ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Прогче за анализ и прочистване на тракове.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Прогче за анализ и прочистване на тракове.
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Прогче за анализ и прочистване на тракове. Отговорете с цитат
Преди време бях писал едно прогче за анализ на тракове, което освен всичкото филтрира "шлаката" от траците - моменти на спиране и прочее. Ако въщност искаш да си почистиш данните, прогчето ще ти свърши работа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 11, 2013 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Преди време бях писал едно прогче за анализ на тракове, което освен всичкото филтрира "шлаката" от траците - моменти на спиране и прочее. Ако въщност искаш да си почистиш данните, прогчето ще ти свърши работа.
Дидо къде да го намеря прогчето.
Пет Окт 18, 2013 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
dido написа:
Преди време бях писал едно прогче за анализ на тракове, което освен всичкото филтрира "шлаката" от траците - моменти на спиране и прочее. Ако въщност искаш да си почистиш данните, прогчето ще ти свърши работа.
Дидо къде да го намеря прогчето.


http://mountain.bajhui.org/pictures/GPXAltCalc.exe -- питай, ако нещо не е ясно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 18, 2013 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Някой дали ще ми каже къде в мапс сорса се цъка, за да се види колко му е чистото ходене и колко му е мотането.Това като се разглежда трак с програмата.

Ами аз не зная как и дали става това с мапсорса, за тази цел ползвам BaseCamp. Там - като кликнеш два пъти върху трака - излизат (наред с разни други статистики) цялостното времетраене (Elapsed Time), времето на чисто движение (Moving Time) и времето, в което си спрял (Stopped Time).

Прогчето на dido от поста над дава същата възможност.
Сря Окт 30, 2013 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
EXIIIT написа:
dido написа:
Преди време бях писал едно прогче за анализ на тракове, което освен всичкото филтрира "шлаката" от траците - моменти на спиране и прочее. Ако въщност искаш да си почистиш данните, прогчето ще ти свърши работа.
Дидо къде да го намеря прогчето.


http://mountain.bajhui.org/pictures/GPXAltCalc.exe -- питай, ако нещо не е ясно.

бЛАГОДАРЯ Дидо справих се имаш биричка/ И
Сря Окт 30, 2013 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

За целия трак го виждам времето за спиране и чистото ходене, ама част от трака това за времената как става с програмата на dido?

Кътваш част от трака, експортваш го като xml и го пускаш в мелачката Smile

Между другото, Дидо, как изглежда алгоритъма, който използваш в случая. Видях, че се задават параметри като време и разстояние, но ако се замислиш сметката не е никак проста или не би следвало да бъде?
Сря Окт 30, 2013 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Алгоритъмът си е мой. Основно се смятат дистанции между точки и времена за изминаването на дистанцията. Обикновена сферична тригонометрия е, не бих казал, че е проста.
Предполагам нещо подобно се ползва в trip computer-a на гарминския GPS, но без възможност за конфигуриране.

Иначе прогчето поддръжа GPX-файл с произволен брой тракове в него - могат да се избират от комбото.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Окт 30, 2013 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Предполагам нещо подобно се ползва в trip computer-a на гарминския GPS

Хм, това, което се показва в трип компютъра се разминава значително, с което казва трака - Вальо ми обърна внимание. Но мисълта ми беше друга. Ако тези устройства имат читав алгоритъм за отчитане на точки, а не просто през 1 минута, прас, или през 20 метра, прас, те би трябвало да си пазят в паметта последно запаметените точки и да ги анализират преди да добавят следващата. Например настава време за нова точка, но машинката вижда, че има нещо съмнително в нея - или е прекалено далече, или прекалено близо, преценено на базата на предходните. В този случай тя я добавя като опция за възможна точка и съкращава интервала до следващите, за да може базирайки се на тях да прецени доколко реална е ситуацията. Подобни сметки няма как да бъдат направени постфактум.
ZCEZBPM написа:
Разбрах те, ама как става де.

Дидо отговори в горния пост - нарязваш си трака с Track Divide Tool и го записваш като .gpx. Не го слушай Ристо Smile
Сря Окт 30, 2013 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Така де, това е филтър по дистанция - пазиш предишната точка и гледаш дали новите са твърде близо до нея. Ако са - отхвърляш ги. Това може да се комбинира и с филтър по време, както съм направил аз.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Окт 30, 2013 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov