ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Шабаница, Триград, Мугла и малко гранично

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Шабаница, Триград, Мугла и малко гранично
Автор Съобщение
P.Stoychev



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 53
Местожителство: Пловдив

Мнение Шабаница, Триград, Мугла и малко гранично Отговорете с цитат
Малко фрийсталинг в последния ден от move week-а... (дистанционно включване)



Моят колега и приятел с когото карахме, ми каз,а че пътя от Чаирски езера до Мугла не е този който съм описал, но аз не виждам друг на картата. Все пак хващате идеята.
А тя е да открием нови висоти както в импровизационната дисциплина, така и в преминаването на различни пресечени терени.


Ето и снимки... https://plus.google.com/photos/116260365411689205651/albums/5934877353117994609





Абе каране иска....


Последната промяна е направена от P.Stoychev на Вто Окт 15, 2013 10:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 14, 2013 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Уау, откъде я вадите тази карта-кажете как да си я намеря!
Пон Окт 14, 2013 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P.Stoychev



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 53
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
http://shop.domino.bg/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=6&Itemid=1&lang=bg
Вто Окт 15, 2013 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Re: Шабаница, Триград, Мугла и малко гранично Отговорете с цитат
P.Stoychev написа:

..................................................................
Моят колега и приятел с когото карахме, ми каз,а че пътя от Чаирски езера до Мугла не е този който съм описал, но аз не виждам друг на картата.
..................................................................


Доколкото успявам да се ориентирам по тази карта, на нея сте маркирали сегашната/нова червено-синя маркировка между Чаирите и Мугла и по-точно в участъка на прехвърляне на билото между Кедика и Балчукар. Мисля, че има поне два алтернативни пътя от мястото, където стълбовете за високо напрежения завиват наляво към Чамла. Ако се идва от Чаирите маркировките цепят право нагоре през билото покрай един овчарник, а двата алтернатични пътя са съответно наляво и надясно.

Така като гледам маршрута на картата сте минали през Трети портал за застава Шабаница, през заставата, по границата в горната част на резерват Шабаница, покрай връх Шабаница (Шабанското шило) и сте слезли в Кестен. Лятото и аз минавах част от този маршрут, но пеш през Балдъзини поляни, Делибоска, заставата, Кестен.

Иначе това е добра разходка! За един ден ли беше или с преспиване?
За да се разгледа албума се изисква някакво разрешение от автора, доколкото успях да схвана. Сигурно има много секретни неща (разработка на военните) в албума ... Та пуснах заявка за разрешение в тази връзка. Wink



Планинец написа:
Уау, откъде я вадите тази карта-кажете как да си я намеря!

И в тази карта има яки неща де, не може да се отрече... Laughing Laughing Laughing
Резерват Шабаница и Старата гора са едно и също нещо. Думата Шабаница означава Стара гора. Резерватът е отбелязан правилно с червен пунктир. Ама не знам от какъв зор надписът Старата гора е лепнат на северния склон на връх Шабаница (Шабанското шило)... Laughing Laughing Laughing
Вто Окт 15, 2013 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
P.Stoychev



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 53
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Точно където е правена тази снимка пътя се разделя, червена маркировка към Мугла наляво , а надясно не знам. Така че си карахме по маркировката.




Иначе не сме преспивали, действието се разви за един ден и без много размотаване. Прибрахме се в 00:00 в Пловдив.

А идеята беше от Шабаница да излезем на Чаирите, но пътя при заставата свърши и придължихме по един съседен, който минава в бизост. И вече преди Кестен, традиционното спускане без пътека, през изпадали дървета и шубраци. Забава Smile
Вто Окт 15, 2013 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Снимката горе си е от Чаирите. А вие вероятно сте се отделили от маркировката много по-напред. В Мугла как влязохте - по асфалт или по черен път, който се спуска стръмно отгоре?

Добре, че не сте пробвали от застава Шабаница към Чаирите. Проблемът е от заставата до към кльона (Втори портал). Пътят е изчезнал и там е джунгла. Това са около 2 км. Иначе от съоръжението надолу покрай Чаирдере пътят си е читав с железобетонни мостове.
Ето един изглед от заставата към проблемния участък https://picasaweb.google.com/100192390292037299599/1118082013?noredirect=1#5919741791113351362. Проблемен, проблемен... зависи колко си луд... Wink

А иначе от заставата до Кестен си има път и няма никакъв глиганинг, освен ако човек не търси приключения... Laughing Laughing Laughing
Вто Окт 15, 2013 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov