ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Раница за носене на бебе/дете
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Раница за носене на бебе/дете
Автор Съобщение
Smehorancho



Регистриран на: 05 Дек 2007
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Цената определено.. Отговорете с цитат
Привет

Цената на моделите в Стената определено е висока - дано някой който има от тях даде и той мнение струва ли си да се дадат 200 повече и за какво по-точно?
Благодаря за инфото!

_________________
Усмихни се, остават бръчки но какво от това?
Вто Яну 22, 2008 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
noshtna_ptica



Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

Мнение Каква раница за дете Отговорете с цитат
Здравейте!
С дъщеря ми ще прекараме 10-ина дни в Рила и ще й купувам раница. Много се двоумя между Ташев Рок Игъл 30 или 35, и Ферино Фокс 30. Струва ми се странно, че Ферино е доста по-евтина. Дали това означава, че не е удобна? Моля ви за съвет.
Съб Юли 18, 2009 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Имам Rock-eagle 30. Гърбът и е безформен някак си, ще изтормози хлапето. Аз я ползвам като карам колело, с малко багаж вътре. Възможно е да е голяма на детето.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 19, 2009 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
не зная колко е голяма дъщеря ти, но на дете около 135 - 140 см високо раница 30 л му е голяма и неудобна за носене
просто му идва дълга и му пречи на нормалното ходене

по мое мнение за дете трябва детска раница иначе ще се измъчи
Пон Юли 20, 2009 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
noshtna_ptica



Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Детето вече е 160см, пък и преходите не са малки, ще има доста багаж. Мисля си, че под 30л ще е малка.
Вто Юли 21, 2009 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
най-добре да вземеш щерка си и да пробва на място коя раница ще и пасне
Вто Юли 21, 2009 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile написа:
най-добре да вземеш щерка си и да пробва на място коя раница ще и пасне

Те тва е моабет

И накарай в магазина да напълнят раницата със спални чували и др. пособия, за да я пробва пълна.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 21, 2009 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
noshtna_ptica



Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Вече ходих с нея, но лошото е, че се опитват да ми набутат най-скъпото, което имат - вчеря ме агитираха за една скиорска на Нордика, която определено й беше голяма. Алтернативата на човека от магазина беше друга 40л на Ташев, което е доста жестоко към детето. Затова питам вас, защото на вас имам повече вяра.
Вто Юли 21, 2009 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Има нещо сбъркано в тази раница - FERRINO FOX - тегло 7000 гр., демек 7 килограма Shocked
Начи нема по-евтина 30л. раница от тази май.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 21, 2009 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Виж тука (раници 20-40 л)

http://www.stenata.com/ranitsi/20-40-litra/pregled

Бих ти прпоръчал раница от серията Futura на Deuter, имам две такива у дома.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 21, 2009 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
noshtna_ptica написа:
Вече ходих с нея, но лошото е, че се опитват да ми набутат най-скъпото, което имат - вчеря ме агитираха за една скиорска на Нордика, която определено й беше голяма. Алтернативата на човека от магазина беше друга 40л на Ташев, което е доста жестоко към детето. Затова питам вас, защото на вас имам повече вяра.


40л. на Ташев (предполагам за Вихрен става дума) и на мен ми е жестока Laughing За човек с тесни рамене са доста неудобни презрамките, а и самата раница не е от най-леките Wink
Освен това няма никакви джобове и джобчета - само капака, никак не е удобно.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Юли 21, 2009 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
noshtna_ptica



Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Да дам отчет, вече се върнахме. В последния момент взехме Ташев Рок Игъл 35. Дъщеря ми е много доволна, подскачаше през цялото време като козле. Дано много път да види!
Нед Авг 02, 2009 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mimthe



Регистриран на: 05 Окт 2009
Мнения: 44
Местожителство: софия

Мнение от къде? Отговорете с цитат
къде мога да намеря бебешка раница на прилична цена?

_________________
Smile
Пон Окт 05, 2009 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tragedy



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Как да носим две малки деца в планината Отговорете с цитат
Здравейте планинари,

Татко съм на две дечица съответно на 2 години и 3 месеца и на 6 месеца и много обичаме да обикаляме из планините. Разполагаме с раница Kid Comfort на Deuter, в която носим по-голямото дете и едно кенгуру, в което носим малкото дете. Разбира се децата ги нося аз, но нещо взеха да натежават и взе да ми стана неудобно. За пример - по-малкото дете (на 6 месеца в момента) е вече 8 килограма и кенгуруто не ми е много удобно (поне това, което имаме).

Искам да ви попитам за съвет - как мога да нося и двете си деца из планините по най-комфортния начин? Има ли (изобщо) раници за носене на две малки деца на гърба? Или пък някои по-удобни кенгурута или раници за носене на бебе отпред?

Докато дойде време да ги нося, децата ми ще са на около 2 години и поовина и на около 9-10 месеца, т.е. около 14 килограма и още 10-на.


Благодаря ви за съветите и препоръките Smile
Нед Фев 12, 2012 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Как да носим две малки деца в планината Отговорете с цитат
Tragedy написа:
Здравейте планинари,

Татко съм на две дечица съответно на 2 години и 3 месеца и на 6 месеца и много обичаме да обикаляме из планините. Разполагаме с раница Kid Comfort на Deuter, в която носим по-голямото дете и едно кенгуру, в което носим малкото дете. Разбира се децата ги нося аз, но нещо взеха да натежават и взе да ми стана неудобно. За пример - по-малкото дете (на 6 месеца в момента) е вече 8 килограма и кенгуруто не ми е много удобно (поне това, което имаме).

Искам да ви попитам за съвет - как мога да нося и двете си деца из планините по най-комфортния начин? Има ли (изобщо) раници за носене на две малки деца на гърба? Или пък някои по-удобни кенгурута или раници за носене на бебе отпред?

Докато дойде време да ги нося, децата ми ще са на около 2 години и поовина и на около 9-10 месеца, т.е. около 14 килограма и още 10-на.


Благодаря ви за съветите и препоръките Smile


Милене, добре дошъл!

Виж от тук Front Carriers за бебока. Тъкмо ще ти е пред/под очите.
Голямото на гърба в раницата, която имаш.
Така ще уравновесяваш някак товара.
На този сайт общо взето са дадени всички варианти за носене на дете.
Vaude имат модел за раница отпред - Soft 111, мисля е идеална за целта:


Лично аз не съм виждал никъде в нета туристическа раница за две деца, нито за близнаци.
Тааа - туй то моето мнение по въпроса, базирано на 0 личен опит Tooth
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Фев 12, 2012 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov