ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Южна Албания, Nemercka и наоколо
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Предишната тема
Следващата тема
Южна Албания, Nemercka и наоколо
Автор Съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Южна Албания, Nemercka и наоколо Отговорете с цитат
Ами.. преди седмица пообиколихме Южна Албания и имахме късмета да се качим на една много интересна, дива и красива планина на гръцката граница - Nemercka. Пътьом прекосихме други десетина планини и се убедихме, че в тази част на Балканите друго освен високи земи няма. Нямам сили да пиша подробен пътепис, засега , просто пускам една колекция от снимки - импресии за това прекрасно място на Балканите. Изключително гостоприемен регион, като изключим бавните пътища, всичко е идеално за любителите на приключения, а изненади и природни чудеса се крият зад всеки ъгъл/проход..
Ще споделя повече инфо по-нататък, ако някой любопитства, да пише!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.563403679452.1073741829.210100538&type=1&l=471a6a9e85
( би трябвало да е публично достъпна галерията)


Последната промяна е направена от Mitko на Вто Окт 15, 2013 2:40 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Окт 14, 2013 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Не е достъпна, или най-малкото не и без регистрация във фейсбук, а такава няма да имам, дорде съм жив.
Пон Окт 14, 2013 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тази Nemercka отдавна я спрягаме по един и друг повод. Снимките ми взеха акъла обаче, определено ще се измести напред в списъка. Можеш ли да пуснеш някаква синтезирана информация, пътя по който сте пътували, местата където сте спали и други детайли, които могат да бъдат от полза. Пък ако има и ГПС трак, особено ще съм благодарен Smile
Пон Окт 14, 2013 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Тази Nemercka отдавна я спрягаме по един и друг повод. Снимките ми взеха акъла обаче, определено ще се измести напред в списъка. Можеш ли да пуснеш някаква синтезирана информация, пътя по който сте пътували, местата където сте спали и други детайли, които могат да бъдат от полза. Пък ако има и ГПС трак, особено ще съм благодарен Smile
ще пусна обещавам Smile, имаме доста информация събрана вече, а и трак разбира се. Планината е дива, горе ходят само овчари, и разни ударни групи от полско-чешки туристи. Много е гостроприемна, но си има особености, които е хубаво човек да прегледа подробно на картите - руската топографска карта е доста добра и за тази планина. Ние правихме билен преход - от север на юг, навъртяхме 45-50 км и +/- 2000 м денивелация. Единствения проблем е липсата на вода горе, планината е карстова и горе има само едни гьолове за добитък, от които не е добра иде я да се пие. Та пада голямо мъкнене на вода, не знам лятото как се преживява повече от 2 дена горе в жегите.... като намеря време , ще пиша повече. Хвърли един поглед и на този сайт, има 2 маршрута за Немърчка, a и за много други Албански планини:
http://endritstrail.com/category/hiking-climbing/albania/south/

Rincewind.. не знам, би трябвало всеки да може да ги гледа снимките, дори и без фейсбук регистрация.. ще проверя пак..
Пон Окт 14, 2013 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Mitko написа:
igurbev написа:
Тази Nemercka отдавна я спрягаме по един и друг повод. Снимките ми взеха акъла обаче, определено ще се измести напред в списъка. Можеш ли да пуснеш някаква синтезирана информация, пътя по който сте пътували, местата където сте спали и други детайли, които могат да бъдат от полза. Пък ако има и ГПС трак, особено ще съм благодарен Smile
ще пусна обещавам Smile, имаме доста информация събрана вече, а и трак разбира се. Планината е дива, горе ходят само овчари, и разни ударни групи от полско-чешки туристи. Много е гостроприемна, но си има особености, които е хубаво човек да прегледа подробно на картите - руската топографска карта е доста добра и за тази планина. Ние правихме билен преход - от север на юг, навъртяхме 45-50 км и +/- 2000 м денивелация. Единствения проблем е липсата на вода горе, планината е карстова и горе има само едни гьолове за добитък, от които не е добра иде я да се пие. Та пада голямо мъкнене на вода, не знам лятото как се преживява повече от 2 дена горе в жегите.... като намеря време , ще пиша повече. Хвърли един поглед и на този сайт, има 2 маршрута за Немърчка, a и за много други Албански планини:
http://endritstrail.com/category/hiking-climbing/albania/south/

Rincewind.. не знам, би трябвало всеки да може да ги гледа снимките, дори и без фейсбук регистрация.. ще проверя пак..

и аз пробвах-не става без регистрацияSadмай с коУегата сме единствените без тази "екстра"SmileSmile
Вто Окт 15, 2013 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Митак, не става ли с таблетки да се пречиства тази вода за добитъка? Или ако се преварява според теб ок ли би било?
Вто Окт 15, 2013 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
promis написа:
Или ако се преварява според теб ок ли би било?

То ако се превари, тя направо супичка ще си стане Laughing
Вто Окт 15, 2013 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Няма лошо, ако си закъсал може и супичка да хапнеш Smile
Вто Окт 15, 2013 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
promis написа:
Митак, не става ли с таблетки да се пречиства тази вода за добитъка? Или ако се преварява според теб ок ли би било?

ами виж, ако я филтрираш през няколко филтъъра, после я превариш и дезинфекцираш с таблетки, може и да е ок. Мен още в първи курс биология ме наплашиха със 100-те вида паразити, които можем да си лепнем от добитъка, та гледам да избягвам да пия вода от такива водоизточници Laughing . Най-добрия вариант е някой нано филтър, каето ей този : http://www.backcountry.com/msr-miniworks-ex-ceramic-water-filter?ti=UExQIENhdDpXYXRlciBGaWx0ZXJzOjE6MTpiY3NDYXQ3MTEwMDAyMTg , ама засега нямам намерения да си купувам такова чудо..

Оправих линка, вече би трябвало да е достъпен за целия интернет, поне така твърди Зукънбърг..
Вто Окт 15, 2013 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Mitko написа:
Оправих линка, вече би трябвало да е достъпен за целия интернет, поне така твърди Зукънбърг..

Така е, факт
Вто Окт 15, 2013 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Имам едно питане за Албания. Престъпността там наистина ли е висока или това са само някакви легенди? Винаги съм я смятал за криминална държава...
Чет Окт 31, 2013 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
promis написа:
Имам едно питане за Албания...

Загледай ей тази тема, там се дискутираха подобни въпроси.
Чет Окт 31, 2013 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А твоето мнение какво е? Интересно ми е и Митко какво мисли. Случки някакви?

Едни мои приятели минаха с кола през страната и викат само се молехме да не спукаме гума или да им се наложи някакво друго спиране. Просто така ги гледали като минават през селата, че се стреснали.
Чет Окт 31, 2013 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично не съм влизал в Албания, ако не броим прехвълянето на границата през планината, веднъж откъм Косово, два пъти откъм Черна гора. Иначе отношението, на което сме се натъквали в пограничните райони винаги е било изключително дружелюбно.
Чет Окт 31, 2013 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аха ясно. Те това значи, където сте били, са някакви погранични върхове?
Пет Ное 01, 2013 3:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov