ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съботно на Витоша

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Съботно на Витоша
Автор Съобщение
redpill



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 19
Местожителство: Варна

Мнение Съботно на Витоша Отговорете с цитат
С приятелката ставаме рано. Нетърпеливи сме! Не сме помирисвали планина от няколко месеца и вече ни тресе абстиненцията. Преди да тръгнем се сещам с усмивка за подписа на Ристо. От вълнение пристигаме на автостанция Хладилника с 40 минути по-рано от графика. Хубаво поне, че 93 върви през 20 мин. и не ни се налага да висим на спирката като прани гащи. Качваме се до Драгалевци, вдишваме глътка свеж въздух и – ето ни, първи на лифта! Обикновено избираме прехода до Черни връх през Железница – хем по-дълга разходка, хем по-разнообразна. Сега обаче времето категорично няма да ни стигне, та затова като видни лешпер-туристи се мятаме на седалковата глезотия с идеята да стигнем върха за нула време.



Слизаме от лифта. Времето е повече от прекрасно! Небето – ясно, синьо като мънисто против уроки, а долу, в ниското към Перник – мъгла. Чудничко! Тръгваме нагоре с очакване пътеката да е оживена. За щастие не е като към Мусала през юли! Въпреки това получавам отговор на въпрос, измъчвал ме неведнъж, а именно: „Как, аджеба, на пътеката от Железница жив калпак няма, а горе чайната пълна?!?”



Стигайки върха сме благодарни на съботния ден за слънчевото посрещане. Видимостта е смайваща – Стара планина и Рила се виждат в детайли. Открадваме си малка част от красотата през обектива и влизаме на завет в чайната за по една топла чорба.





Пътят надолу по правило е по-неприятен. Слънчевите лъчи топят едва забелязващите се снежни кръпки и пътеката става хлъзгава. Приятелката ми губи равновесие и пада по дупе. След пет крачки падам и аз... от солидарност. На разклона за лифта правим ляв завой и хващаме пътеката през платото. Целта – Ушите и Камен дел. Не мога да скрия удоволствието си – платото е любимата ми част от Витоша, всеки камък изглежда някак специален! Иска ми се да остана за дълго тук. Не може! Не и този път – няма време. Тръгваме обратно към лифта.







В крайна сметка изпускаме влака в 4. Нищо, имало е защо – изпратили сме последният „летен” уикенд!



Снимки: http://redpill.snimka.bg/mountain/vitosha.787293

_________________
I like my sugar with coffee and cream.
Чет Ное 14, 2013 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov