ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Относно протестите
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Относно протестите
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Как се познават кореняците софиянци?
- По жълтото паве в кацата със зеле.



_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 18, 2013 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Същия цвят бяха и тези на митинга на ГЕРБ в Пловдив, снощи ги показаха и по ТВ.

Мерят си митингите, а не си поглеждат посраните .........!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Ное 19, 2013 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
cecoibuba



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 57
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Същия цвят бяха и тези на митинга на ГЕРБ в Пловдив, снощи ги показаха и по ТВ.

Мерят си митингите, а не си поглеждат посраните .........!
тра-ла-ла
Вто Ное 19, 2013 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Същия цвят бяха и тези на митинга на ГЕРБ в Пловдив, снощи ги показаха и по ТВ.


Това просто НЕ е вярно!Бях на въпросния митинг и не видях нито цигани,нито помаци дето се затрудняват да говорят български.Сега присъстващите дали са платени от герб или не-не знам...На мен пари не са ми давали.
За сравнение-
http://vevesti.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%8F-%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Ное 20, 2013 1:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cecoibuba



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 57
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
mislesht написа:
Същия цвят бяха и тези на митинга на ГЕРБ в Пловдив, снощи ги показаха и по ТВ.


Това просто НЕ е вярно!Бях на въпросния митинг и не видях нито цигани,нито помаци дето се затрудняват да говорят български.Сега присъстващите дали са платени от герб или не-не знам...На мен пари не са ми давали.
За сравнение-
http://vevesti.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%8F-%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8
Не го взимай на сериозно. На избори пасивен,но му знае балалайката.
Сря Ное 20, 2013 2:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
помаци дето се затрудняват да говорят български.

Българите мюсюлмани (ахряни, помаци, чЕченци, гаджали и т. н.) си говорят много добре български. Те друг език не знаят. Цял живот ми са пред очите. Учил съм, контактувам и разговарям често с тях. Досега не съм попадал на случай някой да говори български със затруднения. Имал съм възможност да разговарям и с такива живущи в Гърция - в гр. Ксанти. Перфектен български, родопски говор! Нищо че не живеят на българска територия.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Ное 20, 2013 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
mislesht написа:
Същия цвят бяха и тези на митинга на ГЕРБ в Пловдив, снощи ги показаха и по ТВ.


Това просто НЕ е вярно!Бях на въпросния митинг и не видях нито цигани,нито помаци дето се затрудняват да говорят български.Сега присъстващите дали са платени от герб или не-не знам...На мен пари не са ми давали.
За сравнение-
http://vevesti.com/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%8F-%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8


Не знам как говорят, не съм разговарял с никой. Не си носех фотоапарата, не е толкова малък, че да го нося ежедневно с мен, че и на работа в събота! GSM-ът ми е постен и не е способен на адекватни снимки. Наложи се да мина наблизо от там, след като бяха блокирани основни улици и не мога маса време да се прибера от северния край на града, където работя, до южния, където живея.
Не мога да не отбележа и друго. Хайде в събота как да е, обаче през седмицата да се блокират основни улици в Пловдив и то в пиковите часове вечер, когато се опитваме някак си да се приберем от работа - това за мен е пълна простотия! Няма значение ранобудни студенти, заспали бакшиши или какви там протести или контрапротести, срещу нас ли стачкуват, че ние сме потърпевши или срещу управниците, които нямат проблем с придвижването???

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Ное 20, 2013 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Тема с неадекватно заглавие.

За/от какво протестират БСП/ДПС.
За/от какво протестират ГЕРБ.

Или по скора са манифестации/шествия/митинги на съответните партии.

Confused
Сря Ное 20, 2013 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Важното е да се изразява недоволството. По всички възможни начини. С пасивност нищо няма да се промени. Rolling Eyes Old

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Ное 20, 2013 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cecoibuba



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 57
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Същия цвят бяха и тези на митинга на ГЕРБ в Пловдив, снощи ги показаха и по ТВ.

Мерят си митингите, а не си поглеждат посраните .........!
На избори пасивен,но му знае балалайката
Сря Ное 20, 2013 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:

Българите мюсюлмани (ахряни, помаци, чЕченци, гаджали и т. н.) си говорят много добре български. Те друг език не знаят. Цял живот ми са пред очите. Учил съм, контактувам и разговарям често с тях. Досега не съм попадал на случай някой да говори български със затруднения. Имал съм възможност да разговарям и с такива живущи в Гърция - в гр. Ксанти. Перфектен български, родопски говор! Нищо че не живеят на българска територия.

Айде да не демагогстваме.Тук намеси поне няколко етноса които си изредил и са различни...И на мен са ми били пред очите-и 400броя съм имал в казармата от тях хванати от села и паланки дето на първата отпуска един го блъсна кола щото не са свикнали с цивилизацията и не умеят да се вардят в уличното движение...Говора им е трудно да се нарече български,а много от тях си говорят много добре и турски.Визирам не точно и не само помаците а всички забрадени люде в тоя югозападен триъгълник от страната,който все по-трудно може да се нарече че е с българско самосъзнание.А че забрадените по вашите краища до Гърмен са едни,по Девин и Доспат-други,по велинградско-трети,по Кърджали -четвърти-това е ясно...Не че по хасковско положението е по-различно.
Ахмед Башев-какъв е българин ли?Ай сектир!Тва ще го разбереш-предполагам знаеш езици...
Нека никой не ме разбира погрешно.Нямам нищо впротив цигани,турци,мохамедани и т.н.Имам против това даден етнос, чиято вяра в един лидер е бетонирана здраво в главите в момента от 23години да е като гюле на крака на целия ни политически живот.Нека не се лъжем-от 23години министър-председателя е все един и същ се казва Ахмед Доган.
Нещо има неясно в тази графика ли??

Много ли е сложно да кажем че след време тези райони ще поискат автономия???
Що говориш за езика а услужливо пропускаш да кажеш за имамите от Оман дето се размотават около Якоруда и си личи че някой им е натъпкал пари и в задниците??За книжките в малък формат които се раздават в които се говори за ислям ама нетипичен за нашите земи?За това че при всяко едно брожение в Близкия Изток,та чак до Афганистан от тези краища има муджахидини?(Между другото отскоро така хубаво се изложихме че нямам думи-български офицери се бият и на страната на Асад при Каламун-както и да е тва е друга тема и не и е мястото тук но после ще квичим що има бежанци).
Кат са 10% мохамедани,турци,цигани-нека си имат 10% представеност и в трите власти-нямам против...Имам против обаче да се назначава някой на дадена служба,не щото е кадърен за нея,а само и единствено щото името му е турско.

***

mislesht написа:
Хайде в събота как да е, обаче през седмицата да се блокират основни улици в Пловдив и то в пиковите часове вечер, когато се опитваме някак си да се приберем от работа - това за мен е пълна простотия! Няма значение ранобудни студенти, заспали бакшиши или какви там протести или контрапротести, срещу нас ли стачкуват, че ние сме потърпевши или срещу управниците, които нямат проблем с придвижването???

Спомням си студентските протести от виденовата зима.Всички студенти се вдигнаха като юмрук,целокупни...За разлика от тебе и тежките проблеми които имаш с придвижването на мене тогава барикадирането на пътища през виденовата зима,ми костваше нещо далеч по-малко престой в болница с бронхопневмония... Twisted Evil Тогава не вможе да се каже че се получи,но не може да се каже и че не се получи..97ма е вододелна за новата ни иистория и категорично може да се каже че след нея нещата тръгнаха напред и в положителна посока.За жалост със скоростта на мравка...Не съжалявам обаче за това че тогава съм протестирал и не намирам времето ми за пропиляно...
Уважавам всички които защитават правителството от чисто идеологически подбуди.Такива кат тебе обаче-не.Днеска гледах една пикла-студентка как фучи срещу окупиралите,щото не можла да си вземе някакъв изпит...На теб ти е проблем че ще обиколиш 1-2улици повече...на трети-че заради блокадата не може да мине отсреща да си купи баничка с бозъ...друг му е проблем вероятно шума от протестите,който депресира нежната му душа....на пети-нещо друго..Разбирам те,разбирам и всички останали потънали в жалните си брътвежи за жизненоважните си дреболиики които ги вълнуват искрено и лично,докато лапетата се опитват да променят нещо...
Е тоя път успяха да ви разделят.Някой ден ще ви дойде на акъла кво приказваше Радой Ралин ама ще бъде прекалено късно..."Народ който не може да бъде целокупен-лесно ще стане изцяло купен"....

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Ное 21, 2013 5:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Айде да не демагогстваме.

Ами не го прави тогава. И не го преписвай на мен.

Balkandjiq написа:
Визирам не точно и не само помаците а всички забрадени люде в тоя югозападен триъгълник от страната,който все по-трудно може да се нарече че е с българско самосъзнание.

Трябваше да ги уточниш тези неща. А и далеч не всички т. нар. помаци за забрадени.

В заключение ще кажа само, че не си наясно с понятията народ, етнос и етнографска група. Мисля че бях пределно ясен относно използването на българския език, поради което смятам да преустановя участието си в този разговор.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Ное 21, 2013 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:

Трябваше да ги уточниш тези неща. А и далеч не всички т. нар. помаци за забрадени.

В заключение ще кажа само, че не си наясно с понятията народ, етнос и етнографска група. Мисля че бях пределно ясен относно използването на българския език, поради което смятам да преустановя участието си в този разговор.

Говоря с лексика смилаема за аудиторията.Все пак тука хората не са нито етнографи,нито историци.Ако искаш мога да превключа в друг стил,но ще стане неразбираемо??Много добре ми е ясно кво значат тези три понятия.И сме тук не да си мерим знанията.Ако много желаеш-може,но ще е грозно...Като си голям специалист по етносите и забрадките-можеш ли да ми кажеш кой е единствения ислямски етнос при който мъжете са забрадени,а жените гологлави??Ще ти и подскажа-не населяват България.

А ако това което съм казал е демагогия-то жална и майка на тази държава...Републиката ни е основана на принципите и идеите на В.Левски.Той достатъчно точно и ясно го казва-"и турчина и чифутина и арменеца...Всички ще са равни...Но само и единствено ако припознаят законите на тая държава наравно с българина.".Не мисля за нормално кадровата политика в държавата да се основава на това кой какво име носи.Най-грубо да го кажа-като изключим правителствата на Костов и ББ през останалото време люде с небългарски имена заемаха като кадрови позиции в ръководните структури на държавата на всякакво ниво много над 10-15те процента с които са представени демографски!!!В пъти повече!Което е в разрез със самите принципи на представителната демокрация,в която уж съгласно конституцията живеем!
Някой ще оспори ли това?В контекста на този форум-някой ще оспори ли безумната кадрова политика по смяна директорите на нац.паркове??След Н.Рачевиц мисля се изредиха на Централен Балкан още трима..
Благодарение на което квотите за дърва за огрев са дошли по хижите към средата-края на октомври.Прекрасно време да се подготвиш за зимата-нямам думи-а цяло лято ще седиш и ще клюмаш кат сопол.Щото трябваше да се нагнездят на новата службица наши хора-Каймакановци,бат Сълита,калинки и всичките им роднинки.
И още един път да подчертая щото държа да не бивам разбиран погрешно.Нямам против никой етнос.Имам приятели и турци и цигани.Имал съм и работници и турци и цигани.И винаги когато сме сядали да ядем сме сядали на една маса и са яли квото съм ял и аз.Имам обаче много впротив това да се използва затвореността на едно-две малцинства,географската им изолираност(а често и неграмотността им)за рушене парламентарната демокрация в страната.Имам много против една етно-комунистическа партия благодарение на демагогия,помощи и плашене с крайнинационалистивески партии да държи в подчинение тези етноси.Още повече когато тези крайни националисти са създадени с политически инженеринг от същата тази партия.Нима сред турците няма либерали,демократи,социалисти,комунисти,социалдемократи,еколози,земеделци и т.н. по убеждение?Нима няма-та трябва да бъдат тикани зорлем с тоягата и моркова(помощи и постове,пък ако не-с плашене) в кошарата на българската социалистическа партия за права и свободи?Това отношение не прилича ли на отношението към стадо овце,което бива тирено както му скимне на един несменяем от 23години овчарин??А още по-гнусното е когато това същото "гонене и тикане" се прави от една партия която навремето им сменяше имената,като ходеше и по гробовете с длета нощно време и сменяше имената дори и на починалите??? Shocked "Извинявали се оня ден на митинга.Ама то било искрено..."Айде нема нужда.Намерил кой да се извинява.Миналата година имаше парламентарна декларация за осъждането смяната на имената-що тогава червената партия гласува против същата тази декларация?И кога е искрена-миналата година или сега??Или пак ги хвана "катарзиса"!?

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Ное 21, 2013 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Важното е да се изразява недоволството. По всички възможни начини. С пасивност нищо няма да се промени. Rolling Eyes Old


Недоволство по принцип ?

Срещу какво недоволстват БСП/ДПС на митинга си .
А ГЕРБ.


Confused
Чет Ное 21, 2013 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Няма нищо по принцип.

Arrow ГЕРБ искат оставката на правителството-за добро или за лошо.

Arrow Протестиращите от ДАНСwithme искат три точни и ясни неща-
-оставка и нови избори
-ВНС с нова конституция
-отговор на въпроса "кой предложи Пеевски?"

Arrow БСП и ДПС какво искат с подобни сбирания мисля че е под интелектуалното ниво на този форум да го обсъждаме...Въобще думи и идеи като "контра-протест","протест в подкрепа"(на нещо което и сега е на власт),"протест срещу протеста" са меко казано идиотски...Общо взето техните сбирания напомнят т.нар. "спонтанни протести" режисирани от ЦК на БКП за осъждане на Трайчо Костов на смърт...Напомнят на палежа на партийния дом...Въобще-нищо ново не е научено и нищо старо не е забравено...

баир_будала написа:

ГЕРБ нали спечелиха последните избори.

Правиш ли разлика между това да спечелиш избори и да имаш достатъчно депутати за да съставиш правителство?
Ако това ще успокои ранимата ти душа-креатурите на БКП спечелиха изборите..Ся радостен ли си?


баир_будала написа:

Пък и никой не им искаше оставката.
Гледай какъв парадокс , на тва правителство я искат ,пък то не я дава.

На ББ му беше поискана и я даде след двудневни протести.Виж ся-властта произлиза от народа и е дадена от народа...тези хора са там като предствителна извадка от обществото да защитават интересите му.След като 160дена в страната има протести,контрапротести,окупации(които конкретно студентските окупации са подкрепяни от близо 90% от населението) и разделение-очевидно нещо не е наред и очевидно немалка част от народа не ги припознава като представителна извадка от себе си...навремето Цар Борис след лов е идвал на нашата нива на село на гости и е обядвал с простите селяни.Без охрана,без бодигардове... Последния политик който си спомням че ходеше из квартала си без бодигардове беше Костов в края на 90те.Оттогава насетне всички български политици са пазени от "народната обич" от въоръжени до зъби командоси.В момента българския парламент е може би най-охраняваното място в Европа.Сцените около него ми приличат все едно че е отцепен периметър щото в него има Ебола-вирус или радиационно замърсяване.След като има такава широка и грозна бразда между политическия елит и народа,то е редно е картите да се раздадът отново и да има нови избори.Това е най-нормалното нещо в такива ситуации.Дори и за самите управляващи е по-добре.Щото на щикове можеш да се опреш,ама на щикове не можеш да седнеш!Idea

Всъщност кво ли си и играя да ти казвам нещо.А и Левски за такива като тебе го е казал много по-хубаво-"Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате."

P.S.Браво Цензоре,а така трий постове квото не е унисон с болшевишките ти виждания.Evil or Very Mad Па и квото е в унисон на "баир-будалата" и то-нАред.По фатмашки-покрай сухото да гори и суровото...Вземи направо я заключи тая тема.Няма смисъл...В места където се цензурират мненията и дето се трият мисли на Левски и се оставят такива на Пешко-нещо не виждам особен смисъл да пиша!
ДА ЖИВЕЕ БКП!!!

Ще ти го напиша даже и в червено...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/

Последната промяна е направена от Balkandjiq на Чет Ное 21, 2013 8:24 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Чет Ное 21, 2013 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov