ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Възглавница

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Възглавница
Автор Съобщение
chicholyubo



Регистриран на: 05 Сеп 2012
Мнения: 22
Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /USDA - 7а

Мнение Възглавница Отговорете с цитат
Дали носите допълнително в багажа си възглавница по време на преход ?
Или използвате подръчни материали за тази цел ?
Аз лично приспособявам калъфът на спалният чувал за подобна цел. Като го напълня с дрехи и други меки неща които са ми подръка.
Но ми се върти нещо от този сорт в главата : EXPED AIR PILLOW UL.

_________________
LZ1LPK , A1(Rh-)
Сря Сеп 25, 2013 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Аз например си взех за 1.60лв. една надувна която тежи няколко грама и не заема никакво място в раницата.Забравих да уточня,че възглавницата я нося само когато съм на палатка.


Последната промяна е направена от НИКОЛАЙ Т. на Сря Сеп 25, 2013 4:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 25, 2013 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicholyubo



Регистриран на: 05 Сеп 2012
Мнения: 22
Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /USDA - 7а

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Излишни 200 грама е една възглавница,


То EXPED AIR PILLOW UL е 45грама. Ама скъпа Bad Mood

_________________
LZ1LPK , A1(Rh-)
Сря Сеп 25, 2013 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
пфу, ама си недоверчив Laughing

http://www.exped.com/exped/web/exped_homepage_na.nsf/

Голям фен съм на Exped, че са скъпи - скъпи са, но са много напред като технологии Rolling Eyes

по темата - по язовири и полянки нося една малка надуваема възглавничка. Иначе използвам компресионната торба, в която си нося дрехите, или сакчето на чувала. Увити в някой полар или риза, че се пързалят. Случвало се е и върху раницата да спя. Не мога да спя без възглавница или на ниска такава, та се налага да използвам почти всичко налично.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Сеп 25, 2013 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
А, не споря. Възможно е Smile

за цената - към 50$ я мернах из нета.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Сеп 25, 2013 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
chicholyubo



Регистриран на: 05 Сеп 2012
Мнения: 22
Местожителство: София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /USDA - 7а

Мнение Отговорете с цитат
Gamina Каква компресионна торба използваш ?

_________________
LZ1LPK , A1(Rh-)
Сря Сеп 25, 2013 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
мяхчето от фолио от пет литрова кутия за вино. здраво е, от време на време през светлото време на денонощието може да се слага вода или други течности в него. е ся на пирн върху такова мяхче спах / главата ми поне/. бомба. най важното - многофункционално.
п.п. не е толкова сложно да се махне кранчето, да се изчисти от виното и пак да се поставя. Very Happy
иначе като нема мяхче, некой от якетата ми се самоприбират в един джоб на гърба и готово.
Сря Сеп 25, 2013 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Презрамките на раницата сгънати под раницата а тя под шалтето и горе долу ми етакава височината на която спя.
Сря Сеп 25, 2013 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък имам и двата модела на EXPED и трябва да кажа, че са страхотни.И двете са без пяна(демек не са самонадувни), а се помпят с един сак, който се продава отделно, което е една много мъдра работа.Може и с уста да се надуват де.Производителят е предвидил, че при минусови температури, ако надуваш с уста, вкарваш вътре конденз.С този сак се надуват и зимните шалтета на EXPED.Височината на възглавницата е съвсем нормална.Самата тя е много здрава.Единственото, което трябва да се предвиди е да се вземе един тънък ластик и да се върже на "ушите", които има самата възглавница.После ластикът да се стегне около мястото където стои главата на шалтето.Това, защото материята, от която е изработена възглавницата е доста хлъзгава и постоянно се мести между главата и шалтето.Те затова и са оставени въпросните уши де.
Скъпа работа е всичкото, но е страхотия...както всичко на EXPED.Възглавничката, когато е прибрана е точно колкото свит детски юмрук, а и теглото им е каквото казва производителя.


Последната промяна е направена от joropc на Чет Сеп 26, 2013 1:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 26, 2013 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
chicholyubo написа:
Gamina Каква компресионна торба използваш ?


http://www.gooutdoor-bg.com/product/lifeventure-compression-stuff-sacks

15l, червената.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Сеп 26, 2013 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov