ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Хайдушки Поляни

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
х. Хайдушки Поляни
Автор Съобщение
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение х. Хайдушки Поляни Отговорете с цитат
Здравейте група,
Търся актуален телефон на хижа Хайдушки Поляни.
В Интернет са дадени няколко номера, които или са неактуални, или 0885045835, който е на съседната почивна база с бунгала, но не и на самата хижа.
Благодаря предварително за информацията.
Нед Окт 25, 2020 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Някакъв вариант е да звъннеш на съседна хижа и да ги запиташ - може да го имат. Макар че в случая леко ме съмнява.
Нед Окт 25, 2020 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Точно така направих, но казаха, че ще предадат, че съм ги търсил. Явно са много инкогнито. Smile
Вто Окт 27, 2020 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Амчи как. Дискрецията е добрудетел №1 в родсопите. Smile Да раскажеш кво е станало.
Вто Окт 27, 2020 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Какво да стане... сменихме дестинацията с х. Преспа. Smile
Пон Ное 02, 2020 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Нормален и коректен избор. А що точно в родопите искате да ходите? може и да не отговаряш Smile.
Вто Ное 03, 2020 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Обикаляше ни се в района. Да си припомня детските години на Хайдушки поляни. А и не бях ходил на Преспа. Ходенето ни съвпадна и с рождения ми ден. Smile
Обиколихме района на Гарга дере, пещера Голубовица, изворите на р. Арда. Не остана време за Ардин, връх за съжаление.
Нед Ное 29, 2020 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Чудесно, чудесно!! Ама ти си от бургас, а пък имаш спомени оттам, как така? И бая голям район сте обиколили, браво! Би ли споделил впечатления, ако е удобно?
Пет Дек 04, 2020 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Там и по Рила ми е плламнала искрицата любов към планините, още преди повече от 32 години. Родителите ми са запалилли този огън, като съм бил съвсем малък и са ме водили по походи с палатки в района. Обикаляли сме тогава със седмици. България не е толкова голяма. Вярно, че сме малко в тъча, но Бургас - Хайдушки поляни се взима за има-няма 4-5 часа. Желание и време да има човек. Smile

Впечатленията ми от х. Преспа конкретно: Добра база, уникална гледка, пиян хижар... истинска идилия Smile
Вто Дек 08, 2020 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Великолепно!
Имаш ли идея хижарят горе долу на колко годитни е и откога е там....Щото дори никога да не изтрезнява, ако е този, когото за последно срещнах там мога само да му козирувам...
Сря Дек 09, 2020 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение хижа "Преспа" Отговорете с цитат
Бай Асен - хижарят на хижа "Преспа" обича почерпката, но дълги години той си е на хижата, наследил хижарството от своя дядо.
Края на зимата го навестихме, като тръгнахме от село Манастир.

Премръзнали пристигнахме в хижата, където ни чакаше с голяма тенджера безплатен чай и всеки сипваше по колкото си иска.
Още по-голяма тенджера боб с манатарка беше приготвил бай Асен. Всичко на самообслужване, всеки оставяше парите
на една масичка, на абсолютно доверие. Ядеш колкото искаш, плащаш колкото прецениш. Laughing

Май не се сещам някъде по хижите да ми се е случвало подобно посрещане. Very Happy
Както казва Иво, който ни беше водач: "Бай Асен е добър човек".

http://ivailo-mirchev.blogspot.com/2019/12/blog-post_25.html

А кой ли е избрал това вълшебно място на хижа "Преспа"? Не може да се наситиш на гледката от верендата!
Да полетиш! Very Happy

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Дек 09, 2020 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b_angelov



Регистриран на: 27 Дек 2011
Мнения: 26
Местожителство: Бургас

Мнение Re: хижа "Преспа" Отговорете с цитат
ДИАНА написа:
Бай Асен - хижарят на хижа "Преспа" обича почерпката, но дълги години той си е на хижата, наследил хижарството от своя дядо.
Края на зимата го навестихме, като тръгнахме от село Манастир.

Премръзнали пристигнахме в хижата, където ни чакаше с голяма тенджера безплатен чай и всеки сипваше по колкото си иска.
Още по-голяма тенджера боб с манатарка беше приготвил бай Асен. Всичко на самообслужване, всеки оставяше парите
на една масичка, на абсолютно доверие. Ядеш колкото искаш, плащаш колкото прецениш. Laughing

Май не се сещам някъде по хижите да ми се е случвало подобно посрещане. Very Happy
Както казва Иво, който ни беше водач: "Бай Асен е добър човек".

http://ivailo-mirchev.blogspot.com/2019/12/blog-post_25.html

А кой ли е избрал това вълшебно място на хижа "Преспа"? Не може да се наситиш на гледката от верендата!
Да полетиш! Very Happy


Потвърждавам напълно тези думи. Smile
Чет Дек 17, 2020 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov