ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лакатнишки Cкали
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Лакатнишки Cкали
Автор Съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Лакатнишки Cкали Отговорете с цитат
здравейте! откраднах един хубав ден вчера и отидох до Гара Лакатник, а по точно към Скалите които правят това село едно от най красивите които съм виждал. от София има много влакове до Лакатник, потчи всеки 2 часа. за 1.30 сте там. от гара се хваща жълтата маркировка за скалите. пътека е лесна и минава предмино през гора. по пътя се откриват невероятни гледки към скалите и към самото село. като сигурно знаете, това е едно място където винаги ще срещнете алпинисти. на една от скалите имаше група от 10+ човека. аз не разбирам какво има интересно в алпинизъм %))) пътеката минава през паметник на загиналите алпинисти и след това до един друг голям паметник. и двата паметника се виждат добре от селото. след това може да слизате по друга пътека надолу пак към Лакатник. също така там има и една пещера, дълга 6 Км! аз бях сам и реших че по добре да не влизам в пещерата %)))

цяла страница от нови снимки на скалите: http://www.panoramio.com/user/1018024

няколко от тях:






Чет Сеп 25, 2008 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Лакатнишки Cкали Отговорете с цитат
raskoll написа:
аз не разбирам какво има интересно в алпинизъм %)))


Има има стига да си достатъчно луд Smile

Поздравление за ходенето и снимките са чудесни! Наистина там скалите нескучаят, винаги има кой да им досажда катерейки ги Smile
Пет Сеп 26, 2008 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, raskoll,
ходенето е хубаво, ама нещо им има на снимките.... Rolling Eyes
Пет Сеп 26, 2008 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Здравей, raskoll,
ходенето е хубаво, ама нещо им има на снимките.... Rolling Eyes


какво имаш предвид?
Съб Сеп 27, 2008 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Имаме предвид, че не се отварят.. Crying or Very sad
Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Съб Сеп 27, 2008 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
хм... при мен всичко се отваря. опитайте линкове които са надолу ----
Съб Сеп 27, 2008 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
освен,че изображенията не се отварят - естествено, който иска може да погледне линка - ХДР-ите нещо не са както трябва Rolling Eyes


Съб Сеп 27, 2008 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Хъм аз ги отварям, проблема е при тебе по-скоро ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Сеп 27, 2008 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
еее, не знам какво да ви кажа. хора които виждат снимките ми харесват ги Smile)

PS. Кат, обичам снимките ти от фотофорум %)%)))
Съб Сеп 27, 2008 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, не знам.. отварям с Опера и ИЕ, ама не се отварят, наистина не знам защо Rolling Eyes

raskoll, другите снимки са добре, говорех за двете от предния пост - някак нереални ми стоят...
а фото форума какво общо има?
Съб Сеп 27, 2008 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
Кат, видях в един от форумите тук твоите снимки от фотофорум.

ПС. аз изпозвам опера и отварям без проблеми паномарамио, фликр и фото форум
Съб Сеп 27, 2008 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
ХДР-то принципно си стои нереално.

Играл съм си доста с ХДР, в общия случай според мен вкарва повече визуални дефекти в картинката, отколкото да помага. Ще спомена само няколко:

- в контрастните области - преходи между небе и облак примерно, или небе и контури на земя, вкарва хало - изсветляване. По халото може да се прецени практически безусловно, че за дадената картинка е ползван ХДР-генератор.
- сенките стоят неестествено, когато се борави "с шепата". Най-често обектите от фона или сенките изсветляват някак си алогично, стават плоски. До голяма степен се губи визията за дълбочина и перспектива на изображението.
- небето стои неестествено. Синьото се пресатурира силно и се губи тоналното преливане. Точно това е разликата при ползване на поляризиращ филтър - поляризатора не убива тоналните преходи. Облаците стават твърде контрастни, отново има загуби на тонове.
- губи се светлинния баланс между небето и земя. Земята най-често стои неестествено светла, а небето - неестествено тъмно. Пак има аналогия с поляризатора, но там си е друго.

Това са само няколко съображения - достатъчно сериозни - които ме карат да избягвам ХДР-генераторите. Проблемът с малката динамика на фотото и голямата динамика на сцената, която снимаме, се решава значително по-добре с фото + голям сензор или просто снимане с добър филм Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Сеп 27, 2008 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
съгласен съм че hdr снимки са нереални, но са много интересни Smile)) аз рядкко изпозвам hdr. много снимам в raw, но малко от raw сникми правя в истински hdr снимки Smile))
Съб Сеп 27, 2008 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
А пробвали ли сте поляризационен + градиентен, нанизани заедно? Момчето във Фотопавилиона ми каза да пробвам този вариант. А иначе HDR си е кофти работа , или трябва да се използва много прецизно, но пак си личи .
Съб Сеп 27, 2008 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Пробвал съм. Градиентния Кокин-P обаче. Работи си, няма проблем ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Сеп 28, 2008 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov