ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
среща на х.Амбарица 19-20 октомври
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
среща на х.Амбарица 19-20 октомври
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Живота написа:
,още се чудя как не я качихме и да слезем през Залъмца.

Ние оттам минахме-определено си струваше!На обед бяхма на масичките до Кръста-за довиждане с планината Alcohol
Чет Окт 24, 2013 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
danin94 написа:
Gollum написа:
Аз пък не виждам какво и беше на хижата или на посрещането и ме изненадват тези претенции.

От друга страна хижарката също може да има претенции към нас.Ние си тръгнахме последни,като си раздигахме и забърсахме нашата маса ,но на доста от останалите маси имаше останки от храна,празни кутии от бира,бутилки и пр.- няма да казвам на кои.Навън около масите до огъня също се наложи да събирам от земята пластмасови шишета.
Но по-добре да не се продължава с тоя спор-видно е ,че до консенсус няма да се стигне.

Искам обаче специално да поздравя момичетата,които се бяха качили на Купена преди нас-четохме им имената в книгата. Леда по улея наистина беше доста гаден и непредвиден.Особено как са слезли наобратно не ми го побира главата.
Ние се спуснахме директно на юг по южното ребро и за минути бяхме на езерото.
Все пак ми остава обеца на ухото и ще си преразгледам пренебрежителното отношение към котките. На такъв лед,ако няма въже само с пикел няма да стане.

И от мен благодарности към организатора/с който се запознахме следващата вечер на Хубавец/,както и на курбанджиите.

Чудесно беше и все пак може би бяхме малко множко.Цялата столова кънтеше и почти не чувах кой ,какво ми казва.

Мисля,че една мини-среща в средата на зимата на труднодостъпно място също не е лоша идея.


Подкрепям идеята и съм сигурен ,че имаш нещо наум и ако подскажеш мястото и времето....със сигурност тръпката и адреналина ще са на ниво
Very Happy
Ами аз се щам за четири подходящи места:Тевно езеро,Рибни езера,Вазов и з.Ботев. Страшното и Кобилино са с малък капацитет.
Чет Окт 24, 2013 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
за такава зимна среща и мен ще навиете!

_________________
www.summitsweb.com
Чет Окт 24, 2013 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1060

Мнение Отговорете с цитат
Уважаеми колеги планинари искам да Ви благодаря, че с Вашето присъствие направихте Втората среща реалност!

Бих искал специално да благодаря и на следните лица:
Цецо Пешлеевски -един човек с голямо сърце
Емилия Гатева -за настаняването, конния транспорт и всичко останало
Бочо Бараков и брат му -за отстраняване на проблема с осветлението в хижата
Живота, Митко(Сливен) и ПламенК -за водене на групата от Юг
Дидо, Жоро и Вангел -за транспортирането и приготвянето на курбана
Мартин -за груповата снимка пред хижата
Стефан и Бойко -за разчистването в хижата в неделя преди обед
Тихомир Томанов -за посрещането на участниците в Карлово
Христо Сливков от ПСС-Троян


Бъдете здрави и до нови срещи!


Последната промяна е направена от t.hristov на Пон Мар 30, 2015 6:18 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Чет Окт 24, 2013 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цецо е Пешлеевски, другото е вярно, въпреки,че на събитието му беше малко свито и не съумя да развихри организаторските си умения. Но ще има и друг път.
Дружеската и градивна критика, която отправям е за това, че всяка групичка си се мумифицира в своята пирамидка, наду си собствената чалга, наряза си личната сланинка и се изключи от околните. Я да си отговорим на въпроса: Колко от присъстващите се запознаха или размениха думички с поне двама непознати до сега? Единици. Това не беше среща, а групово посещение на хижа. И освен това някои пикаха извън тоалетната чиния, та други възнегодуваха срещу миризмата.
Масите трябва да се организират! Маси във всеки смисъл. Следващият път всеки ще има няколко минутки време да си изложи презентацията пред всички, да отговори на поставените му въпроси, да поеме партийно поръчение, а не само да ми се крие зад някакви си никове и да казва, че Караманчо го депресира.
Иначе да е жива и здрава Ема и кучката и, която похапна кашкавал от 15лв. и салам от 25.
Чет Окт 24, 2013 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Я да си отговорим на въпроса: Колко от присъстващите се запознаха или размениха думички с поне двама непознати до сега? Единици. Това не беше среща, а групово посещение на хижа.

А, добре беше, човек, то на сила хубост не става, пък и "планинарите" са криви хора по начало. Благодарение на форума атмосферата беше доста по-дружелюбна и отворена в сравнение с обичайната по хижите. (В тази връзка си спомням, как преди наколко години в същата хижа влязохме в столовата, където голяма група беше окупирала централните маси и съответно си пръснала багажа си по останалите, та се наложи да се промъкваме като престъпници в тъмните кътчета, чудейки се коя раница или проснат панталон да избутаме, за освободим малко място за да седнем; и разбира се се натъквахме само на неодобрителни и враждебни погледи.)
Между другото някой може ли да каже колко хора се събраха? Сморед мен нямаше 50.
Чет Окт 24, 2013 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
...Между другото някой може ли да каже колко хора се събраха? Сморед мен нямаше 50.

Въпреки, че не бях на срещата знам, преброих 76 човека.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 24, 2013 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
всяка групичка ... наду си собствената чалга

Ама вЕрно ли?
Чет Окт 24, 2013 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1060

Мнение Отговорете с цитат
Според мен на срещата бяха малко повече и ако греша нека някой ме поправи.
На треятият етаж в стаите за спане -52 места
В дневната на втория етаж -20 места
На каменните плочи пред хижата -2 любители на звездите
В палатката отвън -2
СК"Диамант" Карлово -3

Общо : 79 Smile
Чет Окт 24, 2013 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Gollum написа:
Мисля,че една мини-среща в средата на зимата на труднодостъпно място също не е лоша идея.

Сакън, това звучи богохулно! Laughing

Между другото, направи ми впечатление, че болшинството от присъстващите бяха избрали по-дълги и интересни маршрути, въпреки бурните призиви за леснодостъпност на мястото в началото. Което ме радва.


И аз съм за среща на труднодостъпна хижа през зимата. Но коя да е тази хижа в Балкана?
Ще трябва и организатор да се намери за нея.
Хората ще са по-малко тогава и вероятността да се опознаят е по-голяма.
Не че има лошо на среща със 78 човека, но за една вечер с колко човека да се запознаеш?
А и да се запознаеш, дали ще ги зпомниш?
Да не говорим, че поне аз, първо исках да обърна внимание на познатите си, които виждам рядко.
С доста от хората си кимахме и разменяхме приятни реплики, но нямаше време за много нови запознанства.
И така е по-интересно според мен. Стъпка по стъпка. Very Happy
Чет Окт 24, 2013 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Помислете за една зимна среща на х. Ехо.
1. Труднодостъпна и същевременно достъпна от север и от юг;
2. Разположена на красиво място;
3. Ще побере всички желаещи;
4. Мога да организирам транспорт с УАЗ до м. Остриките или по-надолу в зависимост от снега, за идващите от север;
5. Какво ще кажете за горните 4 Smile
Чет Окт 24, 2013 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
danin94



Регистриран на: 15 Сеп 2012
Мнения: 251
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Gollum написа:
danin94 написа:
Gollum написа:
Аз пък не виждам какво и беше на хижата или на посрещането и ме изненадват тези претенции.

От друга страна хижарката също може да има претенции към нас.Ние си тръгнахме последни,като си раздигахме и забърсахме нашата маса ,но на доста от останалите маси имаше останки от храна,празни кутии от бира,бутилки и пр.- няма да казвам на кои.Навън около масите до огъня също се наложи да събирам от земята пластмасови шишета.
Но по-добре да не се продължава с тоя спор-видно е ,че до консенсус няма да се стигне.

Искам обаче специално да поздравя момичетата,които се бяха качили на Купена преди нас-четохме им имената в книгата. Леда по улея наистина беше доста гаден и непредвиден.Особено как са слезли наобратно не ми го побира главата.
Ние се спуснахме директно на юг по южното ребро и за минути бяхме на езерото.
Все пак ми остава обеца на ухото и ще си преразгледам пренебрежителното отношение към котките. На такъв лед,ако няма въже само с пикел няма да стане.

И от мен благодарности към организатора/с който се запознахме следващата вечер на Хубавец/,както и на курбанджиите.

Чудесно беше и все пак може би бяхме малко множко.Цялата столова кънтеше и почти не чувах кой ,какво ми казва.

Мисля,че една мини-среща в средата на зимата на труднодостъпно място също не е лоша идея.


Подкрепям идеята и съм сигурен ,че имаш нещо наум и ако подскажеш мястото и времето....със сигурност тръпката и адреналина ще са на ниво
Very Happy
Ами аз се щам за четири подходящи места:Тевно езеро,Рибни езера,Вазов и з.Ботев. Страшното и Кобилино са с малък капацитет.


Да не стане така , щото наплива от желаещи да е повече от 20-25 , тогава само Вазов може да осигури необходимия капацитет , мисля че Венци ще остане приятно изненадан и със сигурност ще даде всичко от себе си да е комфортно , е ако ни е отишъл в Индия...ама тогава той си има заместник
Чет Окт 24, 2013 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Тук не говорим ли за Балкана?
Щот то на Вазов ще е Рилска форумна сбирка.
Тази зима на няколко пъти там имаше доста силно форумно присъствие.
Иначе няма лошо да има и в Рила такава среща.
Чет Окт 24, 2013 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
Общо : 79 Smile

Добре звучи, но това с местата за спане не е много достоверна сметка, а и тази бройка идва тъкмо два пъти повече на тази от общата снимка. meco puh ти от къде почерпи своята информация?
Чет Окт 24, 2013 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ванка, за снимката според мен не бяха излезли всички.
Като се замисля само на нашата маса бяхме 16-17 човека.
Чет Окт 24, 2013 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Страница 20 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov