ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бутилка за вода

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бутилка за вода
Автор Съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 228
Местожителство: Хасково

Мнение Бутилка за вода Отговорете с цитат
Нося обикновени пластмасови шишета от 0,5л. в страничен джоб на гащите и още 1,5л. в раницата като ги преизползвам докато изглеждат в добро здраве.
Обаче, няколко пъти вече попадам на бутилки с капачки, които не се отделят напълно от шишето - трудно се развърта, трудно се пие, трудно се завърта, трудно се пълни. Оказа се, че има регламент на ЕС от 2019г. и смело вървим към само такъв тип капачки за „еднократните“ пластмасови бутилки.
Някой ползва ли бутилка за многократна употреба да похвали нещо конкретно?
Пон Ное 13, 2023 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ами има "меки" бутилки, които ги ползват бегачите. Аз лично си ползвам тези пластмасовите от 0.5 литра. Тези "модерните" като завъртам капачката, горе долу и свиквам, но за всеки случай винаги преди да я прибера я обръщам обратно и я натискам да видя дали пропуска. Иначе е супер зле да и на мен не ми харесва...
Пон Ное 13, 2023 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
тези от мин вода вече ги олекотиха, и капачките им са еднодневки. Меки са и се спраскват/ опраскват ....тези за бегачи са излишно тежки и обемни, много пластмаса, много запушалка...най-добри са бутилките от швепс тоник жълтите 0.5 литра и 1 литър - здрави, винтът не се изхабява, със здрава капачка. Гладки и прави са, за разлика от кока - кола, които са подобни, но са гофрирани на вълни

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Ное 13, 2023 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
тези от мин вода вече ги олекотиха, и капачките им са еднодневки. Меки са и се спраскват/ опраскват ....тези за бегачи са излишно тежки и обемни, много пластмаса, много запушалка...най-добри са бутилките от швепс тоник жълтите 0.5 литра и 1 литър - здрави, винтът не се изхабява, със здрава капачка. Гладки и прави са, за разлика от кока - кола, които са подобни, но са гофрирани на вълни


в грешка си... Аз ти говоря за "мека бутилка" Smile) ще трябва да ти я покажа. Точно обратното е на това което ти пишеш... На английски се казва така "soft flask running bottle"
Може да ги потърсите да ги видите, предназначени са да се втъкват в бегачни колани и тн ..колкото по малко течност има съответно се свива.
Вто Ное 14, 2023 8:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
може, няква нова изгъзица. не се уморяват да измислят нови начини за измъкване на пари Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Ное 14, 2023 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
може, няква нова изгъзица. не се уморяват да измислят нови начини за измъкване на пари Smile


Честно да ти кажа за половин литър над 50 лева Smile)) . Има някакви плюсове, но на мен шишето от тоник хич не ми пречи и аз точно тях нося , половинките. Smile
Вто Ное 14, 2023 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 125

Мнение Отговорете с цитат
Имам един познат който си движи със 2 бр стари манерки
https://bazar.bg/obiava-36753448/stari-manerki

В Германия като бях преди месец видях че са интегрирали нов тип капачки за пластмасовите шишенца за вода в лидл, понеже като връщали шишета масово били без капачка (която бива изхвърлена)
https://www.krones.com/en/company/press/magazine/trend/tethered-caps-we-are-ready-for-the-new-eu-regulation.php честно казано ми хареса
Вто Ное 14, 2023 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitaka_g



Регистриран на: 28 Юни 2018
Мнения: 17

Мнение бутилките от бутилираната вода или безалкохолните напитки Отговорете с цитат
Отстрани към дъното или на самото дъното на бутилката има индетификациони кодове, които показват вида на пластмасата.
Бутилираната вода е в бутилки за еднократно ползване и не би трябвало след това да се ползват. Обичайната им маркировка е "1"(PET). Има химикали, които се отделят от опаковките с "1"(PET) с течение на времето и излагането на кислород, високи температури, слънчева топлина, засилват ефекта от изпускане на токсични вещества, които попадат във водата.

Аз отдавна съм спрял да ползвам такива бутилки за многократна употреба. Изполвам декатлонска бутилка 0.8 л., пластмасова с изотермичен калъф с маркировка "7"(Others). Още една декатлонска алуминиева от 1 литър. Това за топлите дни. За зимата и студените дни термос 1 л.

Пробвал съм сгъваеми бутилки на Aquaphor две и декатлонска една, ама не е моето. Меката бутилка от Декатлон се "гъне" дори и пълна и.... абе не е моята. Пък и беше по спомени 30 и нещо лева. Aquaphor-ските имаха един бъг, че при натиск изпускаха от гърлото където e закопчалката.

Като цяло, моят съвет е, да избягвате маркировка "1"(PET). Т.е. бутилките от бутилираната вода или безалкохолните напитки.
Сря Ное 29, 2023 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
dilaro2 написа:
Имам един познат който си движи със 2 бр стари манерки
https://bazar.bg/obiava-36753448/stari-manerki


Някой ще се сети ли за вица за войника на учение, мингянката и манерката Very Happy

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Дек 01, 2023 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov