ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
гара Цепина - Ветрен Дол /Варвара/
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
гара Цепина - Ветрен Дол /Варвара/
Автор Съобщение
Цветан



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 26
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
Тодоре, не искам да те обидя, но пътека с жълта маркировка не мога да намеря, при условие, че това е селото ми и поне веднъж месечно се лутам из района. Маркировката която си описал като жълта, аз уж минавам от там и я виждам като червена (червено бяло червено) и е много стара и същата продължава до Гарванов камък. Интересува ме ако знаеш дали има път или пътека от Гарванов камък до с. Дорково, който може да се измине с колело, а също така лесно мога ли да се ориентирам от Милеви скали до Юндола през х. Кладова с колело без GPS. Благодаря ти!
Съб Апр 26, 2014 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Най-лесно ще се убедиш в жълтата маркировка, ако от ловния заслон тръгнеш 20 метра по камионния път надолу и завиеш по първото възможно отклонение на ляво и още на първото дърво ще видиш жълта /бяло жълто бяло/ маркировка. Пътеката минава буквално под заслона. Има маркировка и върху бетона на единия каптаж. Имам трак на пътеката.
От Гарванов камък до Дорково е лесно, но трябва да вкараш велосипеда през оградата. Аз съм говорил с работниците отстопанството и те казват, че пеш може, но не знам за велосипед.
За другия маршрут - замотано е само на връх Арапчал, защото има сечище. Там е пътека. Навсякъде другаде е път. Мисля, че върха ноже да се обиколи по път, но не съм вървял.
Поздрави.
Нед Апр 27, 2014 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Цветан



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 26
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти! В най-скоро време ще се опитам да премина маршрута от Ветрен дол до Дорково и от Варвара през Милеви скали до Юндола. Чакам само времето да се оправи. А за пътеките - говорим за една и съща пътека, но тъй като маршрута ми е много познат и много много не се заглеждам и може да съм изпуснал някоя жълта марка, но пак твърдя че основната е червено бяло червено, която е много стара и много трудно забележима и води чак до Гарванов камък. Много скоро ще го покажа със снимки.[/img]
Нед Апр 27, 2014 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Значи.... от заслона нагоре е червена /бяло червено бяло/. Само че тя идва от към Паталеница. Покрай лобното място на Детелина Минчева. Жълтата свършва при заслона. И двете са много стари. Поне на 10-15 години. Червената е показана в картата на БГМ, а жълтата - не. Точно от портала при оградата до Гарванов камък тръгва и зелената маркировка през Ярешка поляна към Паталеница. И нея я има в БГМ.
От Варвара до Милеви скали е доста, доста качване с почти никаква възможност за каране. Милеви скали са на около 1500 м.н.в. а Варвара около 300 м.н.в. От там вече е лесно по пътя - леко надолу - леко нагоре ... до Кладова. Предполагам, че пътя , който обикаля Арабчал пак е същия приятен, но пътеката през върха е доста стръмна и "измита" т.ч. пак ще има носене. Не бих препоръчал да се минава с велосипед през върха.
За Дорково.... Качваш се до Гарванов камък и от там през оградата. Има чудесен билен път, който отива до луксозната постройка - Ловна хижа предполагам. Тя е вече на асфалтов път /някой му викат "белия път"/ Той идва от Дорково и отива до Везир тепе. От Везир тепе до св. Константин има камионен път и от там до "Дъното" и от там пак може да се отиде до Дорково.
Ще се радвам да се срещнем по пътеките Smile
Нед Апр 27, 2014 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Цветан



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 26
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти за съветите. До Милеви скали ще се кача по пътя от с. Семчиново пък натам каквото дойде. И аз ще се радвам да се срещнем, а може и да сме се срещали, не съм сигурен. Бях в теснолинейката с байка и на гара Цепина слезна мъж и две жени и обясняваше че пътеката минава ей там горе при онова дърво. Smile
Пон Апр 28, 2014 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov