ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Скалните мостове - х. Кабата (без пътека)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
х. Скалните мостове - х. Кабата (без пътека)
Автор Съобщение
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение х. Скалните мостове - х. Кабата (без пътека) Отговорете с цитат
Хайде да разкажа за разходката в неделя, ако искате. Тръгнахме в 9:30 от х. Скалните мостове в посока Глухите камъни, но преди тях се отделихме нагоре към вр. Голям Персенк.



Пресякохме главната пътека х. Изгрев - х. Персенк и пак нагоре, където стана доста стръмно.



На вр. Голям Персенк не беше интересно, защото няма гледка. Слезнахме отново през гората до пътеката, на Мезаргидик смених обувките (бях с 2 чифта нови и ги взех да ги пробвам), от там на вр. Малък Персенк, където имаше малко гледка.




След това като тръгнахме по билото взехме че минахме през върховете Елдермен, Комините, Гургутевица и се спуснахме до х. Кабата. Най-много ми хареса вр. Комините, ето го подножието му:



Някой ако знае от къде му идва името да каже, че според мен е заради характерните камъни, които стърчат като комини. Голяма разходка беше - изпопадали дървета на всяка крачка, стръмни склонове, провиране през ниски клони, но в меката почва се вървеше супер лесно. Малко ми свърши водата накрая, но на хижата пих до насита.



Мръднахме набързо до вр. Цирикова църква и каньончето - много е интересно, и дълбоко. Не тече вода там, та не знам какъв му е произхода. Май скалата е варовик.



Върнахме се по черния път до х. Скалните мостове. 20 км за 11 часа общо, ама хич не беше зле. Със зимните обувки малко зор, ама скоро ще им дойде времето Smile
Сря Сеп 25, 2013 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Супер приключение трябва да е било по билото на Персенкския рид. Браво!
Но май с изключение на Персенк (т.нар. Малък Персенк) други открити пространства по билото за снимки няма, или греша?!
Сря Сеп 25, 2013 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тук-там се открива гледка - например 4-тата снимка не е от Малък Персенк, а от малко по-нататък по билото. Ето това е от същото място:



Също от вр. Комините имаше гледки, като се излезе по някои стърчащи камъни - там гората е рехава. Ама не съм снимал, защото не е много по-различно от панорамата от Малък Персенк. Обзорни гледки наистина няма. Като цяло за втори път бях в този район (след вр. Модър преди 2 години) и са ми доста непознати тези места и гледки, та може и да съм пропуснал нещо забележително Smile А, на места имаше и гледка в другата посока, виждаше се и Модър, довечера ще проверя дали съм снимал.
Сря Сеп 25, 2013 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ха, мислех си, че само ние ходим там Shocked
Respect

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Сеп 25, 2013 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И други откачалки има Very Happy
Сря Сеп 25, 2013 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
franki



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
може би тряваше да отскочите и до в.Модър ,там е доста добра гледката а и самия връх си е по като за катерене ,има доста добри отвеси и комини ,от единия краи Smile
Пет Май 16, 2014 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като се спомена Модър, на Голица някой качвал ли се е? Защото той е баш обзорния (поне на юг) връх. Горе трябва да има и паметник на загиналите през Балканската война.
Пет Май 16, 2014 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov