ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Безбог - х . Гоце Делчев без лифта

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
х. Безбог - х . Гоце Делчев без лифта
Автор Съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение х. Безбог - х . Гоце Делчев без лифта Отговорете с цитат
Здравейте,

проходима ли е пътеката от Безбог до Гоце Делчев (лятно време, краткия маркиран в зелено маршрут, не по черния път). Да не е зарязана като има лифт?
Въпросът е породен от факта, че лифта доста ни ограничава в часа за слизане от Горе (16:30-16:45 последно надолу?).

Колко време горе-долу се слиза до Гоце Делчев от Безбог, уморени, след преход?

ПП: защо, срамота е, лифта да работи до толкова рано през лятото!?
Пон Юли 29, 2019 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Напълно проходима.
В немалка част тя следва пътя - огледай картата.

Слиза се за ок 1:15-1:30 часа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 29, 2019 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Неочаквано хубав отговор за мен, благодаря ти! Бях чел за 2:30 ч, но ми се струваше много. 4.6 км е, слизане все пак.
Да, виждам, че първите 2 км следва пътя, горе-долу до междинната на лифта, после през гората не знаех как е.
А може ли да се спести още време, ако след междинната станция се пуснем директно по ски-пистата, или по-трудното спускане би ни забавило?
Пон Юли 29, 2019 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EDR



Регистриран на: 01 Яну 2019
Мнения: 40

Мнение Re: х. Безбог - х . Гоце Делчев без лифта Отговорете с цитат
didkopitko написа:
Здравейте,

проходима ли е пътеката от Безбог до Гоце Делчев (лятно време, краткия маркиран в зелено маршрут, не по черния път). Да не е зарязана като има лифт?
Въпросът е породен от факта, че лифта доста ни ограничава в часа за слизане от Горе (16:30-16:45 последно надолу?).

Колко време горе-долу се слиза до Гоце Делчев от Безбог, уморени, след преход?

ПП: защо, срамота е, лифта да работи до толкова рано през лятото!?
Да, и на мен това с работното време ми направи впечатление. Доста неудобно е и те ограничава зверски по отношение на преходите.
Имам спомен, че по едно време "пътят" от х. Гоце Делчев до х. Безбог беше отворен за автомобили с висока проходимост. Самият аз преди 20-на дни видях един "паркетник" ХС90 да слиза по него, докато се качвах с лифта към х. Безбог. Провери все пак, дали можеш да се качиш с личен автомобил, т.к. една екотерористична организация беше надала вой срещу това, та може и да са въвели забрана някаква.
Пон Юли 29, 2019 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:

А може ли да се спести още време, ако след междинната станция се пуснем директно по ски-пистата, или по-трудното спускане би ни забавило?


Върви по-скоро по трасето на въжената линия, а не по пистата.
Много е тегаво това спускане и е много вероятно да те забави повече.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 29, 2019 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Работното време на лифта от много години е такова. Вероятно е съобразено с главния поток от/до Поповото езеро или Безбог/Полежан през лятото и спускането надолу със ски през зимата. Слизането пеша не е особено дълго и е дори приятно, особено по-късно привечер, когато е и по-прохладно. А пък при преумора от дневните начинания съществува и възможност да се нощува в или край х. Безбог и да се пътува със сутрешния лифт надолу.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юли 29, 2019 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
Неочаквано хубав отговор за мен, благодаря ти! Бях чел за 2:30 ч, но ми се струваше много. 4.6 км е, слизане все пак.
Да, виждам, че първите 2 км следва пътя, горе-долу до междинната на лифта, после през гората не знаех как е.
А може ли да се спести още време, ако след междинната станция се пуснем директно по ски-пистата, или по-трудното спускане би ни забавило?


Ти гледай малко преди междинната да не отсвириш към мочарата ... ако все пак стане и се усетищ късно и те домързи да се връщаш може да идеш до нея (не знам дали в момента работи) и оттам да слезеш директно на пътя за добринище. Но ако не са сложили няква маркировка и нямаш идея кво правиш не е препоръчително, особено нощем. Тва поне е хижа, а не квото е тва там бесбог и подобни. А лифта? Все се питам що хората ползват лифтове?
Пон Юли 29, 2019 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EDR



Регистриран на: 01 Яну 2019
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
... А лифта? Все се питам що хората ползват лифтове?
При мен лично пести време и помага при планирането на еднодневни преходи, към каквито почти изцяло съм се насочил в последните 3-4 години.
Идеалното би било, ако основните хижи бяха достъпни с автомобил, както са Бъндерица и Вихрен например. Ако разполагаш с МПС паркирано на някоя хижа, която е удобен изходен пункт за еднодневен излет, това би ти осигурило 6-8, дори 9 часа повече време за преход в дългите летни месеци. Всичкото това време би ти дало възможност да посетиш места в планината, за които иначе ще си задължен да се "насладиш" на нощувка/и в някоя хижа или заслон.
Вто Юли 30, 2019 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Освен хижи, има и палатки... Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 30, 2019 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Ти гледай малко преди междинната да не отсвириш към мочарата ... ако все пак стане и се усетищ късно и те домързи да се връщаш може да идеш до нея (не знам дали в момента работи) и оттам да слезеш директно на пътя за добринище. Но ако не са сложили няква маркировка и нямаш идея кво правиш не е препоръчително, особено нощем.

Миналата седмица х. Мочарата работеше, но да уцелиш слизането към пътя за Добринище е трудна работа (има два варианта и двата излизат на асфалта малко над рибарника).
Всъщност по главния път "х. Г. Делчев - х. Без бог" след моста на р. Десилица има няколко преки, скъсяващи завоите на пътя, като последната (има каменна пирамидка) извежда на страничен път по който за няколко минути се излиза отново на главния път.
Вто Юли 30, 2019 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EDR



Регистриран на: 01 Яну 2019
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Освен хижи, има и палатки... Smile
Има и са за предпочитане на фона на повечето хижи и заслони където съм бил, но къде може да се разпънат и са позволени от закона? И къде няма да дойдат подивели хижари и да ги потрошат, заедно с обитателите им вътре?
Вто Юли 30, 2019 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до любител: Благодаря ти, не знаех, че са два, ще я видим тая работа... Аз си слизам само по единия - просто все съм леко изморен, или леко бързам или и двете заедно, та вървя на автопилот, което не ми пречи, а дори сякаш напротив, да усещам разкошното ухание на Пирин...
Вто Юли 30, 2019 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ray, неправилно съм се изразил! Аз знам за две възможности, но може да има и други.... И аз имам още да разучавам из района.
Сря Юли 31, 2019 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov