ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bubi написа:
dido написа:
Ами Garmin е маркатаприемници, за които има достъпни най-много карти за България и съседните ни страни.

а как да подкарам на това нещо бг маунтийнс
http://www.solonomi.com/index.php/buy-dual-sim-smart-phones-at-wholesale-prices-from-solonomi-com/tops-a1-dual-sim-3-2-touch-screen-windows-mobile-6-5-smart-phone-with-gps-wifi-word-excel-msn-activesync-and-3-1-mp-camera.html


Гармин за Уиндоус мобайл

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Юли 18, 2010 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bubi



Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
bubi написа:
dido написа:
Ами Garmin е маркатаприемници, за които има достъпни най-много карти за България и съседните ни страни.

а как да подкарам на това нещо бг маунтийнс
http://www.solonomi.com/index.php/buy-dual-sim-smart-phones-at-wholesale-prices-from-solonomi-com/tops-a1-dual-sim-3-2-touch-screen-windows-mobile-6-5-smart-phone-with-gps-wifi-word-excel-msn-activesync-and-3-1-mp-camera.html


Гармин за Уиндоус мобайл

за версията XT ЛИ ГОВОРИМ
Пон Юли 19, 2010 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
bubi написа:

за версията XT ЛИ ГОВОРИМ

Да, за нея става дума. Предполагам, че горе-посочения линк ще бъде скоро изтрит тъй като съдържа незаконно приложение, но даже и да искаш да си закупиш законно приложението, то от 2008 официално не се поддържа повече от Гармин.
Единствения законен начин да имаш телефон и да ти работят картите на Гармин е да си закупиш някой от техните мобилни телефони. Текущите модели са налични на www.garminasus.com
Вто Юли 20, 2010 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ema



Регистриран на: 16 Сеп 2011
Мнения: 4
Местожителство: Банско

Мнение Отговорете с цитат
Подариха ми телефон Samsung Galaxy S с гугъл андроид и JPS навигация, предвид страстта ми към планината. Телефонът разполага с Goofle Earth, Latitude, Maps и Places. Някой може ли да ми каже от къде и как да си сваля картите на Пирин, за да ползвам навигацията в офлайн режим, тъй като в онлайн ми трупа сметка?
Има ли някакво друго приложение, което да изтегля, виждам че тук се говори за някакъв гармин, и преди да сте ме разстреляли, само да кажа, че съм гринго - начинаеща както в планината, така и в навигацията Laughing

_________________
на върха на планината ще намериш само онзи дзен, който донесеш със себе си
Сря Дек 28, 2011 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,Ема!Със същият телефон съм и съм доволен...За сега няма Гармин за Андроид,но и не ме вълнува това.За твоя телефон ще си много доволна от тази програма, с нея ходя по планините напоследък....По принцип досега 4 години ползвах Ozi Explorer,но понеже за сега не мога да я сложа на Самсунга ползвам тази,дето съм ти пратил линка-същите карти ползва:...Скриншотът е от старият ми апарат,който след едно потапяне вече е в небитието Twisted Evil ,а програмата е Ozi Explorer,но и с Androzic-a нещата са същите,просто нямам скрийншот от Пирин,защото и на мен апаратът е отскоро.Поздрави и дано да съм бил от полза за теб!
Чет Дек 29, 2011 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Свалете си Ape@map или TrekBuddy + растерната карта от BGMontains и готово. За какво са ви тези Гармини толкова, не знам.Тенденцията е една - растер!
Нокиа Е71 с Ape@Map и с включен ГСМ модул държи към 13-14 часа - демек колкото Гармин Орегон.
Същият телефон, но в модус offline ( изключени GSM, UMTS, GPRS и т.н.) изкарва 27 часа.
Гледам , че има тема за Самсунг Б2700 ( или беше Б2710? Все го забравям). Вкарайте телефона в режим offline, това ще рече , изключете всички мрежи освен GPS и вижте какво става Very Happy Батерията му е железна!
Който пък иска да бие рекорди, да остане в режим offline,но да изключи GPS ,да активира Bluetooth и да върже някоя евтина ГПС мишка! Моят "опит" изкара 3 денонощия, като батерията на Самсунга си беше 50% пълна, скапа се батерията на мишката.

@Валери
Кои карти използва твоят вариант? Предполагам, че и там се разчита на руските Топо Карти?
Чет Дек 29, 2011 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
На руските разчитам,досега не са ме предавали....,а понякога ползвам и БГ. карти- 25хилядните,но те не винаги са добре калибрирани и могат да те подведат понякога....Поздрави!
Чет Дек 29, 2011 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам, че по Стара планина, Родопи и т.н. планини няма да имате проблеми с Генщабните карти, ама в Рила НЕ РАЗЧИТАЙТЕ на тях. Ще ви забият в някой клек, дето ще трябва да летите... Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 02, 2012 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Предполагам, че по Стара планина, Родопи и т.н. планини няма да имате проблеми с Генщабните карти, ама в Рила НЕ РАЗЧИТАЙТЕ на тях. Ще ви забият в някой клек, дето ще трябва да летите... Wink


Много вярно, Ристе.Изпробвах го (вече) миналата година Very Happy
Между другото, ти беше дал линк към картите на Искър Тур.Дали мога да ги закупя и да си ги сложа на Ендурата? Виждат ми се доста подробни,поне за мен е достатъчно на този етап.
Пон Яну 02, 2012 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ivo@home написа:
...
Много вярно, Ристе.Изпробвах го (вече) миналата година Very Happy
Между другото, ти беше дал линк към картите на Искър Тур.Дали мога да ги закупя и да си ги сложа на Ендурата? Виждат ми се доста подробни,поне за мен е достатъчно на този етап.

При наличието на BgMountains ви се чудя защо се занимавате с друго...
Верно, че има тук-там бели полета откъм пътеки, ама скоро с новото издание и това ще се откоригира.
Пътеките в БгМаунтийнс са РЕАЛНИ тракове от GPS приемници. Няма по-точна информация от тази.
Всички карти на хартиени носители, които са в последствие дигитализирани съдържат стара информация. Гората и клекО имат естествен прираст - не забравяйте НИКОГА това. Инак ще страдате някой ден.
Аз картите от Искър тур ги ползвам рядко и то за сравнение на подробност примерно на компютъра в къщи. Повече вярвам на BgMountains.
Само понякога в ниското се доверявам и на офроуд картата.
Моята Nokia E71 я ползвах по Рила и особено по Пирин преди 2 години от Предел до х.Вихрен, но като последния ден около Влахинските езера не иска да се върже със сателитите повече от половин час и отнесе цуваньето реших, че не си заслужава да се рискува и си зех 60Csx-а. При него нема тън-мън.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 02, 2012 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
...

Благодаря за бързия отговор Laughing
БГ Маунтинс е супер - тук няма спор.Просто не виждам смисъл да инвестирам 600 и нагоре лева в Гармин, след като си имам друг уред.И затова търся добри растерни БГ карти.
Решението с Нокията и Самсунга го споменах като алтернатива - аз имам финансова възможност да си купя каквото си искам. Ти явно също.А и хора като Гърбев, Дидо, Гамина.А другите съфорумници?
Защото , ако те е хванал хроничен паралипс ( особено ако си семеен) се чудиш как да скатаеш 5 лева. ЗА суми от 500 лева за обувки/ГПС ... дъра мъра да не говорим. Та за тези хора съм го написал. Знам , че телефоните дават на моменти дрифтинг от 20-30 метра, но е по-добре да знаеш ГОРЕ-ДОЛУ къде си отколкото хептен хабер да си нямаш какво става. За най лошото не ми се мисли!
А и гарминчо дрифтва сериозно - дали ще си , например, вдясно 10 метра с Гарминчо или 15 с Нокия/Самсунг - ми все същия х...й.
ЗАщо от БГ Маунтинс не пуснат OSM карти? Тогава няма да има проблем.
Пон Яну 02, 2012 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Всеки знае цената на кожата си.
И всеки решава сам за себе си.
Като гледам наоколо народа повечето не са сериозни туристи, така че - прав си.
Ама ако се навира човек на високо при виелично/мъгливо време или по клеците и джендемите е друго.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 03, 2012 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Валери написа:
Здравей,Ема!Със същият телефон съм и съм доволен...За сега няма Гармин за Андроид,но и не ме вълнува това.За твоя телефон ще си много доволна от тази програма, с нея ходя по планините напоследък....По принцип досега 4 години ползвах Ozi Explorer,но понеже за сега не мога да я сложа на Самсунга ползвам тази,дето съм ти пратил линка-същите карти ползва:...Скриншотът е от старият ми апарат,който след едно потапяне вече е в небитието Twisted Evil ,а програмата е Ozi Explorer,но и с Androzic-a нещата са същите,просто нямам скрийншот от Пирин,защото и на мен апаратът е отскоро.Поздрави и дано да съм бил от полза за теб!


Този Androzic е странно нещо - разбира само от ozf2/3 формат. Конверсията от jpeg в ozf2/3 е мъка - не става с последната версия на img2ozf ами с по-ранна. Скролването на картата по екрана става бавно ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 03, 2012 1:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
Валери написа:
Здравей,Ема!Със същият телефон съм и съм доволен...За сега няма Гармин за Андроид,но и не ме вълнува това.За твоя телефон ще си много доволна от тази програма, с нея ходя по планините напоследък....По принцип досега 4 години ползвах Ozi Explorer,но понеже за сега не мога да я сложа на Самсунга ползвам тази,дето съм ти пратил линка-същите карти ползва:...Скриншотът е от старият ми апарат,който след едно потапяне вече е в небитието Twisted Evil ,а програмата е Ozi Explorer,но и с Androzic-a нещата са същите,просто нямам скрийншот от Пирин,защото и на мен апаратът е отскоро.Поздрави и дано да съм бил от полза за теб!

изглежда ми добра, но имам някой друг въпрос свързан с нея:
има ли от къде да си сваля карти на Рила, като за начало, как да се избира да върви по пътеките а не да "лети" в права линия.
Много съм "бос" в тези неща така че благодаря предварително
Чет Апр 05, 2012 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,vandu!Програмата,с която е скрийншота е Ozi Explorer,вече я има "излекувана",ще ти я пратя...С Androzic-а нещата са същите,само дето както казва Диди скролването е по-бавно,по принцип,забелязва се и при мен,въпреки че процесорът ми е 1.4 GHz.При Ozi-то има повече "хубави" неща:OziExplorer для Android использует растровые карты, которые либо отсканированы или приобретены в цифровом формате. Это позволяет вам отслеживать вашу позицию на карте, полученную от GPS приемника.

Основные функции:
Перемещение карты навигации в соответствии с данными GPS приемника.
Режим "Курс вверх".
Отображение карты в виде перспективы (3D режим).
Использование практически любой карты, которая может быть создана в PC версии OziExplorer.
Использование утилиты Img2ozf для преобразования карты в OZFX3 формат.
Поддержка карт форматов OZF2, OZFX3, ECW, JP2 (JPEG 2000) без конвертации.
Поддержка карты форматов PNG, JPG без конвертации (несжатые карты до 20MБ).
Автоматическая загрузка следующей карты.
Проверка наличия более подробной карты в заданном интервале.
Возможность загрузки треков пользователя.
Запись точек трека в файл.
Создание путевой точки в текущей позиции, нажав экранную кнопку "Create Wp".
Многоуровневое масштабирование карты.
Отображение позиции в различных форматах.
Экранный дисплей скорости, принимая и высоты.
Отображение путевых точек на карте.
Страница спутников показывает SNR, число спутников и HDOP.
+ Еще много особенностей, которые будут добавлены в будущих версиях.
На чем работает:
Android 1.5 (проверено работает, но не полностью поддерживается)
Поддерживается Android 1,6 / 2,0 / 2,1 / 2,2 / 3 + .
Поддерживается портретная и альбомная ориентация экрана.
Поддерживаются все разрешения экрана....Ако си на тази вълна на тозси сайт има много,много информация-http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=376,може би ще трябва да се регнеш там.За Рила картите са същите,които ползвам:

,виждаш,че не съм вървял по туристическата пътека,има начин предварително да си направиш маршрут на Озi- за PC,и после да го прехвърлиш на телефона си,иска доста четене по форумите...но обърни внимание на поста на Ристо-ако те интересува в Планината само да минеш по някакъв маршрут,нещо като от точка до точка,е най-добре да ползваш тази карта-BGMountains,аз го направих,програмата Навител позволява това:

За мен е само спомагателна,но със сигурност полезна:както е казал Ристо там има РЕАЛНИ тракове,което е супер важно в Планината...Проблемът на ГСМ-те с навигация,която ползваш е бързото изхабяване на батерията,за това съм с 2 резервни Laughing ,а за лятото мисля още 2 да имам със себе си,че може и някое соларно да придобия.Дано да съм ти бил полезен,на ЛС също няма проблем

_________________
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си.
Вто Апр 10, 2012 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 3 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov