ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Днес нали ще ставам ком-еминеец, одих да тренирам по трасето на Витоша 100 до Кладница. Значи синята маркировка която се появи миналата година, съвпада почти напълно страсето на витоша 100 особено след Тихия кът. Интересното е че тази маркировка е Чак до кладница. Ведрин ми я беше посочил като

https://park-vitosha.org/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B8/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8/%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%BF/

Обаче тази маркировка според мен не следва това което е описано. Както и да е .. Там като отидох в Кладница на центъра, има един ресторант Витоша, и в 10 часа ядох пилешка супа, пих кафе , кола , вода и платих 6 и нещо. Супата много добра, имам подозрение че и шкембето им ще е чух. Та който слиза там, вместо да яде на хижата Селемица в лудницата, да слезе на центъра и мисля няма да съжалява ...

Така се надумках с тази супа, че беше и голяма, че на връщане едвам отлепих в свински тръст, толкова ми тежеше. Срещнах там един човек около Мърчаево с две кучета, едното хъски, другото черно, бая охранени и го заговорих. Пък той ми каза "Седни малко и си изпий водата" и тренировката отече, седнах аз и взе да ми обяснява, шкембето как той го прави, пачата как я прави, и аз съвсем забравих къде съм тръгнал, яд ме хвана че не бях с раницата, да направим софрата . Каза че всеки ден обикаля там. Тъкмо бях тръгнал и се сетих да го питам за шахтите, на които няма нито един капак, аз винаги съм си мислил че е водохваща за селата. Обаче той каза "канала" и че всъщност от река Владайска това е един от 3те захранващи източника на язовир Студена. Каза че е строен 59-60та година .. АЗ преди все се канех да видя, това какво е.

Ама наистина е срамно в какво състояние са шахтите и разните щлюзове там, при положение че водата отива в язовира от който пият толкова хора ..
Съб Авг 27, 2022 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Така са шахтите наистина, Рударци пием от там преди да стигне канала до Студена. Ресторант Витоша е топ, от него надолу към пътя за делта Хил или Рударци има една друга кръчма - Джелъзи, също много добра.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Авг 27, 2022 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Така са шахтите наистина, Рударци пием от там преди да стигне канала до Студена. Ресторант Витоша е топ, от него надолу към пътя за делта Хил или Рударци има една друга кръчма - Джелъзи, също много добра.



Ооооо ти си местен .. Smile значи не ми е направило грешно впечатление че ресторанта е добре. Иначе на мен и Рударци ми харесва, даже повече. Тоя човек каза че там имало баничарница, дали е добра ? Иначе това в Кладница дето са го изпляскали на билото "Делта Хил" ми се вижда много тъпо. Ебах ги в предприемачите и кандидат селяните. Да излязат от София и да се наврат в още по голяма простотия, е тва не го разбирам. ПРодължават да дълбаят склоновете на витоша. Има изкопано около княжево и бояна , чак до пътеката. Голема лакомия .

Иначе ми направи впечатление, че тоя участък е рая на велосипедалистите, пълно е и добре се кара и има много.
Съб Авг 27, 2022 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Забравих да кажа че пътя рударци - кладница е затворен за ремонт. Асфалтовия де. Цялостна реставрация ли му правят ? И хората от кладница как ходят до софия, от другата страна през перник ли ?
Съб Авг 27, 2022 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение От Бай Кръстьо до Голи връх Отговорете с цитат
Днес се качих от Драгалевци до Голи връх и ми направи впечатление, че пътеката от Бай Кръстьо до Голи връх е добре прочистена. Последно минахвах преди около 2 месеца и сякаш беше започнала доста да обраства, а сега покрай самата пътека е окосено с ширина 1-2 метра. Подозирам, че има връзка с наскоро проведеното състезание Витоша Рън 2022.

_________________
http://www.hristoadventures.com
Съб Сеп 03, 2022 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...Рударци... местен .. Smileимало баничарница, дали е добра


Хубава е, малко свалиха грамажа и вдигнаха цените, ама само те да бяха. Фурната също е доста добра. Кръчмата при Тошко препоръчвам, преди се казваше при кмета Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Сеп 05, 2022 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Забравих да кажа че пътя рударци - кладница е затворен за ремонт. Асфалтовия де. Цялостна реставрация ли му правят ? И хората от Кладница как ходят до София, от другата страна през перник ли ?


Цялостно ремонтират пътя от Драгичево където е светофара, до хижа Селимица над Кладница. И така вече три години+
Тъкмо направиха до Кладница пътя и го пуснаха - изкара два месеца и пак свлачище. То си е от край време, преди 4 години пак го правеха. Кладница нямат алтернатива за излизане освен през Рударци или Делта хил, и в двата случая се минава през Драгичево после. Сега ние сме облагодетелствани, че трафика през наше село е малък, тежките машини за строежа на тези снобарски къщи у Делтата минават извън Рударци. Та така, хубав си е сингъл трака от Владая до Кладница, пеша, с колело или куче, понякога с хлапе... Вчера чистих разни нападали дървета от бурята. Звънни като си по района някога да черпя едно бира!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Сеп 05, 2022 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Понеже имах свободно време днес, реших да проверя прогнозата. Явно вече е доста точна .. Даваха го така както си е и вятър 45-110 км/ч на голи връх... Тръгнах от Драгалевци по маратонки, после ги смених. Горе долу до бай кръстьо сравнително се е постопил снега. Обаче така духаше вятъра преди бай кръстьо, че мислех въобще да не ходя нагоре. Ее стигнах под лифта след това до Голи връх, дотам снега сляга и се стапя, но толкова е топло че се и натъва, дори над голи връх където е минал ратрака, също се натъва. След голи връх на откритото се показа слънцето, ама така блъскаше вятъра, че ме местеше. Значи постоянен беше 40 км/ч и пориви до 60 км/ч .......

На базата на това мога да кажа че прогнозите са много точни и ако са така утре и вдругиден няма да е ок по същата причина .. Който планира да ходи да знае. Отделно на това и в ниските части може да ти падне нещо на главата на определени места, но ... Smile

За 110 км час ми изглежда малко крайно. но все пак .. който иска да иде да пробва дали е така Smile) аз ще си почивам
Пет Дек 01, 2023 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Днес беше много хубаво качих се от Драгалевци до Черни връх, имаше инверсия, над 1600 метра беше слънце навсякъде с прекрасни гледки и никакъв вятър ... Видимоста беше чудесна ..

Ето и малко снимки, за да няма загадки .. Smile

https://drive.google.com/drive/folders/17OVUbeGc_oKEAbvy_9NH3AXwdsT8f6xZ?usp=sharing
Съб Дек 09, 2023 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Днес беше много хубаво качих се от Драгалевци до Черни връх, имаше инверсия, над 1600 метра беше слънце навсякъде с прекрасни гледки и никакъв вятър ... Видимоста беше чудесна ..

Ето и малко снимки, за да няма загадки .. Smile

https://drive.google.com/drive/folders/17OVUbeGc_oKEAbvy_9NH3AXwdsT8f6xZ?usp=sharing


Потвърждавам от първо лице! Направил си чудесни снимки за темата "Кой е този връх?" Very Happy

_________________
http://www.hristoadventures.com
Съб Дек 09, 2023 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Вчера се качих се от с.Железница -з.Синята стрела -Ярловски купен за около 3 часа.
Снегът над з.Синята стрела е 15-20см има пъртина, върви се без снегоходки.
Зимната колова маркировка плаче за нова боя.
Пон Яну 01, 2024 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Днес се качих от Драгалевци почти до Черни връх. Прогнозите са сравнително точни, но не съвсем. До голи връх бях с летните маратонки. Снега започваше около 1600 метра надморска. На Голи връх си беше ветрилник. От там нагоре си беше брутално. Сложих си всичките слоеве и нямаше проблем, но вятъра си беше с постоянна скорост около 50 км/ч ... Всичко замръзна по мен. Дават го че с вятъра се усеща около -10, но според мен беше поне -15 - 20, защото бях с хубавите ръкавици и пръстите на ръцете започнаха да ми мръзнат, направо си беше за лапи. Горе долу на дупката, където се отклонява пътя за военните, дадох назад, понеже времето напредваше и видимоста падна почти до нула, хем мъгла, хем постоянен вятър. Освен това блъскаше баш срещу мен и допълнително не се виждаше.

Горе долу на изкачването имаше моменти в които се движех трудно, а на слизане трябваше да полагам мускулни усилия да не ме бута вятъра.
Нед Яну 07, 2024 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Страница 17 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov