ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе
Автор Съобщение
Rub



Регистриран на: 28 Юли 2012
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Вариантът през Беговица изглежда най-постижим, тъй като ще можем да се доближим най-много с кола.
Като гледам от Шилигарнига през Демяница до Тевно езеро пътя ни се удължа почти двойно, докато след Яне Сандански през Беговица далеч не толкова.
Излежда постижимо да се направи за един ден, ако се тръгне към 05:00-06:00 сутринта от София. Ако най-късно към 09:00 оставим колата, ще имаме около 8 часа време до залез за да стигнем Тевно езеро.

Много благодаря за информацията и предложенията!
Вто Яну 05, 2016 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Rub написа:
Излежда постижимо да се направи за един ден

Зависи много от условията. Разстоянието от Попина лъка до Тевното е към 10км, изкачването е общо около 1500м, слизането при заобикалянето издалеч на Каменишката кукла -- около 200-300м. Ако се наложи да правите пъртина през дълбок пресен сняг и групата ви е малобройна, би било доста изморително. На твърд сняг или по следата на моторна шейна при благоприятни атмосферни условия би било приятна еднодневна разходка, да.
Вто Яну 05, 2016 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Условия/Обстановка горе Отговорете с цитат
Някой с информация за актуална обстановка на влизането в Казана от Джамджиевия ръб и по-точно състоянието на въжето-достъпно ли е или покрито със сняг?

_________________
"Life's a journey not a destination"
Пет Яну 29, 2016 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
И аз да попитам, някой има ли инфо от състоянието на снежната покривка в района на Казана / Джамджиев / Кабата ?
Пет Мар 18, 2016 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
svencho написа:
И аз да попитам, някой има ли инфо от състоянието на снежната покривка в района на Казана / Джамджиев / Кабата ?

В събота, 19.3 качихме Вихрен по директния ръб- този, който е най-близо до хижата, преди Джамджиевия и който в крайната си/ връхна част се слива с Джамджиевия/, та предполагам, че обстановката е сходна по двата ръба. По този, по който ние минахме долу, в гората беше яко затъване, доста сняг, по-нагоре-на места поиздухано с открити скални участъци и участъци с малко сняг, но с подлежащата скална основа в стръмния участък, което не беше идеално и трябва да се качва с повишено внимание, още повече, че там няма добри възможности за осигуровки, в горната част , където ръбът е най-тесен, снегът беше добре-не фирн, но стабилен, не се свличаше, до средата на прасеца, с козирки на места. Слизането към Кабата-има сняг, но честно казано ние слезохме при тези условия там по-лесно и бързо от колкото лятно на това място, където е сипеесто и стръмно! Към Хвойнати е поиздухано. В Казаните предполагам, че си има сняг. Само да добавя, че наблюденията ми на Джамджиевия ръб от днес са , че има сняг в този по-техничен участък в долната част след ръба на Казана с характерните скални образувания, които ако не се минават с осигуровки при незимни условия се подсичат , сега и изобщо зимно-невъзможно!

_________________
"Life's a journey not a destination"
Нед Мар 20, 2016 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Имам следното питане: от кога има хижари на хижа Тевно езеро? От май, от юни, как стои въпроса с посещението там? До колкото съм чувал, ако ги няма, имало оставено отворено помещение с печка с дърва. Това вярно ли е? Също така в първите дни на май каква е вероятността езерото да е все още под снега и да са нужни снегоходки и котки при преход от преливника на Мозговица до Тевно?
Сря Апр 06, 2016 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Доста голяма е вероятността да ти трябват снегоходки до средата на май.
Тогава често пада пресен сняг или фирна е размекнат.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 06, 2016 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Както се казва, човек се учи дорде е жив. Но пък и животът не е вечен ...
Сря Апр 06, 2016 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Имам и снегоходки, имам и котки - това не е проблем. По-важно ми е дали ще работи заслона и ще мога ли да се подслоня там за една вечер. Снимам природа и имам интерес към зимни кадри от този район.
Сря Апр 06, 2016 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ще работи, как няма да работи - нали затова е заслон Very Happy

Втора част отговори на първите въпроси - отворен е винаги, печка има в кухнята. Дърва има в помещението зад камбаната, заедно с трион и брадва. Печката не тегли особено добре, предвиди дебел спален чувал. Доколкото графика на хижарите се промени последните години - вероятно ще са там още в началото на май. С тях или без тях - без подслон няма да останеш.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 06, 2016 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ще работи, как няма да работи - нали затова е заслон Very Happy

Втора част отговори на първите въпроси - отворен е винаги, печка има в кухнята. Дърва има в помещението зад камбаната, заедно с трион и брадва. Печката не тегли особено добре, предвиди дебел спален чувал. Доколкото графика на хижарите се промени последните години - вероятно ще са там още в началото на май. С тях или без тях - без подслон няма да останеш.


Според мен проблема с тягата на печката и връщането на дим се състои в това,че самата печка е доста издънена и точно когато комина почне да "дърпа" дима вместо по кюнците веднага се измъква от всички пролуки.Това го установих тази зима.Отделно от това ако има снежна тапа на комина докато топлия въздух я пробие вътре става доста интересно.
Чет Апр 07, 2016 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Печката не тегли особено добре

Не тегли, щото Иван преди да заземи заслона слага тапа в комина - да не се харчат много дървата.
Чет Апр 07, 2016 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хм, гледах аз веднъж през комина надолу за тапа - нямаше Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 08, 2016 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Хм, гледах аз веднъж през комина надолу за тапа - нямаше Laughing


Тухла слага някъде долу, частично затваря комина, да тегли по-слабо.
Пет Апр 08, 2016 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря, момчета, в началото на месец май ще звънна на хижарите, мисля някъде в темата им имаше телефона и ще попитам как стоят нещата и дали са там. Хубаво е да не ми се налага да мъкна чували Smile.
Пет Апр 08, 2016 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 7 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov