ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Най-верният приятел на човека в планината
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Най-верният приятел на човека в планината
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Уникална композиция Отговорете с цитат
Не бях виждал такава комбинация от образи:



Браво и за снимката, и на кученцето, и на стопанина!
Сря Дек 16, 2015 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Тука му е мястото да заклеймим концерните , които използуват кучета за опити върху продуктите си. Кучето има характер и чувства, доста повече от много броящи се за хора.




Е затова, дръж за врата броящите се и бой стотина пъти в камъка, докато омекнат. Razz
Сря Дек 16, 2015 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И ти "удряш"( с думи) доста добре tzezko.....

_________________
Всичко е възможно.
Сря Дек 16, 2015 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
И ти "удряш"( с думи) доста добре tzezko.....

Нека, добре е човек да има и коректив на действията си Smile Всеки кучкар е и малко нещо ловец, аз стигнах до рибо - стъпалото, и се върнах от него, въдиците вече в мазето...
Сотиров Very Happy като нищо ще се срещнете с Дара по алеите на парка. Ще я познаеш веднага, както и тя теб, много умно е, чете мисли Smile За да я има и нея , и фотото, трябва за благодаря на жена ми, нейни идеи са.
Първата си година Дара ходи само на Витоша, 2014 тъкмо се бяхме наканили на Рила и Пирин и коварна болест ме размина с тях.
За другата година, гласиме вдигане на нивото, двамата с Дара. Жена ми инцидентно е с нас. Smile
Сря Дек 16, 2015 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров Smile сега видях на един друг ПК че този не отваря някои снимки, коя снимка имаш предвид, мислех че е друга. Дара почти не мога да я снимам в лице - когато почиваме, за да й отпочинат и на нея малко лапичките от камъка, я поканих един път / тя е много скромно създание и нямаше да си поиска сама / да седне на коленете ми, и оттогава все така я караме в почивките. Тъй като е от ловджийско семейство, тя и тогава наблюдава околността и засича на много километри по всяка малка промяна в пейзажа, къде има движение на хора и животни. От билото преди Тодорка, ми показа на поне 5 км, с леко постоянно ръмжене , включих фотото на приближение и видях, че има десетина много големи птици на една закътана поляна, която е на второто Василашко езеро и сочи към голямото Тевно езеро. Никога нямаше да ги видя без нея, и още десетки с нейна помощ такива наблюдения на всякакви големи и малки животинки, които дават различно измерение на ходенето ни. Като разбере че съм ги видял - посочвам й без думи мястото което тя има предвид - и спира с ръмженето, но им хвърля по едно око. Сякаш казва - добре, видя ги, сега да си търся нещо друго. Например, къде ли ще да е тази Мусала ? Very Happy Arrow


Пет Дек 18, 2015 3:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
С банани не се ловят само маймуни :


И ако все пак бананите се приемат нормално, очите на Дара стават като паници като види мандарини :



А при надушване на боровинки настава направо лилава революция Very Happy .


Този излет, беше малко изпитание. Тъй като Дара научи много хитрини, които са игра но са неприемливи за хората в града, вече е само на повод. А му се тича горкото ..... единственото място е село / безопасно / и планините, където обаче има и изненади . На Витоша в неделя, на 1500 м.н.в изведнъж надуши нещо, скочи в гората и оттам като драсна – с характерното квикане на бигълите по следа, чак след два километра през дерета и шубраци, поне видях в каква компания е – стадо сърни. Оттам, забиха в най-гъстата гора към Чуйпетлово ,няма стигане, изгуби се всякакъв звук и следа .






Чак след 5 часа, когато отдавна беше тъмно , бях слизал до селото, по тъмно пак се качих горе и вече се чудех какво ще се прави, една тъмна сенчица изпълзя от мрака без звук, лазейки и чакащо наказание , на същото място където се бухна в гората....Ако трябва някой да се наказва, не е Дара. Много трудно е да се намери някакъв баланс, между салама и свободата, без да има пострадали....Това е в сила май и за всички ходещи по планините.
Вече успокоени , на лунна светлина и с флуоресциращата снежна Рила пред нас, по никое време стигнахме Железница.
Very Happy
Сря Дек 23, 2015 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат

Дарчето се припича на Коледа, в очакване на снега...
Вто Яну 05, 2016 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Време е и аз да се похваля с моята късокрачка ( което не и пречи да качва Бъндеришка порта ) !


Чет Фев 11, 2016 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
tomaraya Smile късокраки, но скалолазчета! Дара я гласим за Тодорка и Вихрен, тази година.
Чет Фев 11, 2016 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
След операция в края на лятото, Дарчето се възстанови и отново преследва плъшоци по Витоша.





Съб Окт 22, 2016 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение На планина Отговорете с цитат
Кучо в планината

Коментарът на активен форумен деятел, подвизаващ се като наблюдател, а всъщност направо по всички дисциплини състезател, относно планинарското неможене на немската овчарка в сравнение с други едроплъхоподобни породи четирикраки приятели, ме накара да ретроспектирам част от планинските ни екскурзии, та да видя накуп, колко, аджеба, не може Караманчо. Пък и му го дължа- отдавна се каня да систематизирам информацията за познанията му. И в чест на осмия му рожден ден на 05.08.2016 ще направя опит да си спомня някои от местата, на които сме били.

А. Ходили сме в РИЛА.

1. Още като беше кутре на 10-ина месеца направихме разходка от Нехтеница- хижа Грънчар- вр. Суха Вапа и обратно. Над езерото малко се шашкаше докато намери правилния за него път през сипеите, но с „мяу- мяу” и „бау- бау” успя.
2. Винтчето- Калини-те- х. Иван Вазов и обратно.
3. Пастра- Ив. Вазов- Дългия рид- Рилски манастир. Велосипедно. После в лек тръст до Пастра, където беше паркирана колата.
4. Мальовица лете и зиме през Овчарския улей и през Еленино езеро. Обратно по Мала Урдина.
5. ЦПШ- х. Мальовица- Йончево езеро- Ръждавица- ЦПШ.
6. Алпийски траверс ЦПШ- нощувка на Страшното езеро- Попова капа- Ловница- Орловец- Петлите- Елени връх- нощувка в Урдиния циркус- Зелени рид- ЦПШ.
7. Зелени преслап- Скакавица- Бъбрека- Превала- старата хижа и обратно. Към Бъбрека се изкачихме в ляво от водопада.
8. Десетки еднодневки до връх Мальовица, Мечит, Страшно езеро, Злите улеи, Седемте Рилски, Заврачица и др., и др.

Б. Ходили сме в ПИРИН.

1. Яворов- Кончето- вр. Вихрен- х. Вихрен. По Кончето се бяхме поразкъсали, а Караманчо няколко пъти претича от последния до първия и обратно, все едно събира стадо.
2. От Бъндерица до Кутело.
3. От х. Вихрен до вр. Вихрен по Джамджиевия ръб.
4. До Тевно три пъти- два от Безбог, дотам с лифта, веднъж от Демяница.
5. Зимно Пещерата- х. Синаница
6. С. Сенокос- вр. Пирин, тук в последния участък малко позакъса заради големите камъни и търпеливо ни изчака 30-ина минути докато отидем до върха и се върнем.
7. Многократно около х. Загаза, Албутин, Сенокос, Добринище, Банско

В. Ходили сме и в БАЛКАНА.

1. Тук на първо място ще отбележа велосипедният подвиг Паниците- вр. Ботев- Априлци
2. Три Райски пръскала, едното транзит по Тарзановата до вр. Ботев.
3. Петрохан- вр Ком.
4. Х. Ком-вр. Ком два пъти.
5. Черни Осъм- х. Амбарица- Голям Купен- право надолу след Кръстците- Черни Осъм. Заспиваше хайванчето, докато аз търсейки почивчица, се правех, че ми се е развързала обувката.
6. Дерменкая- Добрила-вр Амбарица.
7. Знайни и незнайни велосипедно-билни маршрути и мероприятия.

Г. Бяхме и в РОДОПА ПЛАНИНА.

Западните Родопи в приблизителни граници от с. Селча, Стоманово, Девин, Настан, Мурсалица, Тешел, Гьоврен, Триград, Ягодина, Борино, Кастракли и др. под. , Кучо е обходил почти като Ивайло Хр.

Д. И АЛИБОТУШ знае.

Това Гоцев връх, Шабран, Царев връх, навеси, заслони и подслони, тайни нямат от любознателния нюх на Караманча.

Е. От ВИТОША по- високо нема.

1. Тук характерно е да отбележа дву-трикратните седмични разходки в зимни условия през последните три години с изходни пунктове х. Алеко или х. Кумата по маршрути в посока Черни връх и обратно. Особеното е, че в обратна посока, аз се спусках със ските, а на бедната животина ѝ се налагаше да подтичва тук и там.
2. Иначе лятно е кръстосвал надлъж и нашир, даже веднъж го впрегнах да тегли велосипеда ми, чиято верига се бе скъсала, от Кладница до Владая почти.

Средна гора, Люлин, Влахина, Верила, Лозенска- и те са маркирани навред от вярната животинка. И почти от всякъде има и по снимка две.
А да ми компетентства някой, на фона на гореизложеното, което изобщо не претендира за изчерпателност, за можене и неможене, е просто достойно за някоя притча.
Пък аз само като го погледна и ме заболяват коленете.
Сря Дек 28, 2016 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
...
Сря Дек 28, 2016 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Re: На планина Отговорете с цитат
tzezko написа:
Кучо в планината

Коментарът на активен форумен деятел, подвизаващ се като наблюдател, а всъщност направо по всички дисциплини състезател, относно планинарското неможене на немската овчарка в сравнение с други едроплъхоподобни породи четирикраки приятели, ме накара да ретроспектирам част от планинските ни екскурзии, та да видя накуп, колко, аджеба, не може Караманчо. Пък и му го дължа- отдавна се каня да систематизирам информацията за познанията му. И в чест на осмия му рожден ден на 05.08.2016 ще направя опит да си спомня някои от местата, на които сме били.

А. Ходили сме в РИЛА.

1. Още като беше кутре на 10-ина месеца направихме разходка от Нехтеница- хижа Грънчар- вр. Суха Вапа и обратно. Над езерото малко се шашкаше докато намери правилния за него път през сипеите, но с „мяу- мяу” и „бау- бау” успя.
2. Винтчето- Калини-те- х. Иван Вазов и обратно.
3. Пастра- Ив. Вазов- Дългия рид- Рилски манастир. Велосипедно. После в лек тръст до Пастра, където беше паркирана колата.
4. Мальовица лете и зиме през Овчарския улей и през Еленино езеро. Обратно по Мала Урдина.
5. ЦПШ- х. Мальовица- Йончево езеро- Ръждавица- ЦПШ.
6. Алпийски траверс ЦПШ- нощувка на Страшното езеро- Попова капа- Ловница- Орловец- Петлите- Елени връх- нощувка в Урдиния циркус- Зелени рид- ЦПШ.
7. Зелени преслап- Скакавица- Бъбрека- Превала- старата хижа и обратно. Към Бъбрека се изкачихме в ляво от водопада.
8. Десетки еднодневки до връх Мальовица, Мечит, Страшно езеро, Злите улеи, Седемте Рилски, Заврачица и др., и др.

Б. Ходили сме в ПИРИН.

1. Яворов- Кончето- вр. Вихрен- х. Вихрен. По Кончето се бяхме поразкъсали, а Караманчо няколко пъти претича от последния до първия и обратно, все едно събира стадо.
2. От Бъндерица до Кутело.
3. От х. Вихрен до вр. Вихрен по Джамджиевия ръб.
4. До Тевно три пъти- два от Безбог, дотам с лифта, веднъж от Демяница.
5. Зимно Пещерата- х. Синаница
6. С. Сенокос- вр. Пирин, тук в последния участък малко позакъса заради големите камъни и търпеливо ни изчака 30-ина минути докато отидем до върха и се върнем.
7. Многократно около х. Загаза, Албутин, Сенокос, Добринище, Банско

В. Ходили сме и в БАЛКАНА.

1. Тук на първо място ще отбележа велосипедният подвиг Паниците- вр. Ботев- Априлци
2. Три Райски пръскала, едното транзит по Тарзановата до вр. Ботев.
3. Петрохан- вр Ком.
4. Х. Ком-вр. Ком два пъти.
5. Черни Осъм- х. Амбарица- Голям Купен- право надолу след Кръстците- Черни Осъм. Заспиваше хайванчето, докато аз търсейки почивчица, се правех, че ми се е развързала обувката.
6. Дерменкая- Добрила-вр Амбарица.
7. Знайни и незнайни велосипедно-билни маршрути и мероприятия.

Г. Бяхме и в РОДОПА ПЛАНИНА.

Западните Родопи в приблизителни граници от с. Селча, Стоманово, Девин, Настан, Мурсалица, Тешел, Гьоврен, Триград, Ягодина, Борино, Кастракли и др. под. , Кучо е обходил почти като Ивайло Хр.

Д. И АЛИБОТУШ знае.

Това Гоцев връх, Шабран, Царев връх, навеси, заслони и подслони, тайни нямат от любознателния нюх на Караманча.

Е. От ВИТОША по- високо нема.

1. Тук характерно е да отбележа дву-трикратните седмични разходки в зимни условия през последните три години с изходни пунктове х. Алеко или х. Кумата по маршрути в посока Черни връх и обратно. Особеното е, че в обратна посока, аз се спусках със ските, а на бедната животина ѝ се налагаше да подтичва тук и там.
2. Иначе лятно е кръстосвал надлъж и нашир, даже веднъж го впрегнах да тегли велосипеда ми, чиято верига се бе скъсала, от Кладница до Владая почти.

Средна гора, Люлин, Влахина, Верила, Лозенска- и те са маркирани навред от вярната животинка. И почти от всякъде има и по снимка две.
А да ми компетентства някой, на фона на гореизложеното, което изобщо не претендира за изчерпателност, за можене и неможене, е просто достойно за някоя притча.
Пък аз само като го погледна и ме заболяват коленете.


Бравос!!! И ако мога тук ще перефразирам една мисъл, за мен равносилна на принцип: "Да си псе - това е чест и призвание, което трябва да се доказва всеки ден!!!" Нали, щото то не е нещо дадено априори!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Дек 28, 2016 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: На планина Отговорете с цитат
tzezko написа:
...
В. Ходили сме и в БАЛКАНА.

1. Тук на първо място ще отбележа велосипедният подвиг Паниците- вр. Ботев- Априлци
2. Три Райски пръскала, едното транзит по Тарзановата до вр. Ботев.
3. Петрохан- вр Ком.
4. Х. Ком-вр. Ком два пъти.
5. Черни Осъм- х. Амбарица- Голям Купен- право надолу след Кръстците- Черни Осъм. Заспиваше хайванчето, докато аз търсейки почивчица, се правех, че ми се е развързала обувката.
6. Дерменкая- Добрила-вр Амбарица.
7. Знайни и незнайни велосипедно-билни маршрути и мероприятия...


Ха, пропуск! Laughing
8. Няколко пъти между Върбишки и Ришки проход.
9. Не зная колко пъти и в Тушовица??? Rolling Eyes

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Дек 28, 2016 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ъъъ... Караман от къде идва и какво значи?
Питам за един приятел.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Дек 28, 2016 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov