ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Раница за носене на бебе/дете
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Раница за носене на бебе/дете
Автор Съобщение
Smehorancho



Регистриран на: 05 Дек 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Търся раница със столче за носене на бебе Отговорете с цитат
Привет

Нужна ми е малко помощ за избор на раница със столче за носене на бебе Wink Бебето го има вече, сега търся начин как да го помъкна по баирите.
Питането е следното:
1. За каква минимална възраст (килограми) са предназначени тези раници?
2. Ако някой е ползвал или има наблюдения върху марка/модел и ми помогне с мнение ще съм много благодарен?

Усмивки!

_________________
Усмихни се, остават бръчки но какво от това?
Сря Дек 05, 2007 3:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Дечо, ти ли си бе? Честито бебе, не знаех за него! Laughing
Сря Дек 05, 2007 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Четстито рожба и от мен. Много радост да ви носи. Дано се намери някой "препатил" с такива столчета. Аз не ги разбирам. Confused
Сря Дек 05, 2007 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Smehorancho



Регистриран на: 05 Дек 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте всички!
Да аз съм. Бебе има - момченце - казва се Христо и вече е на 5 месеца и според мен скоро ще ми трябва такава раница със столче, затова и се надявам някой да помогне в тази посока.

_________________
Усмихни се, остават бръчки но какво от това?
Сря Дек 05, 2007 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ехее, че то малкия Дечко вече разписал няколко месеца. Laughing Браво, браво. И да не се намери някой дето да даде съвет за пустите столчета, ти ще се оправиш, ама.... Cool
Сря Дек 05, 2007 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Baby
Това което се продава по магазините е т. нар. самар - това не е раница, повече прилича на орязана раница за носене на хора. Максимумът за тегло е до 30 кг, направени са така че да пазят детето от слънце, дъжд и потният гръб на носача. Със сигурност ги има в магазина на ул. 11 август.
Успех

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Дек 06, 2007 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Smehorancho



Регистриран на: 05 Дек 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за инфото!!!
Все пак малкият тежи 10 кг и още 20 отгоре - добре ще ми дойде Wink

Поздрави

_________________
Усмихни се, остават бръчки но какво от това?
Чет Дек 06, 2007 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
e, и какво стана сега.. дай една снимка на бебока да го видим Very Happy
Съб Дек 08, 2007 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Smehorancho



Регистриран на: 05 Дек 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Snimka Отговорете с цитат
Привет
Снимка без проблем, ама как точно да я дам? Нямам никъде из нета сложена, така че ... трудно.

_________________
Усмихни се, остават бръчки но какво от това?
Пон Дек 10, 2007 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Наслуки



Регистриран на: 13 Дек 2007
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Минимални килограми и възраст за носене на бебе на гръб няма. Има само изискване детето да може да седи стабилно самостоятелно. И разбира се да не се плаши, че не вижда лицето на майка си/баща си пред неговото.
Вашето бебе по-скоро още е за кенгуро, но имам приятелка чието бебе го носеха от тази възраст в нашата раница, която не е класически самар, т.е. не става за дете над 2 години (даже и 1,5 год.)
Моделът е Kangaroo на Deuter. Лошото е че вече не го виждам нито в магазина (Стената), нито в сайта на производителя.
Ето снимки:
;
Има и отделение за 30л багаж, ама става наистина тежко.
Другите модели на Deuter съм чувала че са разкошни, ако може човек да си ги позволи:
http://stenata.com/?categoryID=44
Успех в избора и ходенето после, разбира се!
Чет Дек 13, 2007 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Smehorancho



Регистриран на: 05 Дек 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Нещо такова търся Отговорете с цитат
Привет
Точно това е нещото което търся - не знаех че в стената има. Цената определено е вълнуваща за 30л. раница, но вечно щастие няма.
Права се че сме още малки, но лятото вече ще сме на 1 год. т.е. - време за пътешествия.
Ще опитам да намеря нещо от чужбина, ако не - Стената ще е.

_________________
Усмихни се, остават бръчки но какво от това?
Съб Дек 15, 2007 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ние си взехме подобна раница (или самар) от един магазин в Лозенец, адресът му е "Кръстьо Сарафов" 26, ъгъла със "Света гора", в една къща на приземния етаж. Телефони на магазина - 8667518 и 0888138188. Цената беше малко над 100 лв. Има около 30 л място за багаж + столче за малчугана.

Минимални килограми няма, по-скоро има максимални, но преди да ги достигнете хлапакът вече е станал достатъчно тежък за дълги преходи и няма да имаш желание да го носиш много. Моят син е вече на година и 4 месеца и е около 12 кг и ми е трудно да го нося повече от 2 часа в планината. Още повече че неговата глава е точно зад моята и той не вижда нищо напред, затова се изсулва на една страна за да гледа или като му писне да седи на едно място почва да скача или рита и става още по-труден за носене. Започнахме да го водим по планини когато беше на 6 месеца и вече е бил в Родопите, Стара планина, Витоша и Рила и има зад гърба си и 3 пещери. По-голям проблем от раницата ни беше да му намерим подходящи дрехи за планина, особено за зимата (най-трудно ни беше с ръкавиците).

Ето една витошка снимка от това лято:



_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...

Последната промяна е направена от asenr на Вто Фев 12, 2008 12:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 10, 2008 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Smehorancho



Регистриран на: 05 Дек 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Е това вече е нещо на което мога да зака Браво Отговорете с цитат
Привет,

Мога само да Ви кажа браво за това че малкият е отявлен планинар още повече и зимата е там където няма градски отрови и смард, независимо колко е студено.
Аз все още не смея да разнасям бебока по планините, но това което каза за главичката не бях се сетил. Да си призная честно преди много време бях виждал подобна раница в употреба и там бебето стоеше определено над главата на таткото и виждаше какво става. Ако при твоята наистина е ограничено да вижда, няма как да го накараш да стои мирен юнака. А дали няма опция да се обърне с главата назад? Тогава ще вижда за какво става дума, още повече че майката ако е отзад, ще може да го забавлява ако му доскучае.
Благодаря за адреса, знам го това магазинче, от доста време работи въпреки странният си вид и помещение. Ще се отбия да проверя дали има още от тези раници, че времето ще се изниже като стой та гледай както се казва. А като се постопли ще се срещаме вече и по планините Wink

Поздрави и много приключения по планините.

_________________
Усмихни се, остават бръчки но какво от това?
Чет Яну 10, 2008 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление няма как да го обърна назад малчугана, защото няма къде да си сложи ръцете ако седне наобратно и пак няма да вижда защото задната част на раницата е висока. На снимката се вижда добре. А според мен възрастта на бебето не е чак толкова голяма пречка колкото хранителния режим. Миналият месец бяхме на х. Мальовица за алпиниадата и малкият се скъса да реве последните няколкостотин метра, защото малко му беше минал часът за ядене и беше много гладен. Но нямаше как да го нахраним в снега. Добре че не беше на кърма че тогава щеше да яде по-честичко. И по пътя срещнахме една майка с 9 месечно бебче в кенгуро :-) След като го нахранихме веднага се усмихна и повече нямаше проблеми.

Сещам се и за още един магазин, в който може да намериш евтина раница - има един бебешки оказион, ето координати - кв. "Света Троица", ул. "Цар Симеон" бл.313, тел. 02/929 77 28, GSM 0888 34 55 51. Там има и дрешки и обувки. От там купихме ботушки с гортекс за 10 лв, много хубава поларена блузка с качулка и импрегнирана грейка тип космонавт. Виж и във форума на bg-mamma, и там излизат интересни неща.

Подрави!

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...

Последната промяна е направена от asenr на Вто Фев 12, 2008 12:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Яну 11, 2008 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
garrik



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 2
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
И аз имам същият модел раница. Наистина са здрави и удобни, в това число и за бебето. В кенгурото нашето не може да изтрае и пет минути, а в раницата сме го носили по цял ден без проблеми И при мен има проблем, че се изхлузва на една страна, ама на бебето това май не му пречи.Носихме в нея и каката, която е на 4 годинки - издържа раничката. Отбивах се в този магазин в края на декември - имаше от тях. Иначе, преди да я купим, гледахме и тези от стената.Тогава там имаше два модела, бяха по-интересни, ама и цените им бяха над 300 лв.Така че спряхме се на тази и не съжаляваме - върши си работа.


Последната промяна е направена от garrik на Вто Яну 22, 2008 10:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Яну 22, 2008 2:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov