ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе
Автор Съобщение
danin94



Регистриран на: 15 Сеп 2012
Мнения: 251
Местожителство: Карлово

Мнение Re: Инфо за обстановката на кончето? Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
valdaleev написа:
Мисля този уикенд да се метна до кончето, но не знам дали не е много рано за там. Някой ако е ходил скоро нека сподели.Благодаря

За да си сигурен, че ще ти е чисто лятно ходенето изчакай 45 дена и иди към 10-15 юли .
Тази година е доста безснежна и може всичко да се стопи и по-рано, ама кой знае.
До края на юни по лятната пътека под Кончето остават тук там малки снежни петна и едно такова в последните дни на юни месец преди две години причини смъртта на един човек, който се подхлъзна .
Общо взето ако мислиш да ходиш по най-високите части на Пирин котките трябва да са в раницата ти до края на юни месец.
Горе долу до тази дата съм засичал на по-усойните места(В Рила) на летните пътеки малки, но опасни снежни петна, които скриват лятната пътека и където човек може да се хлъзне ако го домързи или не знае, че ще е по-безопасно по зимната пътека.
Отгоре дето е зимната пътека всичко се е стопило доста преди това и е по-безопасно, а да не говорим, че по зимната пътека Яворов-Вихрен гледката е в пъти по-добра отколкото по лятната.

Най-опасната в дъждовно време е частта на лятната пътека между Кончето(въжетата) и Премката дето е под връх Вихрен. Там и да няма сняг ако завали дъжд си е лизгаво и опасно, защото си е стръмно, а въжето някой го е гепил точно там.



E точно тия ледени петна в зависимост от това по кое време на деня ги минаваш , ако се сещаш какво имам предвид са толкова опасни , че ако не си носиш стандартния зимен инвентар ....ти блокират прехода във времевия интервал а понякога и цялото ходене...
Вто Май 27, 2014 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SMitev



Регистриран на: 18 Юли 2012
Мнения: 53

Мнение Демяница - Тевно Отговорете с цитат
Здравейте,

Някой бил ли е скоро, има ли още много сняг? Искам да заведа приятел с не много опит за събота и неделя и се чудя дали е добра идея.

Ако някой има някоя друга снимка ще е супер.

_________________
I love not man the less, but Nature more!
Пон Юни 16, 2014 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SMitev



Регистриран на: 18 Юли 2012
Мнения: 53

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти!

_________________
I love not man the less, but Nature more!
Пет Юни 20, 2014 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Някаква актуална информация за района на Муратов/Вихрен/Полежан.
Дали има необходимост от котки?

Благодаря!
Пон Юни 23, 2014 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Съвсем прясно-актуална имам.
В събота и неделя се размотах при Изворите под Човеко и из Синаница.

Както се оказва, някой е пуснал големия сушоар през изминалата седмица в Пирин и сняг почти не е останал.
На Мангъртепе са останали само дребни ивици, където е имало навеища. Върхът е гол.

На Синаница има няколко мижави петна, по мраморното било и Вихрен няма сняг освен отделни тънки снежни езици по гънките при Баюви дупки-Кончето-Кутело. Северният склон на Вихрен над Премката не е ясен (не се виждаше), но наши хора са се запътили натам и ще дадат прясно инфо във вторник-сряда.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 23, 2014 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за бързата реакция!
Пон Юни 23, 2014 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minas_tirit



Регистриран на: 16 Сеп 2009
Мнения: 22

Мнение Вихрен от север Отговорете с цитат
От северната страна на Вихрен все още има 2 преспи на пътеката малко преди върха. Доста са опаснички и по-добре да се изчака да се стопят!! На мен ми мина живота на лента докато ги минем...
Вто Юни 24, 2014 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Къркъмски езера Отговорете с цитат
Някой скоро да е ходил към Къркъмските езера?Как е пътеката до там?
Чет Юни 26, 2014 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Re: Вихрен от север Отговорете с цитат
minas_tirit написа:
От северната страна на Вихрен все още има 2 преспи на пътеката малко преди върха. Доста са опаснички и по-добре да се изчака да се стопят!! На мен ми мина живота на лента докато ги минем...

Ще ходите с твърди обувки и няма да ви минава живота на лента, а на по-забавен кадър.
Чет Юни 26, 2014 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Вихрен от север Отговорете с цитат
minas_tirit написа:
От северната страна на Вихрен все още има 2 преспи на пътеката малко преди върха. Доста са опаснички и по-добре да се изчака да се стопят!! На мен ми мина живота на лента докато ги минем...

То пак добре, че не е свършил(преди няколко години един поляк беше слязъл по бързата процедура оттам, та чак някъде под Премката).
Това място се заобикаля по ръба докато има сняг принципно.
Чет Юни 26, 2014 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Re: Вихрен от север Отговорете с цитат
minas_tirit написа:
От северната страна на Вихрен все още има 2 преспи на пътеката малко преди върха. Доста са опаснички и по-добре да се изчака да се стопят!! На мен ми мина живота на лента докато ги минем...

Днес 28.06 - няма ги, за щастие на ходещите със летни обувки.
Съб Юни 28, 2014 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Днес 04.09.2014г. направих х.Бъндерица-Премката-вр.Вихрен. Нямаше дъжд и вятър -само мъгла след Премката Smile
Чет Сеп 04, 2014 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Как е положението по високите части на планината? Интересуват ме Вихрен и Кутело?
Пон Окт 06, 2014 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
На Джангалската днес духаше и валеше, накрая нещо като скреж. Темп. горе около 5,.Very Happy сега на Безбог духа и вали. Май е по студено
Пон Окт 06, 2014 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
09.10.2014

Вихрен през Кабата - няма сняг никъде.
Чет Окт 09, 2014 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 3 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov