ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GSM с GPS в планината. Възможно ли е?
Автор Съобщение
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение здравейте Отговорете с цитат
Аз обаче като малко по кашкавал турист и не професионалист мисля да се пробвам с този телефон http://telefoni-bg.com/gsm-spciale-offer/LMV9
От магазина твърдят че бил и водо и ударо устойчив и че GPS -a работел и по горите без нужда от мрежа!
Ако има някой с опит в подобен телефон да сподели.
На тази цена нищо подобно не мога да взема като гармин а да не говорим че е и телефон.
Ако не става ще го подаря на баща ми като телефон.
Вто Апр 26, 2016 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: здравейте Отговорете с цитат
stm_bg написа:
Аз обаче като малко по кашкавал турист и не професионалист мисля да се пробвам с този телефон http://telefoni-bg.com/gsm-spciale-offer/LMV9
От магазина твърдят че бил и водо и ударо устойчив и че GPS -a работел и по горите без нужда от мрежа!
Ако има някой с опит в подобен телефон да сподели.
На тази цена нищо подобно не мога да взема като гармин а да не говорим че е и телефон.
Ако не става ще го подаря на баща ми като телефон.
Резервна батерия задълже.
Абе чудя им се на производителите на аутдоор смартфони - е мое ли обикновено леново да е с 5000mAh батерия, тия... Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Апр 27, 2016 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: здравейте Отговорете с цитат
stm_bg написа:
Аз обаче като малко по кашкавал турист и не професионалист мисля да се пробвам с този телефон http://telefoni-bg.com/gsm-spciale-offer/LMV9
От магазина твърдят че бил и водо и ударо устойчив и че GPS -a работел и по горите без нужда от мрежа!
Ако има някой с опит в подобен телефон да сподели.
На тази цена нищо подобно не мога да взема като гармин а да не говорим че е и телефон.
Ако не става ще го подаря на баща ми като телефон.

Имах подобен-Jeep z 6 и на 3-я месец даде проблем с гпс-модулаSad (писах някъде по темите тука...)от сервиза ми казаха че редовно телефони с МТК(или нещо подобно беше) процесор правели такива проблеми-да възстановя заводските настройки и т.н....щял да се оправи-да ама не-та извода е-не разчитай само и изцяло на телефона за навигация!
иначе батерията /2500/наистина държеше 10 дена-не знам на Ристо леново-то дали успява...Wink
Чет Апр 28, 2016 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Аз обаче реших да рискувам и го поръчах , току що го взех и нямам търпение да го инсталирам. Поръчах го с по голямата батерия по съвет от магазина като им казах за какво ми трябва.Ляга в ръката добре и изглежда добре.Досега му качих GPS test и от прозореца в офиса се закачи на 4 сателита за около 30 секунди. Имам и ноте 3, тои без нета се закача доста по бавно. На топъл старт т.е. излизане и влизане в GPS test -a около 3 секунди му трябваха пак без нет.Май като приемник ще свърши работа. Сега въпроса е какво да му кача за bg планините. На нота съм качил orux map с bgmontains. Има ли нещо по добро за България? По празниците ще ходя по стара планина и ще пиша как се държи китайчето по планините в реални условия. Изглежда доста масивно направен за тези пари, засмуках го през капачето за usb- то за да тествам за вакум(т.е. за вода но безопастно) ами не се засмуква значи че и във вода може да издържи макар и да не мисля да го тествам. Сега най интересно ми е колко ще му държи батерията в режим водене по плянина с запис на трак.Има ли програма за съхранение на батерията или нещо подобно.Нота повече от 3-4 часа неможе да издържи с orux map.
Дайте съвет какво да ползвам за мах издържане с една батерия. Често по хижите няма ток.
Чет Апр 28, 2016 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
stm_bg написа:
Дайте съвет какво да ползвам за мах издържане с една батерия. Често по хижите няма ток.

Изключвай всички консуматори, които не ползваш в даден момент. Ползвай самолетен режим, спирай приложения, които не е нужно да работят постоянно, евентуално също и сензори, ако имаш контрол върху това (например жироскоп, акселерометър, компас и др. подобни). Намали интензивността на подсветката на екрана или дори напълно я изключвай през деня, ако използвания дисплей е такъв, че е читаем с отразена светлина. Намали времето за изключване на подсветката след ползване. При спирания за почивки -- изключвай устройството. Ако това не е достатъчно, обмисли закупуването на power bank, с който да го дозареждаш при нужда. Ако устройството е със сменяема батерия, снабди се с втора, резервна.
Чет Апр 28, 2016 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение благодаря за бързия отговор Отговорете с цитат
Да , мисля да го ползвам в самолетен режим, установих че GPS са работи и в такъв режим. Телефона ми го дадоха с 4500 Ma/h батерия с уверението че държи много. Ще ги питам и за резервна но първо ще тествам по планината в реална обстановка. Аз повече от 3 дневни преходи не правя би трябвало да издържи. А за софтуера orux maps ли е най добре?
Чет Апр 28, 2016 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: благодаря за бързия отговор Отговорете с цитат
stm_bg написа:
А за софтуера orux maps ли е най добре?

Под Android в планините аз ползвам предимно OruxMaps, а в цивилизацията -- OsmAnd. Коя програма всред многото налични е най-добра трудно може да се определи -- зависи какви точно функции са нужни и използвани най-често, а също понякога е въпрос и на лични предпочитания.
Чет Апр 28, 2016 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: благодаря за бързия отговор Отговорете с цитат
vedrin написа:
в цивилизацията -- OsmAnd.

Ведрин,това пътна навигация ли е??И със собствени карти ли работи или ползва налични като bgmountains?
Чет Апр 28, 2016 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение благодаря за бързия отговор и напътствията Отговорете с цитат
Аз за града ползавам IGO или google maps. Гугал вече показва задръстванията когато си онлине. На нота работи безупречно но и на китаеца ме откара до вкъщи и показваше задръстванията. Цял ден си играя и батерията падна едва с 25% !!! Нотето при тази игра да е свършил отдавна. Иначе е малко бавничък но какво ли не му качвах влючително и osmand . Или не съм и свикнал или нещо не ми хареса osmand. Иначе е пътна навигация.
От утре ще тествам китаеца по байрите за където съм го взел с oruxmaps, до тук е многообещаваш.
Чет Апр 28, 2016 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: благодаря за бързия отговор Отговорете с цитат
fena73 написа:
vedrin написа:
в цивилизацията -- OsmAnd.

Ведрин,това пътна навигация ли е??И със собствени карти ли работи или ползва налични като bgmountains?

OsmAnd е приложение за ползване на OpenStreetMap под Android. Поддържа изчисляване на маршрути и навигация, включително и гласова, но май все още не и на български език. На мен лично OsmAnd ми е полезен най-вече при пътувания извън България, в страни за територията на които OSM картата е достатъчно подробна не само в по-големите населени места.
Чет Апр 28, 2016 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение Доволен от китайската придобивка Отговорете с цитат
Накратко да споделя, въпреки лошото време се разходих по планината но само за 2 дни. Доста ни понамокри.
Иначе китаеца издеяни и двата дни без зареждане и показваше 80% батерия.Направо не повярвах. Никъде не изгуби трака дори и по деретата където най малко очаквах да няма ГПС.Може да му се изключва екрана но се вижда добре само на светнал екран.Иначе когато и да го светнех показваше къде се намирам. Orux maps , bgmontain раборят идеално.При това екрана му е по голям от всеки гармин. Доста дъжд го поваля но нищо му няма.Май уцелих този път за малко пари с навигатор за планини. И още едно нещо ме учуди на хижа Ехо сигнал няма или една черта и неможе да се говори от повечето телефони. Е от този може макар и сигнал да не показваше, беше единствения телефон от който можеше да се говори. Направо не повярвах. Явно китайците много са напреднали а за тази цена и втора употреба гармин немога да си купя.
Вто Май 03, 2016 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Странни съвпадения?! Отговорете с цитат
Абе .... само аз ли виждам притеснителни сходства в "правописа" на ентусиазирания колега с китайския "шедьовър"и тази (примерно) обява - http://olx.bg/ad/hummer-lmv9-cat-naslednika-na-discovery-udaro-i-vodoustoychiv-telefon-ID5Grim.html ?

ПС: То всъшност дори тук - http://telefoni-bg.com/gsm-spciale-offer/LMV9 (линк от по-горен пост на колегата) приликата ми се вижда най очевидна (без тире) Wink
Чет Май 26, 2016 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Да , сходството е пълно, точно от там взех телефона , първо ги видях в олх докато търсех гармин втора употреба.За сега доволен, макар че ходи междувременно до сервиза.Някакъв вирус ужким. За сега работи и поне като приемник е много добре. Но още не мога да се справя с oruxmaps напълно. Когато му дам растояние до някъде ми го показва по права линия.Как мога да го накарам да показва разстяние до хижа или прочие по пътеката? Иначе когато си очертае лога си показва разстоянието от лога. Но когато му дам да покаже растояние до някъде където искам да стигна , показва само по права линия. Има ли решение за това?
Чет Май 26, 2016 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
stm_bg написа:
Когато му дам растояние до някъде ми го показва по права линия.Как мога да го накарам да показва разстяние до хижа или прочие по пътеката?

С OruxMaps в режим на работа с карта в растерен формат или във формат на Garmin не можеш.
Чет Май 26, 2016 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stm_bg



Регистриран на: 17 Апр 2016
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Каква е разликата ? Не съм запознат. Свалих bgmountains от тук и не знам какъв формат е ? Сложих я в папка maps на orux и на switch maps му я зададох нея. В какъв формат трябва да е?
Чет Май 26, 2016 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Страница 12 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov