ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Раница за носене на бебе/дете
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Раница за носене на бебе/дете
Автор Съобщение
Tragedy



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти, Ице. Ще погледна на сайта и ще видим дали ще ни пасне нещо. Иначе бебока е доста по-голям от този на снимката, която си дал, така че ще гледаме внимателно. Също така пропуснах да спомена, че ще е хубаво бебето да гледа напред, защото вече се дразни като не вижда какво става край него Smile

Иначе ние намерихме нещо подобно, което обаче изглежда доста здравичко:


Като (ако) харесаме нещо ще пиша, иначе приемам още съвети и препоръки Smile


П.П. Ице, като се чудех в кои форуми да пиша, пуснах едно търсене в Google за "Ристо Туристо" и видях в кои форуми пишеш Wink
Нед Фев 12, 2012 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Номер
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
По-добре изчакай да пораснат малко, щото с двете на гръб, просто не те виждам. Аз съм носил едно и хич не беше леко до "безинтересния" Черни връх, теб с две не те виждам. Wink
Нед Фев 12, 2012 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tragedy



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей torah,

Носенето на децата не ме притеснява - малкия го качихме на Черни връх като беше на 14 дена, а отделно съм ги качвал почти до връх Мальовица. Също така определено не ми се чака да порастват, защото имат да видят толкова много неща, че няма да ни стигне времето Smile

Иначе мисля да качвам Вихрен с по-голямото дете, но защо да не взема и малкия и затова питам Wink
Нед Фев 12, 2012 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Номер
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Tragedy написа:
Здравей torah,

Носенето на децата не ме притеснява - малкия го качихме на Черни връх като беше на 14 дена, а отделно съм ги качвал почти до връх Мальовица. Също така определено не ми се чака да порастват, защото имат да видят толкова много неща, че няма да ни стигне времето Smile

Иначе мисля да качвам Вихрен с по-голямото дете, но защо да не взема и малкия и затова питам Wink


С едното е едно с двете е друго. Ако чувстваш , че можеш давай и няма нужда да питаш. Аз просто споделям мнението си което не е нужно да взимаш в предвид. Laughing
Нед Фев 12, 2012 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
на мен ми беше трудно на дълги разстояния от момента в който теглото минеше 10 кг, но това няма значение щом имаш сили Very Happy
не виждам начин да носиш голямо бебе така че да гледа напред /защото гърба ти е зает/ - няма да ти е удобно, и на него вероятно няма да му е удобно
и излиза въпроса като носиш 2-те къде ще вземеш допълнителен багаж .....
абе сложно е с толкова малки деца, живи и здрави като минат 4 - 5 годинки ще вървят с теб и ще е по-добре Very Happy
Нед Фев 12, 2012 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Tragedy, а кои носи храна, дрехи, памперси и нужните неща за планина? И как се справяш с изпотяването? Аз когато носих моята щерка в слинг от пред и раничка с провизии на гърба се изпотих толкова много, че се наложи да преобличаме и нея, когато стигнахме в хижата.
Сега с една раница за дете и багаж ми е много по-лесно.
Пон Фев 13, 2012 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kisssy



Регистриран на: 12 Юли 2011
Мнения: 13
Местожителство: Bulgaria

Мнение Търся раница самар за носене на дете Отговорете с цитат
Търся туристическа раница - самар за носене на дете.
По възможност да има стремена за крачетата, възглавничка, дъждобран.
Детето е на 2 години и половина (11,5 кг).
Пон Фев 13, 2012 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Колега, погледни това: http://www.extremepack-bg.com/online-shop/%D0%95%D0%BA%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BA/%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D0%A0%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5.html

Няма описание в сайта, но има дъждобран за бебето с прозорче да се наслаждава на природата, както и мрежичка да диша.
Пон Фев 13, 2012 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Ние нашите девойки ги носим по отделно (едната аз - другата жена ми Smile ).Така в техните раници се събират необходимите неща, а в малка раница на гърдите ми носим и неоходимите неща за нас Very Happy -не е леко, но пък като му се ходи на човек така е Wink .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Фев 14, 2012 3:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Милене, можеш да пробваш друг подход към проблема.
Дори и да намериш удобна предна раница за носене на детето отпред и то също да гледа напред ще ти е дискомфортно с двете презрамки на едно рамо от двете раници. Същото се отнася и за през кръста.
Текна ми една идея:
Твоята раница за носене на дете трябва отпред на презрамките да има едни халки:


В Бургас има един шивач на раници много добър.
Идеята ми е да ти направи раница по твоите изисквания и да я закачаш на тези халки. Естествено можеш да се презапасиш с още прикачания към презрамките или през врата ако щеш за по-сигурно.
Така с едни презрамки ще обслужваш двете раници с деца.

Другият начин е да намериш фабрична, която да прикачаш по гореописания начин.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 14, 2012 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sandro



Регистриран на: 09 Фев 2012
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
ако има начин да пазаруваш през ebay погледни тук http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=baby+backpack+carrier&_frs=1&_trksid=p3286.c0.m359
има и спедитори които доставят от UK ,аз ползвам такъв модел
http://www.ebay.co.uk/itm/Macpac-Possum-baby-toddler-carrier-backpack-/270912592510?pt=UK_Baby_Carriers&hash=item3f13a61a7e и съм доволен .Само чети внимателно ,че някои се продават без сенник и дъждобран.
Сря Фев 15, 2012 1:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tragedy



Регистриран на: 12 Фев 2012
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Благодаря ви много за съветите и предложенията.

В интерес на истината раницата за по-голямото дете има отделение отдолу, в което се събират памперси, резервни дрешки, храна и други консумативи. Част от нещата са ми на кръста като вода, големия фотоапарат и камерата. Нашите дрехи ги носи съпругата, за която преди няколко месеца купихме една 30 литрова раница за тази цел. Така че се справям общо взето с носенето на багажа. Нося удобни дрехи, които ми помагат да се проветрявам, а и принципно нямам много голям проблем с потенето. Също така си нося поне една резервна тениска и чорапи.

По-голямото дете още не е готово да ходи самичко, защото бързо му омръзва, почва да търси с какво да се забавлява и не му се занимава със скучно ходене. Виж, ако сме на пикних ще й е готино, но идеята е да походим 2-3 часа в посока преди да почиваме Smile

Идеята за разделното носене на децата е много добра, но съпругата ми не може да носи много товари и затова на мен се пада честта да нося почти всичко Smile

Определено ми се иска да нося по-малкото напред, защото иначе се дразни като не вижда. Досега като го носех в кенгурото нямаше проблем, защото го спусках по-надолу, за да не ми пречи на моята глава и да може да гледа. Имах проблем само когато се катерех по стръмно нагоре, защото неговите крака ми пречеха.

Ице,

Ти напипа най-сериозния ми проблем досега с носенето - двете презрамки. Изключително много ме уморяваше това, защото не мога да си разпределя товара когато имам два чифта презрамки. Когато съм с една раница, мога да ги дръпна леко напред, леко назад в зависимост от изкачването, позицията на тялото и други, но когато са две раници е доста зор.
Идеята за раница по поръчка е много добра и определено си заслужава да я проучим когато имаме път към Бургас.

Иначе продължавам да търся за готово решение Smile

Отново благодаря на всички за съветите.
Пет Фев 17, 2012 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Номер
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: Цената определено.. Отговорете с цитат
Smehorancho написа:
Привет

Цената на моделите в Стената определено е висока - дано някой който има от тях даде и той мнение струва ли си да се дадат 200 повече и за какво по-точно?
Благодаря за инфото!


Лошото е че и от скъпите модели има такива с недомислици. Примерно, когато аз проучвах тези раници се оказа, че при не малко от тях детето няма къде да си сложи краката. В крайна сметка се спрях на модел струваш малко над 300 лв. Така и не го купих, а и не помня марката. Беше някаква известна фирма за детски неща и беше изпипана по-добре от аналозите предлагани от известни спортни фирми.
Проучи много внимателно преди да купуваш. Даже ако можеш вземи на заем и тествай - най-малкото защото детето може да не иска да бъде носено в такава раница.
Пон Фев 20, 2012 12:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maks



Регистриран на: 25 Ное 2009
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
Понеже и аз се интересувам та да питам, някой има ли впечатления от Chicco Caddy
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/3540
Вто Фев 21, 2012 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Личен опит Отговорете с цитат
Здравейте, Tragedy! Чудесно е преди всичко, че вече имате две деца с толкова малка разлика. Сигурно ще се появят още и тогава наистина ще възникне проблем с носенето! Very Happy

Момиченцето, щом е на две и половина, спокойно може да върви наравно с вас. Е, в някакви разумни граници естествено. Но след постепенни "витошки" тренировки може да ходи и из Рила, и на Вихрен. Моите трима внуци ги водя из Рила от двегодишни и половина. Ако детето не желае да върви, нали се досещате, че проблемът не е физически, а педагогически? Значи то може, но просто трябва да го свикнете. А за малкото си мисля, няма ли да е най-удобно да се носи отстрани на хълбока? Виждал съм майки с такива торби, нещо като старинните "висилки". С тях хем гърбът е свободен, хем детето не тежи върху корема. То е полуизвърнато напред и може да гледа, а Вие да го придържате откъм гръбчето му.

Очаквам снимки на туристчетата! Very Happy
Сря Фев 22, 2012 1:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov