ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ревю "Декатлон-България"!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Ревю "Декатлон-България"!
Автор Съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Ревю "Декатлон-България"! Отговорете с цитат
С много голямо нетърпение очаквах отварянето на този магазин в България. Бях слушал доста суперлативи за него, от мои приятели, пътуващи често в Европа. Бил добре зареден, цените ниски, дори за Европата, качествена стока. Отвориха спортния хипермаркет на 29. 08. Изчаках да мине "лудницата" и днес, 10.09. сложих малко пари в джоба, качих се на колелото и хайде към най-добрия магазин за такива, като мен, които искат по инаква почивка.

Голям и уреден паркинг. Дори и малко паркингче за колелета. Огледах се-никаква камера и охрана наоколо. Викам си-най-много да ми откраднат помпата, чантичката с резервните гуми и чарколяци и километража, но няма като Бай Ганьо да си ги запаша в гащите. Влязох в магазина, наистина е голям. Пред мен-палатки. Пет броя. Ооооо, добре започваме! Нова палатка бе една от мисиите ми в спортния мол. В интернет си бях харесал една, наистина примамливо изглеждаше. На живо доста ме разочарова. Става дума за двуместната Кешуа за 159 лева. Няма, на външната част, дъно. Което, автоматично, вкарва водата, при дъжд, към вътрешната. Както и кал и всички други боклуци. Тая ми беше фаворит. Оказа се, че е доста обемиста, а и тежка-4,4 кг. Не става за носене върху велосипед. След това се "лепнах" за една зелена-цена 200 лева. Пише-разпъване за една минута. Викам си-идеално. За човек, който, когато пътува с колело и почти всяка вечер му се налага да разпъва палатка, а сутрин да сгъва, всяко улеснение е от полза. Освен това бе доста компактна. Обаче седя и се пуля и не разбрах как ще я разпъна за минутка. Обърнах се към служител, който също се учуди на описанието. Каза ми че сигурно може да я разпъне за две минути. Аз се заинатих и му отговорих, че ако ми я разпъне, пред мен, за две, веднага я купувам. Не се пробва! Продължих на вътре в магазина. Щанд за екипировка за ездачи. От езда, освен на жени, не разбирам. Не че и тая я разбирам кой знае колко. Рибарски принадлежности и екипировка. Пак не ми е в темата. Фитнес уреди, горе-долу биваше, но в Метро има по-голямо разнообразие. Много стелажи с дрехи-не е лошо, но цените ми се сториха високи, като знам приятелите ми на какви цени си купуваха блузките и къси гащета от Франция. И, най-накрая, щандът за велосипеди и аксесоари, свързани с тях. Имаше и скъпи-около 2000 лева, само едно беше, шосейно, но основно цените на другите велосипеди бяха около 400-600 лева. Интересно описание имаше една "шосейка": "Предназначено за начинаещи колоездачи, да изминават между 30 и 60 км. дневно." Ако караш повече от 60 сигурно се чупи или стачкува! Марката B-TWIN във Франция може да е много известна, но на мен нищо не ми говори. Да не казвам, че най-важното, за една "шосейка", тежестта, никъде не бе описана. И тук, на този щанд, преживях истински ужас! Около мен "летяха" десетки хлапета, качени на колела, уж за проба. Свиреха гуми, а аз през пет секунди се обръщах, да следя да не ме блъсне някое. На два пъти само реакцията ми ме спаси някое летящо българче да ме блъсне. Нито можеш да разглеждаш спокойно, нито да се чувстваш спокоен. Охраната, на два-три метра от тях-никаква реакция. На края аз им се скарах и се махнаха. Такава била политиката на магазина, каза ми служител!!!

Продължих да разглеждам, имаше аксесоари разни, каските бяха на, горе-долу, добри цени, но клиновете...... Както и блузките ми се сториха скъпички. Преместих се на щанда с раници и планинска екипировка. Една девойка си хареса термос. Целият бе очукан, сякаш ония хлапета са ритали мач с него. Искаше да си купи такъв-еми няма. Само мострата е. Като стана дума за мостра, исках да легна на един самонадувен дюшек. Стори ми се по-дебел и удобен от моя, но целият беше в стъпки, сякаш стадо слонове са минали през него. На моя въпрос за проба, служителят ми каза, че нямат друг. Само мострата. Та, за термоса. Исках да видя на един колко му е обемът. Никъде по етикетите нямаше такава информация, както и на етикета, с надпис "маде ин чайна" на него. Все пак, казвам си, ще си взема един спиртник. Да, ама не. Спиртници няма. Само "Примус"-и. Ама пък газта свършила. Е, купих си звънче за колелото, да не си тръгвам с празни ръце. Дадох 7 лева за него, макар да знам, че същото го има в по-евтини магазини, на Илиенци, за 4 лева. Просто да не си тръгвам с празни ръце, че скоро, ако не си оправят политиката, няма да стъпя там!

Някой може да каже, че съм претенциозен-не съм!

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Вто Сеп 10, 2013 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
dekatlona си е зле от всякъде. РАзглежал съм го и в германия и франция и .... на други места. тва е като Лидъла (не го харесвам тоя магазин просто) Алди и подобни от групата. некви си техни боклуци на сериозни пари. Ама според мен ще го бъде... цялото това нашествие на туристи по езерата и безбог...

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Сря Сеп 11, 2013 12:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Сигурно има и хора, останали с чудесни впечатления от магазина, но не са седнали да го напишат във форума...Казвам го не за да защитавам някакъв си бранд, а защото сме свиканли твърде лесно да приемаме своето (или чуждо) негативно мнение за единственото правилно...

Относно Декатлон, Лидл и подобни вериги със собствени "боклуци" - ако човек им след промоциите, определено може да си купи добри стоки.
Сря Сеп 11, 2013 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Може би аз отидох с прекалено "голяма кошница", но това бе така, защото мои приятели са много добре запознати с веригата в другите страни. Преди малко говорих с друг приятел, също посетил магазина, заради рибарските принадлежности и аксесоари. Тръгнал си е също разочарован от цени и качество.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Сря Сеп 11, 2013 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicholyubo



Регистриран на: 05 Сеп 2012
Мнения: 22
Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /USDA - 7а

Мнение Отговорете с цитат
Аз също съм разочарован от цените на боклуците които продават. В Германия, Франция и в Австрия съм ходил по техните магазини и някак ми е останал спомен че там цените на същите стоки са по евтини Rolling Eyes

Но то нормално за България Laughing

_________________
LZ1LPK , A1(Rh-)
Нед Сеп 15, 2013 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
chicholyubo написа:
Аз също съм разочарован от цените на боклуците които продават. В Германия, Франция и в Австрия съм ходил по техните магазини и някак ми е останал спомен че там цените на същите стоки са по евтини Rolling Eyes

Но то нормално за България Laughing



1. Цените в Бг са по-евтини. С много малко, но по-евтини! Всеки може да го провери в сайтовете за съответните страни!
2. В Австрия няма магазини на деклатлон
Пон Сеп 16, 2013 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Много си е добре магазина, просто фокуса му не са стоки за туризъм и планина, наблегнали са на други неща - там футбол, фитнес, колела, лов и тн. Видях доста добре оферти за някои туристически дрехи и екипировки, но като цяло липсваше огромния набор от екипировка с марката Quechua, която съм виждал в Декатлоните в Испания и Франция. А за Quechua само хубаво неща мога да кажа, особено за цената си, всичко което съм купувла и ползвал е здраво, практично и удобно. Нямат палатките Quechua, туристическия висок клас - леки, здрави и евтини палатки, нямат и много от високия клас мембрани - якета, панталони и тн.. които в Испания си бяха евтини на фона на другите магазини, които съм посещавал там. Имаше няколко добри неща на Simond само.. На вело щандовете имаше голямо разнообразие от всякакви велосипеди, чаркове, дрехи, оборудване.. като цяло магазина е чуден, добре организиран и подреден, но едва ли е мястото да се оборудвате за Хималайска експедиция Wink . Чакам с нетърпение зимните стоки.
Пон Сеп 16, 2013 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
sas_97



Регистриран на: 01 Яну 2014
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично имах чувството че съм в спортния вариянт на Jumbo магазините- много, на пръв поглед интересни, но всъщност напълно безмислени неща....

_________________
When I let go of what I am, I become what I may be ~ Lao Tzu
Сря Яну 01, 2014 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Днес отново посетих Декатлон. За първи път от онзи ден миналата година, когато бях разочарован. Днес обаче, надминаха очакванията ми. Имаха всичко, за което отидох, че даже и повече. Купих си наистина полезни, за мен, неща. За качеството-в края на лятото!

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Вто Май 13, 2014 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jacomo



Регистриран на: 21 Дек 2013
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Е айде похвали се какво си си взел Smile, аз довечера ще мина да разгледам за разни дрешки за леки преходи.
Вто Май 20, 2014 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ли пикник-шалтета (одеяла)?
Вто Май 20, 2014 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Има да.

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Сря Май 21, 2014 7:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov