ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Автор Съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
свалих си oziexplorer, всичко ОК, с изключение на Рила, Пирин и Витоша. Всички градове ми ги отваря без проблем, но като се опитам да заредя някоя от 3-те планини.... Bad Mood
Сря Апр 11, 2012 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хъм, какви карти се мъчиш да качиш в озито ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 11, 2012 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
инсталирах си androzic на телефона, програмата работи с карти ози, свалих си от замунда oziexplorer където има карти ози, всички ми тръгнаха с изключение на планинските ???
Чет Апр 12, 2012 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Какви са планинските? - (формата най-вече)

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 12, 2012 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
за Рила имам 2 карти (4 фаила) 2 са map file, 1 OGF2, и 1 OZF2.
Всички други карти които ми тръгват са с 1 map file и 1 OZF2. Изтрих OGF файла, но нямаше разлика
едната карта на Рила ми я отваря, но все едно е снимана от сателита с GSM, в цял размер е по-ясна от колкото като приближа
Пет Апр 13, 2012 9:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Това принципно са растерни карти (картинки) и качеството им може да е всякакво.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 13, 2012 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
след 1 седмица игра с какви ли не програми успях да направя някоя друга карта, не е точно това което исках но поне е нещо. Ще се опитам да обобщя нещата:
1. Инсталирах си от андроид маркета orux map
2. Свалих си програмата Mobile Atlas Creator, с нея си направих карта на Рила(OpenStreetMap Hikebikemap.de), направих я във формат OruxMaps
3. http://www.gpsvisualizer.com/ влизате в този сайт може да избирате Google Maps, Google Earth KML и т.н., там може да се наслагват трак и карта, но в този си вид не успях да я подкарам, за това на второто (Google Earth KML) избрах един от траковете в bgmountains(GPX формат) и го ъплоуднах, след това се натиска "create KML file". Записания файл се поставя в програмата orux map на телефона в директорията tracklogs и сте готови
Сря Май 09, 2012 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Аз доскоро ползвах нокиа N8 много съм доволен от навигацията бях попаднал на едно приложение което дори имената на върховете ми показваше с височината им земни пътища всичко
Нед Сеп 16, 2012 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Някой ползва ли телефон с навигация GLONASS? Има ли GPS тракове за нея по планинските маршрити? Тефонът, който се чудя да купя е Sony Exp.... S и работи с GLONASS?
Благодаря предварително на тези които ще помогнат с отговор!
Пет Окт 26, 2012 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Полезно приложение за Андроид Отговорете с цитат
Радва ме едно приложение, което ми показва върховете пред мен - казва се Peak AR и е свободно за сваляне в Google Play за андроидски телефони. Трябва му GPS и поне при мен си зарежда базата данни от качената карта bgmountains, с която си ползвам навигация чрез друго приложение - Orux maps, за което е коментирано в друга тема.

Хубавото е, че го пускаш, отваря камерата и ти дава кои върхове са пред теб, до определено разстояние. Не винаги слага знаменцето точно на върха, но това си зависи от характеристиките на телефона, дали ще го чакаш да се калибрира и т.н. Ето скрийншот :


Съб Юли 27, 2013 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
моя виваз е с симбиан Confused но ми строшиха гпс-а и сега пробвам да свалям директно сателитни снимки Arrow http://www.youtube.com/watch?v=w4ZzqX5_W0o
Сря Сеп 25, 2013 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
След трийсет години по планините без загубване, нормално е да смятам разнасянето на скъпи машинки за модно удоволствие. Нещата се промениха частично с падането на цените на играчките и с появилата се идея да се пробваме на Алпите. Реших да не се набутвам много и купих за под 200 лева смартфон LG. Върши работа като автомобилна навигация, каквато ми трябваше, плямпа на български и предупреждава за всеки завой. Записва следа хоризонтално и вертикално. Има компас и ред други неща, които не съм се научил да използвам, защото не ми е интересно да си играя. Туристически карти не съм качвал, не съм пробвал как ще ме отведе на Додов връх например.
Съб Май 17, 2014 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Колеги,мога ли да ви замоля за малко информация относно гпс на телефон ? Та имам айфон4 иос 5.0.1 жалбейкнат . Търся възможно най добрата и подробна навигация за нашите планини . Имам качен Айгол и Навигон работещи с Навтея карти но нямат за планините .
Ако може да дадете информация и още по добре сайт за сваляне на такива ?
Благодаря предварително .
Чет Май 22, 2014 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
За тези от вас, които ползвате за навигация телефоните си, горещо препоръчвам приложението за Андроид GPS Essential. Изисква малко време за свикване, но пък засяга главните необходими неща. Предлага офлайн режим, внасяне информация (kml, gpx), запис на трек, компас, сателити и много други, включително маркер в кадъра на камерата.
Чет Юли 10, 2014 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
инсталирах го на някакъв huawei всичко си бачка, с изключение на компаса... дали пропускам нещо Rolling Eyes
Пет Юли 11, 2014 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 4 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov