ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
„Виж, тая гиздава Витоша,...“

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
„Виж, тая гиздава Витоша,...“
Автор Съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение „Виж, тая гиздава Витоша,...“ Отговорете с цитат
Какъв прекрасен ден ми се случи днес след моето импулсивно решение да отида до Княжево. Вчера от обяд съм задебнала разни прогнози за времето – няма ли да се промени времето и да става за планина...да, но не би.Задуха ми ти оня силен вятър и издуха желанието ми за разходка на Витоша. Утрото, поне в моя квартал беше тихо и почти усмихнато.След задължителното помоткване и пиене на кафе, ме задълба червейчето, че бурният вятър си е отишъл и може би горе не е така „духовито“.Не ми трябваше много време да реша – ще отида до Княжево, ако е лошо ще се върна към центъра и ще се помотам по улиците – не може да се стои вкъщи пак. Речено – сторено. Скоростно обличане, че вече е към 9,00ч. И бърза крачка към спирката на трамвая за Княжево.
Оооо как духа, защо бре, защо така духа, ми аз съм се настроила за планинаSad Хубаво...може пък към Княжево да не духа....даааам, трябва да се провери какъв е терена на място, все пак няма да се бие чак такъв път до там, не е като да проверяваш как е обстановката на Пирин примерно.Ураааа! И за трамвай не чаках, вчера някой си записва на листче разписанието за 19-та....а днес се радва на късмет
Наближавам околовръстното....колко е мрачен Камен дел, какви студени цветове, посинели от студ, бър-р-р-р, защо ли имам чувството, че май няма да има разходка...сигурно от неотопления трамвайSmile
10.20ч. и стъпвам в подножието на Витоша – парка на Княжево.Духа умерено, но поносимо, но след като вече съм тук ще отида до паметника на Алеко, предният път не го снимах и сега е моментът.Хубав е.Вървя, има си хора.Хм... вятърът утихна.
И така стигнах до паметника, после до Белата вода и тръгнах към Златните мостове.Леко хлъзгаво , пътеката е малко лед, покрит с утъпкан сняг, аз вървя по края, където снегът е неутъпкан, че съм с летните обувки и ми се хлъзгат от време на време краката.
Приятно време.От Тихия кът към Златните си беше навалица. Преобладаваха жените над 70-те.
Имаше и колоездачи, които като ги гледаш как въртят яко педалите, а едвам се придвижват, чак ти става жал за тях.На Златните беше тихо и спокойно ....почти, от павилион Елените се носеше яко гръцка музика...Толкова ми е странно да чувам такава музика на планината, позабавих ход пред Елените, не можах да видя дали има много хора вътре, но това музикално гръцко озвучаване на околността, с което явно съдържателят обявява, че работи, винаги ме кара да се усмихвам.Може би защото съм от морето и аз свързвам тази музика с море, лято и капанчета край морето.
Хапнах си в движение закуската и се отправих към Владайска река – любимите ми падчета какви ли ледени феерии са направили, нямах търпение да стигна до тях.
Слизането покрай Владайска река обаче беше малко по-бавно, че се хлъзгаше и после като започнаха заврънтулките по реката и започна едно зяпане, ах, ох, колко е красиво, това да снимам, уф не става както го виждам, пък смяна на настройки и в този дух и времето си отлетя неусетно.От реката се отклоних по пътеката към Тихия кът.Срещах 4 ездачки, този който държеше юздите на първите два коня и ги водеше, беше млад мъж, пешак, горкият – доста бързо темпо му задаваха конете Имаше и нови табели за споделен път – нови табели.После срещнах една симпатична възрастна жена, която се страхуваше да мине по едно мостче – без перила и с липсващи пръчки и от 15 мин. Се оглеждала няма ли да се зададе някой да ѝ помогне.Предният път по такива едни скари, колкото да кажат че са сложили нещо, не знам колко пъти се хлъзгах, на сухо при това, с влажни подметки...Разбирам я жената...но явно управата на парка не разбира.
Малко преди Белата вода нащраках няколко снимки на Стара планина. Вече беше към 16,30ч. И бях в сянка един вид, а там лъчите огряваха северната част на София и Стара планина, редуваха се няколко пласта от синьо, розово, друго синьо и отгоре много по-тъмно синьо, беше омагьосваща гледка, пленителна и някак като фантазия.
Прекрасен завършек на „проучването“ ми))
Даам, времето не е това, което е в прогнозитеWink
https://plus.google.com/photos/113922330742514256679/albums/5955083621166519793

_________________
Всичко е възможно.
Нед Дек 08, 2013 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov