ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви са ви зимните дрехи?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какви са ви зимните дрехи?
Автор Съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Пухенкото на Quechua изглежда много готино, а и цената е примамлива. Нещо по нашите корекоми напоследък само някакви много изтормозени якета има Crying or Very sad
Чет Окт 30, 2014 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
DHG написа:
Пухенкото на Quechua изглежда много готино, а и цената е примамлива. Нещо по нашите корекоми напоследък само някакви много изтормозени якета има Crying or Very sad

Ами готина е на външен вид и е лекичка-250гр. и е с добри характерискити(ако им се вярва)
Ама в реални условия още не съм я тествал-все на хижи и то с печкиSmile
п.п.мин.година на един зимен курс на Мальовица този дето водеше курса беше с такава-при около -5 навън и статични занимания
Пет Окт 31, 2014 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Бе сигурно е добра. Може и да се прежаля. Има в продавалника някякво ново North Face за 100 лева, ама ме съмнява, че е менте, пък и много лъскава стои материята. Иначе пише, че пълнежа е 900.
Пет Окт 31, 2014 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Тази пухенка на Кечуа е страхотна. Не съм я носил, но мой приятел има същата и я експлоатира жестоко и то постоянно.
Пет Окт 31, 2014 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Пухенката- ................................... стои в раницата за хижата или за статични моменти-тъй като много се потя, а пухът не обича влагата.
...............................................


Хората вече работят в посока пухът да не се бои от влага. Не знам доколко успяват на практика. Ако някой вече има пухенка с т.нар. Hydrophobic пух, може да сподели мнение.
Mай повечето пухенки на Rab вече се правят с това чудо: http://rab.uk.com/products/mens-clothing/mens-clothing-down/
Пет Окт 31, 2014 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам такава пухенка(на друга известна фирма). До третото потене държи, после е същата работа - навлажнява си се. След пране и импрегниране със съответен препарат това свойство се възстановява. До другото трето потене. Smile
По-скоро гледам, че вече на дрехи, по проблемните зони за навлажняване, се слага изкуствена изолация - прималофт. Значи - пухено яке, което на зоните под мишниците и качулката, както и част от гърба(където опира раницата) е пълно не с пух, а с изкуственяк.
Пет Окт 31, 2014 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Я да видим има ли съфорумци ползвали такова яке "Direct Alpine Mountain Top - Belay 4.0" и евентуално отзиви и мнения Smile
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=17&p=123
Пет Ное 21, 2014 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Хубава мембрана или подплатен панталон с проветрения? Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Хубава мембрана или подплатен панталон с проветрения? Rolling Eyes
To be or not to be...
Не ходиш от вчера. Прецени си сама по топлообмена на долните крайници.
Знаеш презумпцията за обличане на слоеве - ама долу е по-комплицирано Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 09, 2015 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Напряга ме само и единствено, че с клин+мембрана сигурно ще е студено на едно място при по-ниски температури. Иначе нямам кой знае какъв проблем с топлообмена на краците, напротив, обикновено мрънкам че ми е горещо с подплатения панталон. А и мембраната може да си се ползва кажи-речи по всяко време. Минус - няма джобове ( Evil or Very Mad )
Имах преди един софтшел с ципове до горе, той вършеше работа, затова сега се чудя дали да не взема нещо подобно и да отсвиря слоевете Rolling Eyes

п.с. слоеве, ама горе имаш средно три (бельо/полар/мембрана), а долу в нормалния случай два, като сваляне и добавяне е разправия в полеви условия.

п.с.2 First world problems, баси Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Напряга ме само и единствено, че с клин+мембрана сигурно ще е студено на едно място при по-ниски температури. Иначе нямам кой знае какъв проблем с топлообмена на краците, напротив, обикновено мрънкам че ми е горещо с подплатения панталон. А и мембраната може да си се ползва кажи-речи по всяко време. Минус - няма джобове ( Evil or Very Mad )
Имах преди един софтшел с ципове до горе, той вършеше работа, затова сега се чудя дали да не взема нещо подобно и да отсвиря слоевете Rolling Eyes

п.с. слоеве, ама горе имаш средно три (бельо/полар/мембрана), а долу в нормалния случай два, като сваляне и добавяне е разправия в полеви условия.

п.с.2 First world problems, баси Laughing

затова крачните дрехи, с изключение на тези дето изобщо не подлежат на събличане през целия ден, трябва да имат странични ципове отгоре до долу. Подплатени панталони никога не съм ползвал, догмите със слоевете пък изобщо не са задължителни, ако ти е добре и по друг начин. за ходене при буквално всякакви тежки зимни условия спокойно става с поларен клин и щурмовия шушляк отгоре. Термобельо никога не съм носил. За мъчително катерене по лед/например на 7-те езера, че по гадно студен не се сещам в България/- най-много с поларен клин, втори поларен панталон и щурмовия панталон/който е просто груб шушляк. Напоследък открих и софтшела, който обаче е достатъчен, ако не вали дъжд, да устои на почти всякакъв студ и вятър, без да се налага друго отгоре или отдолу под него. Значение на слоевете може би има само в полярни условия с много минуси, или над 5000м, където по разнообразни причини не се движиш бързо, или просто много пъти спираш да си оправяш дишането и затова студуваш повече.
Пет Яну 09, 2015 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ми аз имам една "щурмова" мембрана с цели ципове (Lowe alpine - triple point ceramic намсиквоси), която обаче е.... тежка, твърда и не особено удобна. Не ща и да я обувам. Въобще събрала съм от кол и въже всякакви видове гащи, от които нито един не ми е удобен - кой ми е къс, кой ми е широк, на кой дъното му ми виси до коленете. Имам и шушляк за емнайсе лева, и по-лъскави - нищо не ми е ок.
Май пак залитам към софтшел в крайна сметка. Като реша - ще се похваля в другата тема Smile

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Не съм сигурен, че има еднозначен отговор на първоначалният въпрос, който е валиден за всеки.
Зависи от организма, мястото, времето и човек трябва да намери отговора сам.
Виждал съм на Ч.Връх хора екипирани по-добре, отколкото аз съм бил в Кавказ.

Зимата ползвам термобельо от мерино.
Основно това Wink
Отгоре панталон без подплата, някакво Mio със странични ципове отстрани.
Някакъв модерен шушляк, не мисля, че някога е бил дишащ или е имал мембрана.
Сега със сигурност няма!

Отгоре - ветровка с чакулка.
В раницата имам и един суичър като спирам някъде или ако в хижата е студено.
Тези неща са от поне 5 години, като панталона вече е толкова накъсан от котките, че вече има цяла макара лейкопласт по него...

Понякога слагам в раницата още един комплект от това, особено ако се нощува в някъде.

И това е.

Имам пух, модерни гащи с подплати, полари и куп неща, купувани именно защото "не сме през '80те".
В последствие обаче се оказа, че просто не ги ползвам и всъщност нямам нужда от тях.
Да не говорим, че разните подплати ме влудяват.
Всичко различно от мерино-то!

Всъщност пухенката съм я ползвал един единствен път в Кавказ.
Под нея - тениската от мерино и това беше...

С горното не искам да кажа, че екипировката, особено за зимната планина може да се подценява.
Обаче и купуването на купища модернистични шитни само защото някой ги е произвел не е верният път.
Поне според мен, де.
Пет Яну 09, 2015 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Обаче и купуването на купища модернистични шитни само защото някой ги е произвел не е верният път.


Е много ясно, аз затова се чудя - за да не си купя модернистична шитня, която да кисне заедно с гореизброените ми измислици в гардероба. А вече говорим за неща, където проба-грешка не е много оправдано от финансова гледна точка. А и в момента имам само грешки, поне са евтини Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Е точно пък ти си един от последните хора, за които бих предположил, че не знаят какво им трябва в планината.
Явно понякога типично по женски имаш нужда от шопинг терапия...

Освен това и децата знаят - жена с пари е като лут с картечница Very Happy
Пет Яну 09, 2015 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov