ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гаранция на туристическите обувки.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Гаранция на туристическите обувки.
Автор Съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
Нека и аз да се намеся за обувките Lomer Pelmo - и при мен положението беше същото.
И аз видях на сайта на производителя, че гаранцията е 1 година. Реакцията от фирма Ташев беше:
" ако не сте носили обувките ни ги върнете, а ние ще ви върнем парите "


Здравей, тъй като гледам няколко поста за Ломер, може ли да уточниш по-подробно, какво се случи с Ломера ти? Благодаря!

п.с. Аз с моят година вече карам над година, здрави са засега да чукна на дърво, че 330лв..... не са малко пари за трисезонна обувка, въпреки че ги експоатирам през всички сезони!

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Сря Фев 19, 2014 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Код:
...А Аз пак ти казвам че  Ташев ще спази гаранцията която е дал(ако се наложи) за разлика от другите които ти дават една година и не я спазват.
В крайна сметка какво предпочиташ-реални три месеца или илюзорна една година?...


Ако такава ние е презумцията за всичко което купуваме, по-добре да си теглим куршума. Какво значи илюзорна, или я има или я няма. Ако търговеца се прави на хахав а ти имаш документ го гониш до последно без значение дали е година, пет или десет. По тази логика купуваш кола и Дачиа ти дават 5 години а Мазда 3 ама видиш ли Дачия имали илюзорна гаранция и не я спазвали.....нали се сещаш на къде бия.


Колкото до гореописаният случай, това е поредното шмекерене на дребно на БГ търовец, който се има за голям такъв. Моят съвет е да напишеш официално писмо до Ломер и да направиш оплакване за това, че техен представител (ако са такива разбира се) погазва гаранционните им правила. Даже Ташев го пусни в CC за по-забавно. Въобще не им спестявайте на такива паляци дискомфорта, мачкайте ги до последно.

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Сря Фев 19, 2014 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1061

Мнение Отговорете с цитат
Марти за сега не се е случило нищо, ала какво правим след 3 месеца като се разлепят.
Е някой ще кажат, че това е бял кахър в сравнение със ските на Жоро. Но ние сами сме си виновни...
Сря Фев 19, 2014 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Гаранцията по БДС от един месец може да се даде ако по някаква причина тази от производителя не може да се спази - представи си, че фирмата производител фалира (продаде се, сменят тотално производството или нещо друго) и вече не покрива гаранция, останалите обувки автоматично минават на 1 месец гаранция по БДС. Няма какво да направи търговеца.

Когато си купих Vasque-то от Екипировка бяха доста щедри и ми дадоха цели 3 месеца гаранция, като питах що така - отговорът беше, че били намалени и затова. В което няма логика, но карай, стиснах си палци, изтеглих дългата клечка и чак сега на третата година зверска експлоатация и абсолютно никаква поддръжка започнаха да се разлепват (а аз се сетих да почна да ги импрегнирам). Късмет, изживяха си достойно живота.
Ред Рок пък изобщо не ми дадоха гаранция за снегоходките TSL, пълна тъпня, но на сутринта трябваше да тръгвам за Пирин и в 19ч вечерта нямаше как да търча до Стената да купя от там. После драснах един мейл на TSL, те ме увериха, че гаранцията си ми била активна, но при официалния вносител. Та не ми се е налагало да върна нещо с дефект, слава богу. Сега вече имам щастието да мога да си разчитам на производствената гаранция на екипировката ми, но дано не се налага.

Краси, ти пък не залагай, че ще се разлепят след 3 месеца, може дълбоки старини да си доживеят Smile

_________________
www.summitsweb.com
Чет Фев 20, 2014 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 141
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Едно нещо не доумявам.Какво значи обувки за 300лв. с 1,2 или 3 месец гаранция!?
Може ли да имат такава гаранция при положение че и обувки за под 30лв. са с 1 месец гаранция!?
Едно нещо е ясно обаче и то е че в милата ни смешна държавица търговците са много ама истинските са малко.Повечето са на принципа "аз да взема парите пък клиента да ходи на майната си"
Чет Фев 20, 2014 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1061

Мнение Отговорете с цитат
Днес още един колега се е жалвал в Италия за гаранцията на обувките Ломер в България.
Надяваме се, че ще има решение на този проблем.
Вто Фев 25, 2014 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Svetlio70 написа:
Едно нещо не доумявам.Какво значи обувки за 300лв. с 1,2 или 3 месец гаранция!?
Може ли да имат такава гаранция при положение че и обувки за под 30лв. са с 1 месец гаранция!?
Едно нещо е ясно обаче и то е че в милата ни смешна държавица търговците са много ама истинските са малко.Повечето са на принципа "аз да взема парите пък клиента да ходи на майната си"


300 лева са тука, в нормалния свят 150 евро се изкарват за ден-два...Друг е въпроса, че примерно в Кюстендил, откъдето съм аз, 300 лева е нормална месечна заплата Tooth Майката си трака....Честно казано не знам дали има много общо това с темата, ама мисля че има нещичко Rolling Eyes
Вто Фев 25, 2014 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov