ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Прогноза за времето на телефон.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Прогноза за времето на телефон.
Автор Съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам искаш да гледаш прогнозата, докато си в планината?
Твърде малко са местата, където има добър обхват, камо ли 3G мрежа, за да ти зареди сайт или приложение за прогноза. Тоест модела няма никакво значение, защото в 80% от случаите ще е неизползваем. Smile
Пон Дек 09, 2013 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Прогнозата можеш да провериш и без 3G, с най-обикновения gprs/edge. Т.е. не е нужно да е смартфон, а просто да поддържа gprs.
обаче ти трябва по-стабилен обхват - т.е. можеш да провериш непосредствено преди тръгване, например. После в движение - ще е късмет ако докопаш. Това важи за всякакви - и за умни, и за тъпи телефони.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Дек 09, 2013 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Изключение са няколко хижи в Балкана, които имат wifi, благодарение на някакви момчета от Ловеч - виждал съм на Тъжа и заслон Ботев.
Пон Дек 09, 2013 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Абе ти с какъв телефон си? Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пон Дек 09, 2013 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
И понеже намесихме вече и една мобилна компания - те твърдят , че имат най-доброто 3G покритие . Не съм го тествал и не мога да дам мнение , но на много места , където другите два оператора нямат никаква мрежа , тези са по-добре - това ме принуди да стана и техен абонат с предплатена карта за екстремни ситуации Very Happy
Пон Дек 09, 2013 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Вероятно си има марка и модел, ама нейсе Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пон Дек 09, 2013 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ще можеш с вградения браузър да влизаш в някой сайт за времето. Ще е трудно и тегаво навигирането, но с упоритост - става.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Дек 09, 2013 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Прогноза за времето на телефон. Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ще съм благодарен ако някой ми спести няколко часа ровене в интернет и ми предложи модел телефон, който да си купя в български магазин и с който да получавам прогноза за времето например от тук:
http://www.gismeteo.ru/soft/mobile/wp7/
Тези телефони с уиндоус нещо скъпички ми с виждат.
С някакви по-евтини без такива екстри като уиндоус и андроид не става ли?
Ако може обясненията да са все едно обяснявате на полуидиот.


Става с произволно евтин телефон:
Обаждаш се на познат и се примолваш да погледне http://www.gismeteo.ru/soft/mobile/wp7/ и да ти съобщи какво пише там. Тази технология изпитано пести време и батерия на телефона.
Пон Дек 09, 2013 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, най-добре е с помощ от приятел, смс може да се получи на доста повече места. 3G покритие в близост до популярни хижи има предимно, до които има път или лифт. Предполагам ако нямаш човек тук от форума може би има хора, които биха пращали такава информация. И аз бих, ако се налага, и без това често съм на компа, а и в движение да съм винаги имам нет и мога да проверявам. Smile
Вто Дек 10, 2013 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Gismeteo винаги дават по-ниски температури следих ги блиозо половин година и се отказах на края. Синоптик дава по-точни градуси според мен.
Вто Дек 10, 2013 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Синоптик е верен от днес за утре, а що се отнася до ветровете - много рядко познават. Веднъж почти им повярвах и вземи тия 40 м/с после.

http://www.mountain-forecast.com/ и http://www.snow-forecast.com/ гледам най-вече.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Дек 10, 2013 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Преди време си бях направил когато изпратя текст MNT ,конпа ми да връша инфо от сайтове които аз съм му казал (1sms).
Това работеше на принципа mail2sms.

В форума имаше тема http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3634&highlight=

Поради липса на достатъчен нет в планината ще мина и аз на варианта с смсите.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Дек 10, 2013 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Свикнал съм да пиша сам но:

До сряда ще успея да подкарам SMS изпращачка която ще връща прогнозата за времто в 1 SMS

Питането ми ...какво инфо да вкарам във върпосният смс ?

Чакам предложения..а и след като стартирам ще ми трябват 2-3ма доброволци.

Ако всичко стане както го планирам всеки които иска може да ми зареди б-кънект картата със 2лв които после да обърна в 60смс-а и да си ползваме със здраве Smile

П.С може и да е повече от един смс !

Хайде помагайте Smile

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Яну 03, 2014 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Test#1 - Прогнозата на НИХМ-БАН свалена от сайта и конвертирана в не-кирилица:

Код:
"Nad planinite shte bude slunchevo, predi obyad po-niskite chasti v Iztochna Bulgariya shte sa v oblaci ili mugla. Vyaturut shte e slab ot zapad-iugozapad. Maksimalnata temperatura na visochina 1200 metra shte e okolo 7°, na 2000 metra - okolo 1°."


---------------
Test#2: – Прогноза от BGWeatherNetwork

Код:
Weather_for: Plovdiv at_date:3/1/2014 temp_cur:4.80 temp_wind:4.8 temp_hum:2.9 dpoint:0.9 humidity:76 pressure:1057.8 w_aws:0 w_dir:315

---------------

Test#3 Прогноза от Weather UG

Код:
v.Musala Fri, 3 Jan 2014 23:00:00 EET Temp -8C Hum: 85% Cond: Partly Cloudy WD: West WS: 22km/h v.Botev Fri, 1 Nov  2013 05:00:00 EET  Temp 0C Hum: 90% Cond: Clear WD: West WS: 3km/h v.CHerniVruh Fri, 1 Nov 2013 08:00:00 EET Temp 0C Hum: 87% Cond: Mostly Cloudy WD: West WS: 3km/h



----

Всичко това са 3 отделни смс-а Smile Скоро ще съм готов и с логиката нещо от рода на:

"За прогноза за БАН пратете смс с текст "BAN" на номер...
"За прогноза за върховете пратете смс с текст "MNTS" на номер...

Това не е импулсен или нареден телефон нещо...обикновена вивател карта + 3G модем

Яко а ? Smile Очаквам предложение иначе ще си правя моноспектакъла сам Smile

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Съб Яну 04, 2014 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
О, много яко! Пиша се доброволец!

можеш ли да вкараш snow-forecast.com или mountain-forecast.com?

_________________
www.summitsweb.com
Съб Яну 04, 2014 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov