ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗБОР НА ПАЛАТКА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗБОР НА ПАЛАТКА
Автор Съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Моята е двуслойна Salewa, конденз има естествено, но според мен е незабележимо малко. Триместна, за 220 я взех миналото лято, сега не знам колко струват. Един приятел има същата, на 4 години, каза че не е мръднала... Тежи 3 кила и половина, водния стълб е 5000 (дъно) и 4000 (горна част). Рейките са фибростъкло. Според мен е добър избор. Модела мисля че е Scout 3.

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Сря Дек 03, 2008 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Scout 2/3 е по-скоро къмпинг палатка, или рибарска да я наречем. Не е много пригодна за висока планина ...
Това дали кондензира по най-външните платове много или малко - не зависи от модела на палатката в общия случай ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 03, 2008 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Не думай Smile Не бе пич, просто казвам каква е мойта и че ми върши работа Smile В случай че съм от полза Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Сря Дек 03, 2008 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
polly написа:
Не думай Smile Не бе пич, просто казвам каква е мойта и че ми върши работа Smile В случай че съм от полза Smile


Така е бейби Laughing Мойта не ми върши работа - Скаут 2-ка е. На няколко пъти ме удрят рейките по носа вечер като подухне ветрец ... В тия случаи конденза от външните платове се изсипва вътре в палатката и вярно става мазало ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 03, 2008 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Еее, не си прав сега, на първо време какво ти е правил носа при рейките, и после, чак пък да се ИЗСИПВА... Звучи като с кофите така... Карай де, всеки с мнението си. Мен до сега не ме е мокрило в палатката, но пък е вярно и че съм спала общо 17 пъти в нея Smile

А, и, dido, нали няма сега да се вържеш на това "пич", не е нищо заядливо, аз така си говоря Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Чет Дек 04, 2008 2:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Титулуване Отговорете с цитат
polly написа:
А, и, dido, нали няма сега да се вържеш на това "пич", не е нищо заядливо, аз така си говоря Smile

Ама моля ти се, за какво да се връзва? Това вече е обръщение към министър-председателя Laughing .
Чет Дек 04, 2008 3:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Така де, да не вземе да помисли че го обиждам на министър-председател... Wink

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Чет Дек 04, 2008 4:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Прав е Дидо за палатките, ама го мръзи да обяснява - не стаа за даскал. С едно изключение - историята, ма тва друга тема.

Са - освен плата и рейките - много е важна и КОНСТРУКЦИЯТА на палатката, начина на разположението на рейките и закрепването и към земята.
Със сигурност Поли ти не си ползвала палатката при силен вятър - е тогава щеше да се чудиш защо вътре вали а навън - не.... Laughing

Баси как се тресат тия Скаути... добре, че не се минах...

Разгледайте продуктовата гама на някой мастит производител на палатки в тая светлина и ще ви направи пЧепетЛение това, за което ви говоря...Естествено в това отношение най-читавите са зимните палатки.
Ма айде, че и мене ме домръзе...петък е се пак! Cool

Апропо - ако некой свали цръвените - Дидо има нещо оПщо! Laughing Laughing Laughing

П.п. - http://bg.wiktionary.org/wiki/палатка - а тва цялото е линка към цитата долу..../copy-paste!!!/

Arrow
Цитат:
Палатката е земекопна форма на обитание (Шатра,Землянка, Окоп и Барака), изгражда се от колчета, плат и камъни. Служи за подслон на туристи и партизани. Обикновенно се среща с един или два входа. Важно за палатката е нейното тегло и габаритни размери. Палатка се прави най-лесно с парче найлон и няколко дървени кола.Може да се вкопае в земята до 2 метра дълбочина, тогава се казва землянка и е по-топла през зимата. Палатките са измислени от българските воеводи по време на борбата против турското робство. Те са играли основна роля при подслоняването на четата. В днешно време палатките служат главно за риболов и лов, дори и за торизъм. Палатките са забранени в много страни в това число Турция, Албания и Ромъния.

Хахахахахааааххххххаа - представих си на живо добруджанеца партизанин..... Shocked Shocked Shocked Shocked
Отдавна подозирах, че имам роднинство с крътовете.... Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 04, 2008 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
А, що да се сърдя бе ... Само не ми говори за пич-а - човек с гей в името - лице на държавата ... Laughing

Конструкцията на Скаутите не е пригодена за ползване във висока планина. Рейките нямат добро укрепване и при силен вятър се сгъват силно навътре, тресат палатката и целия конденз пада отгоре ти ... По-удачната конструкция е с кръстосани рейки, като тоя CAMP примерно:



Кръстосаните по тоя начин рейки позволяват да се укрепят адски лесно против вятъра само с 2-3 въженца, за разлика от класическата конструкция (на Скаут-а)

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Дек 04, 2008 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, да не си сменил Камп-а?

_________________
Чет Дек 04, 2008 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
По-удачната конструкция е с кръстосани рейки, като тоя CAMP примерно:



Кръстосаните по тоя начин рейки позволяват да се укрепят адски лесно против вятъра само с 2-3 въженца, за разлика от класическата конструкция (на Скаут-а)


Вече могат да се водат записки - вадете тефтерите! Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 04, 2008 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Дидо, да не си сменил Камп-а?


Не, обмислям за зимата една палатка да пазаря, засега май CAMP XP2-ка съм загледал, или Millenium ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Дек 04, 2008 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Със сигурност Поли ти не си ползвала палатката при силен вятър - е тогава щеше да се чудиш защо вътре вали а навън - не....


Ами ползвала съм я при силен вятър в интерес на истината... Smile Според мен ако е опъната като хората не би трябвало да има проблеми. Факт е, че тази палатка не е за високите планини, обаче аз не знам къде иска да ходи tochka Smile
Моят опит с таз палатка е само от Пирин, не знам как ще се държи на по-високо и с още по-силен вятър.
Разглеждах няколко модела подобни на тези от снимките в поста на dido, такива с кръстосани рейки. Наистина са по-подходящи за по-високото. Обаче са лееекинко по-скъпи Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Чет Дек 04, 2008 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
polly написа:
обаче аз не знам къде иска да ходи tochka Smile
Моят опит с таз палатка е само от Пирин, не знам как ще се държи на по-високо и с още по-силен вятър.
Разглеждах няколко модела подобни на тези от снимките в поста на dido, такива с кръстосани рейки. Наистина са по-подходящи за по-високото. Обаче са лееекинко по-скъпи Smile


За подарък май беше...

Бе още ме е яд, че не си зех зимния модел на TRIMM - само 65 леФчета повече беше...
Ма се заскръндзих нещо и... Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 04, 2008 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ма се заскръндзих нещо и...

Абе то по-добре да имаш и да не ти се дават, от колкото да искаш да ги дадеш, ама да нямаш... Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Чет Дек 04, 2008 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Следваща
Страница 2 от 49

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov