ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
3 дни в Rivendell. По следите на младия Толкин.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
3 дни в Rivendell. По следите на младия Толкин.
Автор Съобщение
Slav



Регистриран на: 20 Юни 2013
Мнения: 26

Мнение 3 дни в Rivendell. По следите на младия Толкин. Отговорете с цитат
снимка - htc sensation с малко филтри - през повечето време щракахме с телефони, ipad и една стара сапунерка - много сме зле със снимането.



Здравейте,

Ние не сме опитни планинари и на всичкото отгоре сме и кашкавал туристи, което е по-добре от никакви туристи. Решихме тази година да променим двигателната си култура и тази на хранене и стартирахме с леко екипиране и разходки по Витоша. Аз лично изкачих Черни Връх за първи
път тази година и за това не пиша за маршрутите ни, които не представляват особен интерес на повечето потребители от форума. Живеем в Мордор и до отправните точки се качваме с автомобил (за сега).

Пролетта прочетох че Толкин е посетил Lauterbrunnen като млад и долината му е послужила за скиците на Rivendell или както е позната в българския превод - Ломидол. Не че сме и големи Толкинисти, но снимките ни грабнаха веднага с приликата си на долината на Последния уютен дом от филма. Алън Лий и Джон Хоу не са импровизирали много за филма така или иначе (дали?). Заплюхме си я за лятото някак несигурно. Просто така. Август я посетихме. Дилемата беше дали с колата през Милано или със самолета до Цюрих и смяна на 3 трена. Самолета, Цюрих и влаковете победиха. 27 литра за нея, 32 литра за него и обувките в куфар на лентата - знам - голям смяхSmile

Словения ще си е там и другата година.

Спахме в едно шале на 200м от Staubbach fall. Първия ден походихме 7.5 часа от Lauterbrunnen до горе и през Murren надолу и обратно. Качването беше с гондолата. По мои осмотрения ZC щеше да го вземе за 3 часа без гондолата по корем и гъз. Втория ден се качихме до Jungfraujoh и обратно - половината с трена. Горе е лунапарк с атракции и гледка от близо до Eiger, Monch и Jungfrau. Гарата е базирана на около 3600 н.в. Пълна загуба на пари и време. Долината Lauterbrunnen и околностите предлагат възможности за всякакви маршрути, лесни, трудни, с пикел, без пикел, за парапланеризъм и за BASE jumping. Ако има и много отчаяни само за jumping. Елфи нямаше. Елронд също. Съответно и полу-елфи нямаше. Имаше много хора. Имаше и много хора азиатци. Един в трена ми стъпи с коляното на коляното да снима през прозореца. Половинката му не спираше да
се уригва и да му показва консистенцията на сополите си в кърпичката и. То лошо няма де. При разказа ми стария ми татко ме посъветва другия път да му бръкна в ... някак не ми хареса съвета. Сглобихте си картинката. За капак билетите за трена свършват към 10:30 всеки ден за тия дето не са резервирали билет от предишни дни. На гарата за слизане един пикел ме ръчкаше в корема в манифестацията, но го финтирах като дойде влака. Заедно с жената на леки лукави прибежки минахме целия трен и се паркирахме в първия вагон зад ватмана и дим, дим, дим, дим....знаете.

На сутринта след третата нощувка решихме да походим през долината по стария неизползван път към подножието на Murren. Втория ден на прибиране бяхме видели един сокол да лети към земята и докато го гледаме той си отвори парашута. Тогава от гугъл разбрахме че сме в BASE jump меката на света. В щатите е забранено и единственото място, където можеш да скочиш от скали само с парашут или Wingsuit и парашут комбинирано и да повториш бързо без изкачване е там. Имаш билет за гондола, с която можеш да повториш 5-6 пъти на ден. Именно тази сутрин преди отпътуването ни към Цюрих, банда BASE jumper-и ни устроиха заря за довиждане. Прибрахме се през Цюрих с една нощувка там.

Lauterbrunnen остана в главата ми като най-приказното място на света, като изключим навалицата. И естествено заради Толкин. И естествено заради половината група - жена ми, която сподели една мечта с мен. За първи път бях в Алпите на кашкавал туризъм (Ни съ смей, Ей). Колегата Ivan Dinkov е бил от другата страна на Jungfrau през това време, по върховете, които ние никога няма да видим сигурно в този живот дори и от далеч. Но все пак ги видяхме през неговите очи, за което му благодаря Smile Ние сме щастливи хора. Предстои ни да видим Пирин и част от Рила за първи път Smile

Заключение:
Lauterbrunnen все още е Rivendell, но елфите са позаминали отвъд. Швейцария е най-уредената държава в света поне за мен.

P.S. - Снимки скоро
Пон Сеп 23, 2013 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov