ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Есенни снимки от ниския Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Есенни снимки от ниския Пирин
Автор Съобщение
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, винаги съм казвала, че това което снимаш, не е това, което виждаш, но при вас е почти 1:1.
Браво! Страхотно ви се е получило! Very Happy Точно такава е златната есен! Clap

Ще издадете ли с какви апарати снимате - най-важно е окото, разбира се, ама все пак? Преди време си удавих добрия стар лентов Олимпус и сега се чудя какво да е?
Чет Окт 23, 2008 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Аз снимам с една щракалка, на която фотаджийте викат обикновено сапунерка. Cool Като за такава снима добре, но ми прави проблеми понякога. Чат пат отказва да снима поради някакъв софтуерен проблем и ми иде да я метна в коша. Smile Ще ми се да я сменя с нещо друго, но приоритетите са други, а парата е кът. Все пак съм доволен като цяло де. Доста хубавки снимки ми е правило апаратчето, така че...

Ето я машинката:



_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Окт 23, 2008 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Малама. Аз за момента снимам с канонче, 350 Д, с много калпавия китов обектив. Искам друг по-хубав обектив, но засега нямаа.... Cool а като няма, ще правя каквото мога с наличното Very Happy

снимка

_________________
Чет Окт 23, 2008 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Здравей, Малама. Аз за момента снимам с канонче, 350 Д, с много калпавия китов обектив. Искам друг по-хубав обектив, но засега нямаа.... Cool а като няма, ще правя каквото мога с наличното Very Happy

снимка


Е накъде повече?! Shocked

Нагоре почват да ми изглеждат напудрени и нереални /фотоШОПирани/...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Окт 23, 2008 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
за някои хора дума Фотошоп е нещо много лошо и страшно. искам да кажа че по някога фотошоп е необходим за някои снимки и няма нищо лошо малко да ги корегираш. това е като и със специални ефекти във филми... например в един велик фил като Амели има много специални ефекти (корекция на небе, облаци и т.н.) ама тези ефекти не се виждат а само правят картинката по приятна и красива. а има ефекти само заради ефекти, аз такива също не обичам.

ПС. Кат, 18-55 без стабилизация е наистина гаден обектив! аз преди 2 месеца си купих 400Д и сега съм с 18-55.... мисля да си купя поне поляризационен филтър....


Последната промяна е направена от raskoll на Нед Окт 26, 2008 9:41 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 23, 2008 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koce



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 81

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Здравей, Малама. Аз за момента снимам с канонче, 350 Д, с много калпавия китов обектив. Искам друг по-хубав обектив, но засега нямаа.... Cool а като няма, ще правя каквото мога с наличното Very Happy

снимка

Не бъди алчно чедоSmile Кет много добри снимки!
Ще ти пратя на лични имейла ми,за да ми пратиш мойте.

_________________
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост,
твойта прелест,
ах, те имат край.
Чет Окт 23, 2008 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Коце, не съм алчно Не, не, не!
ето 3 снимки за теб:


Другите 2 с теб са много размазани...




Айде, спирам, че много ви занимавах. Поздрави и много Croc

П.п.
raskoll, аз лично харесвам тая снимка на Валери Христов /Taurus13/ не знам какво я е правил, но е чудесна. Пък и човека не е тук за да каже и той нещо. Мисля, че мястото на обсъждане на това как я е правил и какво мислиш ти, не е в този форум, а евентуално като коментар под снимката.
Относно специалните ефекти.. нямам нищо против, стига в крайния резултат да не личи намеса и да е нещо читаво. Но това вече не е истинска фотография, разбира се. .. Няма да философствам повече, щото това е тема на друг разговор, който не знам дали трабва да се провежда тук.
Айде, лека нощ и всичко 6 Wink

_________________
Чет Окт 23, 2008 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Коце, вместо да се правиш на фотомодел, пуснал съм една тема за събиране на боклуци из Пирина събота и неделя. Та - чакам те в събота сутринта в Добринище, обади ми се утре да ти кажа подробностите ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 23, 2008 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Пък освен Коцето и други членове на тур.др-во "Ореляк", както и от района на неврокопско може да ударят по едно рамо...Ей ги къде са... Wink
Освен хубави снимки, да се спретне и едно хубаво почистване...

По-здрави.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Окт 23, 2008 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Бе Коцето не е член на ТД Ореляк, а май на ТД Момини двори, като извода го правя въз основа на дейностите, които извършва с тях. На сайта може да видиш телефона им. Wink

_________________
Пет Окт 24, 2008 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Вместо да отварям нова тема, а и все още сме в сезона на есента, ще пусна още малко снимки тук.
Направихме една разходка към с. Кремен, във времето на мъглите /неделя 30,11,08/, с надеждата, че ще се вдигне бялото було. Два часа преди залез се отпуши и грейна хубаво слънце, ама повечето фотки са от мъгливата гора Very Happy

Малките снимки се уголемяват:


Поздрави Croc

_________________
Сря Дек 03, 2008 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Благодатната мъгла Отговорете с цитат
Kat написа:
... ама повечето фотки са от мъгливата гора Very Happy

Ами че точно в това е прелестта им! Я гледай таз:



Истинска художествена фотография! Сякаш е правена преди 170 години на дагеротип. Японците плачат за такива мъгли, а като нямат, има да си играят с Фотошопа...
Сря Дек 03, 2008 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ей, страшно! Shocked

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Дек 04, 2008 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Мъхъм. Снимките са много яки. Новото обективче добре ги вади. ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Дек 04, 2008 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Croc Честито за обектифчето на Катя, все на хубави гледки да попада ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Дек 04, 2008 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov