ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
За примерната карта щракни тук. Хоризонталите са през 20 м. Районът на БАК е. Овчарския улей не го знам къде е да бъда честен Very Happy Подозирам, че е някъде в района ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 09, 2008 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Овчарския улей не го знам къде е да бъда честен Very Happy Подозирам, че е някъде в района ...


Не го видях на твойта карта. Той е в дясно на първа тераса в посока върха - видно е от тази карта - http://iskartour.com/map.php?id=24

Принтскрийн:



_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Окт 09, 2008 11:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 09, 2008 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Мальовица в GPS Отговорете с цитат
Много интересно, благодаря! Създадох си представа. Е, не е, както си мислех - цветна картинка на района, все едно от Гугъла, но изображението на хоризонталите е твърде добро. Овчарският улей е пътека, която свързва Първа тераса над хижа "Мальовица" с Мальовишките езера. Приблизително отсреща на пътеката за БАК. А какво означава K.Z.M?

Сега виждам, че Ристо е показал Овчарския улей на картата.
Чет Окт 09, 2008 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
k.z.m. е кол от зимната маркировка
Пет Окт 10, 2008 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Re: Мальовица в GPS Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Много интересно, благодаря! Създадох си представа. Е, не е, както си мислех - цветна картинка на района, все едно от Гугъла, но изображението на хоризонталите е твърде добро. Овчарският улей е пътека, която свързва Първа тераса над хижа "Мальовица" с Мальовишките езера. Приблизително отсреща на пътеката за БАК. А какво означава K.Z.M?

Сега виждам, че Ристо е показал Овчарския улей на картата.


А, да, сетих се за тоя улей. Не съм минавал оттам де.
В картата няма оцветяване, просто са маркирани обекти-точки с точните им координати, заедно с криви на изолиниите, пътеки и пътища. Разбира се можеш да си добавяш(маркираш) и свои точки в GPS-a, които се наслагват върху картата.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 10, 2008 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Все пак, под влиянието на един ПРИЯТЕЛ македонец от Благоевград реших твърдо да си зема НОКИЯТА.
Човека разбира професионално от електронни ДЖАДЖИ, даже и него го зарибих за този телефон.

БЛАГОДАРЯ на всички за коментарите.

Апропо предния уикенд дето ходихме в Стара планина на х.Момина поляна на Ачо /Windrider/ Джи пи еса Garmin 60Csx нещо се бъгна - в Тетевен показваше 265 м.н.в... и после продължи да се е.ава нещо.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Окт 14, 2008 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
На Ачо 60 CSX-a е менте, вътре е сложил Нокия Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 17, 2008 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сакси



Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 3
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз да ви кажа си ходя из планината без GPS. Маам си гащи често и без маркировка, ориентирам се по компас, имам часовник Casio ProTrek,с компас, алтиметър, барометър, термометър и др., но имам и механичен компас, купил съм си достатъчно карти и проучвам маршрута по който ще ходя предварително по интернет, ако има нещо писано и споделено. Нося си и задължително бинокъл. До сега съм нямал проблеми и без прословутите безкрайно скъпи GPS - и. Не знам само ако попадна в мъгла как бих се ориентирал. Ходил съм с приятел с джиесемски GPS, ами понякога вършеше работа, но по - често - не. Ходих на скоро из Рила 12 ч. без маркировка, от Спа Катарино до връх Капатник и обратно, като се върнах през нощта, сбърках само при връщането и се върнах от другата страна на Катарино, а не от тази от която бях тръгнал, оправих се и без това капризно и скъпо устройство. А никога не бях минавал там. Аз съм предимно старопланински турист.
Сря Юни 09, 2010 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Въпрос на невежа Отговорете с цитат
Да ви питам знаещите! Като бях миналата година в Лондон, обиколихме чудесни кътчета из Корнуол. Никога нямаше да се оправим из междуселските пътища, ако колата нямаше навигационна система, наречена Том-Том. Картите в нея бяха толкова подробни, че показваха дори малките отклонения към входовете на селските дворове! Като се връщах последния път, взех машинката със себе си с надеждата, че тя ще върши работата на GPS. Стига да я захраня с подходящи карти на българските планини. Постепенно обаче почнах да се съмнявам, че това е възможно. Някой нещо да ми каже по въпроса? Май ще трябва да купувам Garmirn и нищо друго, така ли? Shocked
Сря Юли 14, 2010 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ами Garmin е маркатаприемници, за които има достъпни най-много карти за България и съседните ни страни.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 14, 2010 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Гармин и карти Отговорете с цитат
Благодаря, Дидо! Но все пак не разбирам самата постановка. Картите са направени за определен приемник и не стават за друг ли? Няма ли някакви компютърни хитрости да се нагодят? Защото от това зависи дали ще си връщам том-тома и ще купувам Гармин!
Сря Юли 14, 2010 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Данните са общовалидни, но крайния картен формат зависи от марката приемник.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 14, 2010 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Лоша работа! Отговорете с цитат
Ясно! Както компютърът ми не може да чете текстове, писани на пишещата ми машина "Ерика". Crying or Very sad Някой ден ще купувам подходящ GPS-апарат.
Сря Юли 14, 2010 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bubi



Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ами Garmin е маркатаприемници, за които има достъпни най-много карти за България и съседните ни страни.

а как да подкарам на това нещо бг маунтийнс
http://www.solonomi.com/index.php/buy-dual-sim-smart-phones-at-wholesale-prices-from-solonomi-com/tops-a1-dual-sim-3-2-touch-screen-windows-mobile-6-5-smart-phone-with-gps-wifi-word-excel-msn-activesync-and-3-1-mp-camera.html
Нед Юли 18, 2010 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ристо туристо мисля се беше занимавал с гарминска навигация върху подобни телефони. Аз лично никога не съм ползвал и не мога да ти дам съвет от първа ръка. Все пак ако в нета се намират упътвания за качване на Garmin-карти върху ПДА, те трябва да важат и за BG Mountains.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 18, 2010 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 2 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov