ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Wallking the Alps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Wallking the Alps
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Страхотни гледки, тц, тц ..
Снимките са много много хубави, облаците сякаш за вас прихлупили върховете ръкопляскания

Имаше на предния ти пост една табелка с времена - да си засичал времената дали са верни? Щото из нашите планини със сигурност не са Smile
Също така ми е интересно да знам колко струва бирата, правена с глетчерна вода /витамин Б Very Happy / Тук във форума има доста любители на този витамин.
Много много ми хареса снимката на Матерхорн с влакчето пред него. Една хубава различна гледна точка от тази на Матерхорн, който се оглежда в езерото. Със сигурност тоя връх е доста сниман и фотогеничен.

Поздрави Very Happy
Чет Сеп 25, 2008 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Страхотни гледки, тц, тц ..
Снимките са много много хубави, облаците сякаш за вас прихлупили върховете ръкопляскания

Имаше на предния ти пост една табелка с времена - да си засичал времената дали са верни? Щото из нашите планини със сигурност не са Smile
Също така ми е интересно да знам колко струва бирата, правена с глетчерна вода /витамин Б Very Happy / Тук във форума има доста любители на този витамин.
Много много ми хареса снимката на Матерхорн с влакчето пред него. Една хубава различна гледна точка от тази на Матерхорн, който се оглежда в езерото. Със сигурност тоя връх е доста сниман и фотогеничен.

Поздрави Very Happy


Времената са точни, проблема е, че покрай снимките никога не можеш да се включиш в тях Smile
Чет Сеп 25, 2008 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:

Също така ми е интересно да знам колко струва бирата, правена с глетчерна вода /витамин Б Very Happy / Тук във форума има доста любители на този витамин.


Чакаме химиците да открият формула за да може да си носим бирата под формата на степче.
Разтваряш в шишето с планинска вода и запасите с витамин Б се възстановяват скоропостижно Laughing .
Снимките са величествени!

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Сеп 25, 2008 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Мале, малее!!! Страхотия са тези снимки, разказа също. Надявам се да има още доста, че са плакнем очи повече.

На тази гара St. Niklaus ми се набиха плочите по покрива. Това като нашите тикли ли са?

Снимката на Матерхорн с влакчето под него и на мен ми легна на сърце, а също и зъберите дето се отразяват в езерото със заслончето.


_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Сеп 25, 2008 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Kat написа:

Също така ми е интересно да знам колко струва бирата, правена с глетчерна вода /витамин Б Very Happy / Тук във форума има доста любители на този витамин.


Чакаме химиците да открият формула за да може да си носим бирата под формата на степче.
Разтваряш в шишето с планинска вода и запасите с витамин Б се възстановяват скоропостижно Laughing .
Снимките са величествени!


Е от това се става милионер. Крайно време е да се заема с алхимия вместо с програмиране, градски ... Laughing

Чудни са снимките и описанието, поздрави.
ubersoldat, като цяло на разходка в ниските части ли беше или се качи до Монблан?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 25, 2008 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
dobrudjan4e написа:
Kat написа:

Също така ми е интересно да знам колко струва бирата, правена с глетчерна вода /витамин Б Very Happy / Тук във форума има доста любители на този витамин.


Чакаме химиците да открият формула за да може да си носим бирата под формата на степче.
Разтваряш в шишето с планинска вода и запасите с витамин Б се възстановяват скоропостижно Laughing .
Снимките са величествени!


Е от това се става милионер. Крайно време е да се заема с алхимия вместо с програмиране, градски ... Laughing

Чудни са снимките и описанието, поздрави.
ubersoldat, като цяло на разходка в ниските части ли беше или се качи до Монблан?


Благодаря dido, dobrudjan4e, kat, Speedy за похвалите Smile

На Мон Блан правихме опит миналата година и за съжаление стигнахме само до Tete Rousse, което си е само около 1/3 от целия маршрут. Времето се развали и падна голямо количество сняг което ефективно прецака всички Smile Трябваше да се изчака поне 1-2 дни за втори опит но времето ни притискаше. Затова отидохме в Италия и качихме Гран Парадисо (4062м). От там се виждаше и върха на Мон Блан Smile

Ето и малко снимки от миналата година. На първата снимка горе се вижда върха на Гран Парадисо.





Тази година реших, че нямам желание да се пробвам пак на Мон Блан и затова с Таня качихме Брайтхорн (който е доста лесен). Фактор в решението беше и това че за да наема сам водач трябваше да дам доста сериозна сума. Иначе като цяло идеята беше по-скоро за трекинг из алпите съчетан с много снимки. Което и се получи.

Иначе точната цена на бирата не помня, но беше около 4-5 евро. Толкова беше горе долу навсякъде бирата. Може би в супермаркета може да се вземе по-евтино обаче Smile

Speedy тази снимка на Lac Blanc дето си харесал я видях преди една година в един гайд и твърдо реших да си направя и аз Smile Мисля че се получи.
Пет Сеп 26, 2008 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави и от мен...

И все пак да "вкарам" някои уточнения, ако позволиш... Wink

Цитат:
Трудно е да се опише картината която се разкрива от там. Monte Rosa, Breithorn, Castor, Polux, Matterhorn .... може да се изброява още дълго .

Относно Монте Роза - това не е връх, а масив./като масива на Монблан/. В него има много върхове, като връх Монте Роза няма. Всички тези върхове, които са изброени, влизат в масива Монте Роза. Има над 20 върха с височина над 4000 м. в този масив. Затова той, заедно с Монблан, е най-посещаваното място в Алпите, както и втория по височина масив в целите Алпи. Първенеца на масива Монте Роза е вр.Дюфур /или още Дуфуршпитце/, като точно този връх често по-погрешка е наричан Монте Роза.
Западната страна на масива Монте Роза е точно Брайтхорн /т.е Западен Брайтхорн - той се състои от 4 коти/. Матерхорн е вече извън Монте Роза. /оттатък Плато Роза/. ..и т.н.. Smile
Вие успяхте ли да качите Дуфур от швейцарска страна - от Цермат. От там той е доста по-достъпен, докато от италианска е труден и изисква алпийска техника.

Относна миналогодишното ви ходене до Гран Парадизо - докъде стигнахте там. До самия връх ли - т.е до Мадоната ?. Там също последните няколко десетки метри са по-трудно достижими.

Относно Монблан: Това е толкова разработен и използван маршрут /т.е изкачването му от френска страна/, с така добре оформени пътеки и постоянен наплив през летния сезон, че няма абсолютно никаква нужда от водач.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Сеп 26, 2008 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Аа...да, относно Бирата /Вит.Б/... Wink

Наистина в заведенията от всякакъв вид всичко е много скъпо /вкл.и Бира/. НО...в супермаршетата е точно обратно - много от нещата са дори по-евтини, отколкото в нашите супермаркети. Бирата върви около 1 евро маскимум..Мноого често може да се намери в по-големите супермакети бира между 35 и 70 евроцента. ..Аз примерно съм си взимал добра бира /2-3 вида/, на цени около 40-45 цента... Very Happy

По-здрави...и до-скитане.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Сеп 26, 2008 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
Поздрави и от мен...

И все пак да "вкарам" някои уточнения, ако позволиш... Wink

Цитат:
Трудно е да се опише картината която се разкрива от там. Monte Rosa, Breithorn, Castor, Polux, Matterhorn .... може да се изброява още дълго .

Относно Монте Роза - това не е връх, а масив./като масива на Монблан/. В него има много върхове, като връх Монте Роза няма. Всички тези върхове, които са изброени, влизат в масива Монте Роза. Има над 20 върха с височина над 4000 м. в този масив. Затова той, заедно с Монблан, е най-посещаваното място в Алпите, както и втория по височина масив в целите Алпи. Първенеца на масива Монте Роза е вр.Дюфур /или още Дуфуршпитце/, като точно този връх често по-погрешка е наричан Монте Роза.
Западната страна на масива Монте Роза е точно Брайтхорн /т.е Западен Брайтхорн - той се състои от 4 коти/. Матерхорн е вече извън Монте Роза. /оттатък Плато Роза/. ..и т.н.. Smile
Вие успяхте ли да качите Дуфур от швейцарска страна - от Цермат. От там той е доста по-достъпен, докато от италианска е труден и изисква алпийска техника.

Относна миналогодишното ви ходене до Гран Парадизо - докъде стигнахте там. До самия връх ли - т.е до Мадоната ?. Там също последните няколко десетки метри са по-трудно достижими.

Относно Монблан: Това е толкова разработен и използван маршрут /т.е изкачването му от френска страна/, с така добре оформени пътеки и постоянен наплив през летния сезон, че няма абсолютно никаква нужда от водач.


Прав си за масива както съм го написал не става ясно, защото аз като си помисля за Монте Роза си представям италианската му част Smile Факт е че последните 10-тина метра от Gran Paradiso са доста по-друдни, но не и невъзможни. Имахме опънато въже с което нещата стават доста по-лесни.

На Дуфуршпитце не сме се качвали, качихме се на Брайтхорн откъм Zermatt. Благодарение на лифта до малкия Матерхорн изкачването става доста лесно.

Прав си на Мон Блан наистина е лудница и е доста трудно да се обърка човек по който е да е от маршрутите, но водач не се наема само да ти показва пътя, за това ползвам гайдове Smile. Както и да е Мон Блан ми е на заден план за момента.
Пет Сеп 26, 2008 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
На другия ден станахме рано и се запътихме към срещата с водача до лифта за Matterhorn Glacier Paradise (3883m). Както обикновенно бяхме по-рано и се наложи да изчакаме. Другите двама членове на групата не ги познавахме – оказаха се двама испанци който закъсняха. Водача дойде, представи се – Милан, и започна да разпитва кой от къде е и като казахме че сме българи щеше да умре от кеф. Оказа се, че е словак и е идвал в България преди години. Първата му дума за България беше: „ааа аз съм бил в България, имам приятел там – много добър алпинист – качвал е северната стена на Айгер два пъти. Спас се казва.” В този момент разбрах че говори за Спас Малинов Smile
Спасе човека ти праща много поздрави. Каза че много хубави спомени има от България и как сте катерили заедно на Мальовица Smile
Ето и негова снимка:


След това вече нямаше спиране- разпита ни подробно за всичко и ни разказа каквото се сети за родното му място. Оказа се че лятото работи като гайд в Zermatt а зимата е планински спасител в Словакия. Покрай разговорите и смяната на лифтовете неусетно се бяхме качили. От лифта до върха е около 2 часа. Стига да нямате проблеми с ходенето Smile Общо взето който може да ходи по ски писта нагоре може да качи и Breithorn. Въпреки това около нас имаше доста хора който не се справиха и се върнаха, по една или друга причина. Гледката от горе е уникална Smile.
Поглед към траверса на Breithorn


Времето беше много приятно и постояхме около 30 минути. По едно време докато си сменях обективите дойде един от другите гайдове да ме потупа по-рамото и да ми каже че отдавна не е виждал по-ненормален човек от мен Smile Имаше предвид големия апарат. Matterhorn се вижда като на една ръка разтояние. Идеално се виждаха и Мон Блан и Gran Paradiso. Поради това че е лесен Breithorn е доста популярен от долу постоянно идваха доста други групи. На първата снимка зад хората е Matterhorn.




Слизането е доста бързо и ние решихме да останем още малко за да се помотаем и да поснимаме. Много ни беше яд че не взехме ски от долу. Около нас хората си се спускаха. Ски зоната там е отворена 365 дни в годината и доста японци се вълползват от това Smile

Ето го и върха гледан отдолу:


Имахме доста време затова слязохме до глетчерния музей издълбан в ледника на малкия Matterhorn. Музея е много интересен най-малкото заради местоположението си Smile. Решихме да слизаме надолу и на всяка спирка снимахме яко Smile
Лифта гледан от горната станция


Нощ се спуска над Zermatt и Matterhorn се разхубавява.


Следва продължение.


Последната промяна е направена от ubersoldat на Пет Сеп 26, 2008 10:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Сеп 26, 2008 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат


Тук съм с моя приятел Милан - Павел от Ниските Татри, той беше началник на тяхната спасителна служба. През лятото работи като гид в Цермат, много е добър като човек и планинар Very Happy


Последната промяна е направена от Spas на Чет Сеп 24, 2009 3:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Сеп 26, 2008 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
бре, каква среща... Very Happy .. Спасе, чак аз се закефих

Иво, много хубави снимки. тая уникална


Спускане надолу с найлон /примерно/ не става ли? Wink

_________________
Пет Сеп 26, 2008 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Снимката наистина е яка.

Струва ми се, виждам следите от снегоходките на Никси, който е решил да подсече пътекта и да мине напряко ... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 26, 2008 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
бре, каква среща... Very Happy .. Спасе, чак аз се закефих

Иво, много хубави снимки. тая уникална


Спускане надолу с найлон /примерно/ не става ли? Wink


Спасе както казват хората - света е малък.

Kat: И с найлон става само да не уцелиш някоя от цепнатините Smile
Пет Сеп 26, 2008 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ските другия път! Laughing Cool

Снимките са... Punk Punk Punk Punk Punk

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Сеп 26, 2008 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov