ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Всичко за MapSource.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Всичко за MapSource.
Автор Съобщение
marketolog



Регистриран на: 16 Юли 2011
Мнения: 1

Мнение Всичко за MapSource. Отговорете с цитат
dido написа:
Днес пуснахме нова версия на планинарската карта BGMountains - 20091218, с добавени 2 планини - Рила и Люлин планина.
http://bgmountains.org/maps/category/4


Здравейте,
Искам да запитам възможно ли е картата да се разгледа на компютър а не на само на GARMIN устройства? Явно трябва да си сваля програмата MapSource. Някой може ли да ми каже от къде? Ще опитам дали ще стане!
Smile
Съб Юли 16, 2011 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nhadjinikolov



Регистриран на: 13 Юни 2010
Мнения: 7
Местожителство: В. Търново/София

Мнение Отговорете с цитат
Принципно го има на сайта им. Не знам до колко е безплатен от там, но ето линк. Опитай! Smile

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209




Аз сега имам молба към някой с Garmin GPSMAP 60CSx:

Ако някой има възможност, да качи някъде най-новата компилирана карта от самото устройство. (може би и от други сходни у-ва да става Rolling Eyes )
Или да обясни, ако има тънкости за качването, тъй като нито БГ Маунтинс, нито новия БГ Топо Мапс успяват да ми се компилират правилно. Когато дръпнах най-новия топо комплект като готов img файл, всичко си е перфектно! Когато кача, чрез софтуера картите, излизат или непълни, или с по-грозен вид Sad

Благодаря предварително!
Вто Авг 02, 2011 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
marketolog написа:
...

Здравейте,
Искам да запитам възможно ли е картата да се разгледа на компютър а не на само на GARMIN устройства? Явно трябва да си сваля програмата MapSource. Някой може ли да ми каже от къде? Ще опитам дали ще стане!
Smile

Свали си ТОЗИ архивен файл. В него има разкошна инструкция за почти всичко свързано с GARMIN.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 02, 2011 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:

Свали си ТОЗИ архивен файл. В него има разкошна инструкция за почти всичко свързано с GARMIN.


Хаха, това с разархивирането на .exe то не го знаех. Благодаря!
Вто Авг 02, 2011 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Голяма работа! Отговорете с цитат
Браво, Дидо, на теб и твоите колеги! Голяма полза носите на туристите. Само че не може ли нещо да се измисли и за тия от нас, които нямат GPS? Някоя библиотека с топографски карти, ама не съветските и натовските 1:50 000, а нашенските 1:25 000. Да си свали човек, която му трябва, па да си я отпечата на цветно, та да не е дезориентиран на терена. Laughing

Я аз пак да попитам, може някой нов гост да прочете и да знае нещо: у никого ли не попадна тази странна карта на Родопите в мащаб 1:80 000? Да напомня: видях я у едни младежи в парка. Погледнах я набързо и много ми хареса. Мислех, че мащабът ще е достатъчен, за да я открия. Обаче в Нета никаква следа няма! Shocked
Нед Мар 25, 2012 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Голяма работа! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Браво, Дидо, на теб и твоите колеги! Голяма полза носите на туристите. Само че не може ли нещо да се измисли и за тия от нас, които нямат GPS? Някоя библиотека с топографски карти, ама не съветските и натовските 1:50 000, а нашенските 1:25 000. Да си свали човек, която му трябва, па да си я отпечата на цветно, та да не е дезориентиран на терена. Laughing

....

Владо, инсталирай си на компютъра MapSource, инсталирай си и BGMountains картата, разглеждай си маршрутите предварително у дома на компютъра и като ти трябва някой участък - правиш си снимка на екрана и я разпечатваш. И си готов.
Снимка на екрана можеш да си правиш с тази програма. И не само това.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 25, 2012 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Това е идея! Отговорете с цитат
Благодаря за идеята, Ристо! Не бях съобразил, че компютърът също може да бъде GPS. Това го казвам на шега, но изведнъж се замислих: няма ли някакви приставки, които да ловят сигналите от спътника и да показват координатите на екрана? Или тия приставки се наричат GPS-приемници? И все пак, доколкото съм виждал на компютъра си карти за Гармин, те се различават от топографските. Или греша?
Нед Мар 25, 2012 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Голямо БЛАГОДАРЯ!

Прави впечатление различния цвят на шрифта - син и черен. Някой може ли да поясни.
Нед Мар 25, 2012 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение възможно ли е? Отговорете с цитат
Здравейте! Съществува ли възможност в Мапсорса да увелича рамера на надписите на обектите?
Благодаря
Съб Апр 14, 2012 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
В менюто Edit->Preferences, таб Display, бутона Change Map Font

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Апр 14, 2012 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Поклон до земя...
Съб Апр 14, 2012 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Тука съм качил готов файл /gmapsupp.img/, съдържащ всички планини от мапсета - http://www.megaupload.com/?d=BWJXA5WN
Не е лошо да драснеш ред-два, като на Алиботуш-а се стопи снего. Нещо ми се е заобувал тоз ботуш. Laughing


Ако пак ги качиш, с най-актуалната версия на картата, ще ти бъда благодарен. Че ЕфБиАй затвориха този сайт Smile

А за екипа, създал картата - БЛАГОДАРЯ!
Чет Юни 14, 2012 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:

Ако пак ги качиш, с най-актуалната версия на картата, ще ти бъда благодарен. Че ЕфБиАй затвориха този сайт Smile
А за екипа, създал картата - БЛАГОДАРЯ!

Arrow В случай, че нямате инсталирана MapSource - давам линк за сваляне на готов файл в .IMG формат на всички планини от мапсета - gmapsupp.img, който файл трябва да качите директно в папката GARMIN на GPS устройството Ви, посредством файлов мениджър.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юни 14, 2012 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lorg



Регистриран на: 10 Юли 2012
Мнения: 46
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Инсталирах MAPSOURCE, инсталирах и картата. В MAPSOURCE >> Utilities>> Manage Map Products се вижда, че е активна карта BGMountains Ver.1, обаче на големия сив екран няма нищо. Помогнете ...
Вто Юли 10, 2012 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Lorg написа:
Инсталирах MAPSOURCE, инсталирах и картата. В MAPSOURCE >> Utilities>> Manage Map Products се вижда, че е активна карта BGMountains Ver.1, обаче на големия сив екран няма нищо. Помогнете ...

Ако нямаш падащо меню горе вляво, където можеш да избираш между картите, пробвай
View >> Switch to Product и от там избери BGMountains
Вто Юли 10, 2012 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov