ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Някой да знае какво е положението от Рударци по червената маркировка до Рудничар и после по зелената към Трендафила и Панчо Томов? Минавано ли е и изобщо проходимо ли е, че не съм минавала лятото от там и не я знам тази пътека. Простете невежеството ми, но по-добре 1 глупав въпрос, отколкото да се притеснявам-трябва да е в ниското маршрута, но нали няма къде да ме затрупа някоя лавина, че четох псс и дават значителна лавинна опасност, но май по високите части. Зимата много не съм ходила и ми е малко "мъгливо" Wink


Местен съм, но отскоро. От селото до з. Каменоделец и з. Пинко няма ядове. От Пинко съм продължавал засега само до Селимица - хижата. Много работа, все не стига времето. Тея дни ще разуча до Рудничар. Че напролет искам от тук до ч
Черни връх, ама с дрехи де.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 09, 2019 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Лахесис написа:
Някой да знае какво е положението от Рударци по червената маркировка до Рудничар и после по зелената към Трендафила и Панчо Томов? Минавано ли е и изобщо проходимо ли е, че не съм минавала лятото от там и не я знам тази пътека. Простете невежеството ми, но по-добре 1 глупав въпрос, отколкото да се притеснявам-трябва да е в ниското маршрута, но нали няма къде да ме затрупа някоя лавина, че четох псс и дават значителна лавинна опасност, но май по високите части. Зимата много не съм ходила и ми е малко "мъгливо" Wink


Местен съм, но отскоро. От селото до з. Каменоделец и з. Пинко няма ядове. От Пинко съм продължавал засега само до Селимица - хижата. Много работа, все не стига времето. Тея дни ще разуча до Рудничар. Че напролет искам от тук до ч
Черни връх, ама с дрехи де.


То с дрехи всеки може Laughing Друго си е по шорти. Като минеш, пусни малко информация как е (т.е. дали си направил пъртина, че да тръгвам и аз Razz )
Сря Яну 09, 2019 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Звънкай направо кога можеш - да газим заедно. Маршрутка има от руски паметник до тук на всеки час кръгъл. На мен уикенда ми е ок, ако кажеш ден напред мога да освободя и през седмицата.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Яну 10, 2019 1:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката от Рударци до Острица /не е хижа/ с червената маркировка може да се види тук, има доста снимки. Трак няма, но на картата всичко е съвсем точно. Маркировката е добра. Успех!
Чет Яну 10, 2019 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ИванТ



Регистриран на: 13 Яну 2014
Мнения: 10
Местожителство: Своге

Мнение Отговорете с цитат
Има ли снежна покривка на кота 1600 (хижа "Кумата")?
Съб Апр 27, 2019 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хижа Кумата е на 1720 м. Днес бях на Витоша и ситуацията със снега е следната. Цялостна снежна покривка има само по най-високите върхове от около 2100 м нагоре. Например на връх Селимица (2041м) снега се е стопил напълно. Има снежни петна основно по северните склонове и в гъсти гори, където слънцето не достига и започващи над 1600 м.
Конкретно за хижата ако става дума, ситуацията е следната. Тя е на северен склон в гъста гора и в околността има снежни и ледени петна, особено където е имало преспи и е минавала пътеката (просто е много утъпкано и няма никакво слънце). Ако ще ходите към Конярника и Черни връх минете по черния път, а не по пътеката.
Сря Май 01, 2019 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
За тези, които се качват с коли нагоре, внимавайте, защото вчера вдигаха коли, спрели по пътното платно в района на Бялата вода.
Пон Май 11, 2020 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Актуално положение с водата от Железница до Академик Отговорете с цитат
Днес 27.09.20 се оказа, че от Железница до Академик по синята маркировка няма откъде човек да си напълни вода, ако му се наложи.
Ако не броим едно скромно изворче, което тече като косъм.
Хубаво е да се знае, ако някой тръгне да качва Черни връх от Железница.

Чешмата до заслона в зоната за пикници край реката не работи, още миналата седмица не работеше.
Изворчето, което се намира преди влизането в гората посока Академик тече на много тънка струйка.
На Академик обикновено изкарват един маркуч и пускат вода, за да си пълнят хората, но днес беше прибран. И там нямаше вода. Ясно, че сградата на спортната база е в ремонт, но миналата неделя също беше в ремонт и имаше вода. Не знам този път какво е станало нито как базата се снабдява с вода.

По-нагоре не съм проверявала как е положението. Днес имаше бурен вятър на билото и не се качвах, реших да се прибирам обратно към Железница.
Нед Сеп 27, 2020 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Re: Актуално положение с водата от Железница до Академик Отговорете с цитат
Entusiast написа:
Днес 27.09.20 се оказа, че от Железница до Академик по синята маркировка няма откъде човек да си напълни вода, ако му се наложи.
Ако не броим едно скромно изворче, което тече като косъм.
Хубаво е да се знае, ако някой тръгне да качва Черни връх от Железница.

Чешмата до заслона в зоната за пикници край реката не работи, още миналата седмица не работеше.
Изворчето, което се намира преди влизането в гората посока Академик тече на много тънка струйка.
На Академик обикновено изкарват един маркуч и пускат вода, за да си пълнят хората, но днес беше прибран. И там нямаше вода. Ясно, че сградата на спортната база е в ремонт, но миналата неделя също беше в ремонт и имаше вода. Не знам този път какво е станало нито как базата се снабдява с вода.

По-нагоре не съм проверявала как е положението. Днес имаше бурен вятър на билото и не се качвах, реших да се прибирам обратно към Железница.


Днес 04.10.20 се качих над Академик до Черни връх - изворчетата там имат вода. Има откъде да се напълни вода ако качвате Черни връх през Железница.
Нед Окт 04, 2020 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Eнтусиаст, много мили, хубави и полезни коментари. Благодарности. Всичко хубаво. Smile
Пон Окт 05, 2020 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Така беше в неделя на Черни връх. Много силен вятър, сняг за каране на ски до Голи връх.



Вто Дек 29, 2020 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Реших днес да пантя от Златните мостове към х. Тинтява. Дъжд, коли, тегава работа. Не работят моловете и всичко що е 4х4 се надпреварва нагоре...Съжалявам, че не си отидох на Черни връх от Алеко.



Нед Яну 10, 2021 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Не знам, защо си мислиш, че на Алеко беше по-различно...
Не мога да проумея, защо хората идват с колата до горе, излизат на дъжда(такъв, че за около 1 минута подгизваш със все гортекса), разхождат се 20 минути и чак тогава си тръгват.... Аз, ако видя, че вали дъжд посред зима, като се кача с колата - директно бих си тръгнал надолу, без да отварям прозорец дори.
Нед Яну 10, 2021 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Salvador



Регистриран на: 04 Яну 2021
Мнения: 11
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Сутринта станах в 6:30. Много се чудих дали да не хвана към Златните. Извадих си пухенката и я оставих на леглото.
Излязох на балкона, погледнах пред нас какво е, после погледнах към Витоша, след това гледах пухенката как бавно започва да поема въздух.
Пак навън, пак към Витоша, пак пухенката...
После прибрах пухенката в обратно в гардероба и си легнах. Laughing
Излиза, че правилно съм постъпил.
Cool
Нед Яну 10, 2021 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
ЗаЩо не се качвате през конярника, толкова е по-хубаво и спокойно, до черни връх ?
Пон Яну 11, 2021 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 10 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov