ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви са ви зимните дрехи?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Какви са ви зимните дрехи?
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Нали, чак аз си се учудвам на дилемите и колебанията Confused
До това води възможността за избор... Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Люска, що не се разходиш да видиш тези?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 09, 2015 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Това е мъжко Smile

Като цяло се оглеждам в Rab, искам веднъж завинаги да го реша тоя въпрос и да не се занимавам в близките години.
http://rab.uk.com/products/womens-clothing/womens-clothing-vapour-rise/vapour-rise-guide/womens-vapour-rise-guide-pants.html

дори и като цена е поносим (като за Rab).

_________________
www.summitsweb.com
Пон Яну 12, 2015 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Аз май по добро от шаечен клин не съм имал. Дори и да се намокри съхне за минути. При очакване на много ниски температури може да се сложи акрилен клин от 6 лв. от пазара. Сега в момента ползвам поларен панталон на някаква хасковска фирм , също за смешни пари и съм много доволен. Пак си търся вълнен де - напоследък имам афинитет към вълната. Smile
Пон Яну 12, 2015 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Понеже зимният ми панталон плаче за смяна се заглеждам по стреч материите. Някой би ли споделил опит? Колко са непромокаеми, има ли съществена разлика между панталон и ски панталон, както ги определят производителите и други подробности?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Сеп 18, 2016 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Две зими ползвам ей това http://www.decathlon.bg/p/8010075_pantalon-alpinism.html и съм доволен. Колко е непромокаем е трудно да се каже, по принцип тези материи имат ниско ниво на непромокаемост, мисля някъде около 2000 мм., при дъжд или мокър сняг се намокря, но е важно да се каже, че отвътре държи добре и не се усеща студ дори и да е мокър. Има дълги отвори с ципове отстрани за проветрение вършещи добра работа при по-топло време. Като го износя и изпокъсам пак бих си взел такъв или нещо от сорта, имайки предвид, че и цената е приемлива Very Happy
Пон Сеп 19, 2016 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за отговора. Обясниха ми, че като се намокри материята работи като неопрена. Съчетано със свободата на движение си е направо перфектната зимна дреха. Аз си харесах един с параметри 10 000/10 000. http://www.redrockbg.com/product.php?id=1775

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Сеп 19, 2016 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Този си е направо идеален, само дали имат размери?
Пон Сеп 19, 2016 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам, че има. Щом не пише вищо за размери. На някой артикули да посочени наличните размери.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Сеп 19, 2016 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
Този си е направо идеален, само дали имат размери?

Според мен отиваш и мериш. Поначало нося L, понякога идеални са ми и XL, а миналата седмица се вместих и в един S, който се оказа достатъчно широк и не убива никъде. Тъй като не съм индийски факир, предполагам, че твърде често "по заводите" объркват етикетчетата и трябва да се мери на място без да се гледат размерите.
Пон Сеп 19, 2016 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Добри днес разгледах дрехи от тази колекция на норд файндър. Изглеждат ми тънки... или греша като ги сравнявам с ламинитаните?
Владов не си трай, знам че си компетентен по въпроса.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Сеп 20, 2016 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Декатлонският ми "Simond" е дебел, ако имаш път на там, прегледай какво имат в наличност. Но не знам дали са започнали да зареждат зимните си колекции ... Rolling Eyes
Вто Сеп 20, 2016 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз принципно съм фен на Симонд. Тези са с дебелина на полар. Нормално е, но местния търговец няма голям набор от модели. По дефиниция туристическото яке има двустранни ципове за проветрение, а ски панталона няма. Което е чудно. Утре ще разгледам нещата на склад и ще докладвам какво съм избрал. става дума за норд файндър. Изработката и крийката изглеждат качествени.
Абе пак ще заложа на "проба-грешка"

П.С. По скоро ме интересува материята, не токова марката. Просто тази марка е на разумни цени.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Сеп 20, 2016 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Лично нямам впечатления от нортфиндер, но въпреки това доста ми ги хвалят като читави. Платът, дори на пръв поглед, изглежда здрав. Може би наистина си струват. Че и като цена не са от най-скъпите.
Сря Сеп 21, 2016 8:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Лично нямам впечатления от нортфиндер, но въпреки това доста ми ги хвалят като читави. Платът, дори на пръв поглед, изглежда здрав. Може би наистина си струват. Че и като цена не са от най-скъпите.
имах зимен панталон на нортфиндер за две зими яко носене здаде багажа но си беше комфортен отсекаде.никакъв студ и мокрене а като цена около 100 пари беше.пак съм харесал един и ще си взема.като цена качество нямат равни.
Сря Сеп 21, 2016 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov