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
ПЪТУВАЩИЯТ СЪС ЗЕМЯТА написа:
Arrow И нещо добро за заряд Idea http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=584


За това ще трябва поне двама шерпи да го влачат нагоре. Ако си на пикник на поляна да, ама и за тогава не е щото колата ще е до теб. Wink))
Сря Яну 08, 2014 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Cerf Volant



Регистриран на: 29 Дек 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично очаквам светлия момент, в който ще мога да си позволя Sonim.
Мисля, че е страхотен вариант и според мнения на приятели, имащи го, телефона е чук и в буквален и в преносен смисъл. Laughing

ПС - относно Motorola Defy, мога да дам още един глас "за".

_________________
Поклон, планино!
Нед Яну 12, 2014 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Todor написа:
И аз досега съм имал само нокии, но от последната никак не съм доволен - точно след година започна да прекъсва /калпав говорител - оправя се с удар/, да се изключва /халтава батерия/ и т.н. дразненици. Тъпках хартии покрай батерията и пр. още 1 година се мъчих и си взех това. Засега съм много доволен ~2 месеца.

Значи имаш още 10 месеца до "точно след година". Very Happy

Тцъ, не позна! От всичко дето съм имал на тази марка, това е най-читавото. Всичко след него изглежда по-солидно, но дава по солидни дефекти. Точно този модел ползвам от края на 2010-та. Ползвам го по описание, мия си го с веро и жълтото на гъбичката, плувам си с него, изтървам си го, подритвам си го и други дейности описани в ръководството му. Минусите му са, че няма кирилица за писане, батерията му от пълна пада на едно деление за три дена, но пък с него държи в момента два дена (преди три дена). Батерията има голям саморазряд и се изтърка клавиатурата на 5-тицата, едната от чертичките в краищата на бутона. Друго куцо е, че в някой партиди фабрично е защипано уплътнението и се пълни с вода(на късмет е). При изтърване губи връзка с картата за памет, но май това е фабрична защита. Диода бързо яде батерията. Антената не е в горния край, а в долния и се оказва в дланта. Това се усеща при слаб сигнал. Иначе телефон, като телефон. Време е за следващ не-смарт телефон, ама тепърва ще го решавам.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Яну 12, 2014 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
nokia x101- 2 карти-за в планината идеално с 2 оператора,батерия 1430ma държи 14 дена(на е-4 не го презаредих) нема екстри-само кас`тофон радио и-фенерче!Падал е хиляда пъти-единия път-от 2-я етаж-като си изтръсквах раницата-докато вървях надолу да го търся премислях къв ше е следващия-комшията го беше сглобил и пуснал вече Very Happy та така...следващия ще е...същия Very Happy ако още може да се намери...
Нед Яну 12, 2014 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Бил съм със всякакви смарт-джаджи из планините ....даже си разходих и таблета до Ботев да видя кво ще му стане и дали ще изкара батерията цял ден да чертае трак с джипиеса Very Happy

Това което ми прави впечатление е ,че на нито едно у-во сензорите за надморска височина не беше вярно.

И разбира се проблема с батерията...която колкото по-ново у-во си вземете /смартфон / толкова по добре защото процесорите са от по-ново поколение и харчат по-малко ток - нищо че са четири-ядрени.

С моето HTC Desire което вече правя барливо из баирите /сняг, студ, влага/ проблеми не съм имал ..разбира се имал съм едно на ум и съм го пазил най-вече да не строша дисплея.

С едно зареждане ме е карало 2-3 дни като през това време държа клетката изключена за да не черпи и чат пат цъкам джпс-а ей така щот го имам.

Сега ще сменям телефона с друг смарт който също мисля да подложа на всичко описано горе....и пак няма кво да му стане но това е джаджа не е инструмент.

В планината освен джпс-а и вграденото фенерче - другите смарт функции са напълно не нужни Smile

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Яну 14, 2014 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Напълно подкрепям мненията, че в планината смарт телефон е излишно разточителство и ненужна зависимост за ток!
Ръчен GPS и някаква водоустойчива сапунерка.

Няма го този филм с водоустойчив смарт телефон и корава батерия.
Не и всичко това в едно устройство Smile
Аз ползвам GSM Samsung B2100 в планината.
Бих предпочел Соним но самсунга така или иначе го имам и ми струваше 40лв.
Вярно, далеч е от показателите на Соним-а но до седмица с нормална експлоатация не се налага да мисля за зареждане.
Аз например това разбирам под "корава" батерия. Или поне 4-5 дни.
Няма такъв смарт телефон... Все още няма.

Имам и един CAT B10. Смарт е, здрав е, няма никакъв проблем с вода, прах и влага, обхвата му е супер добър - говорил съм с него на места, от които други не могат.
Обаче 2 дни максимум и батерията е аут.
Т'ва не става за планина по моите критерии!
Пет Яну 17, 2014 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov