ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Прогноза за времето на телефон.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Прогноза за времето на телефон.
Автор Съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Кое по точно ? Дай линк...всичко което е текст може.

Вторника ще съм готов с това как да се подават команди до конкретн номера в рамките на минута след поискването.

Всякаква текстова информация е полезна за да имаш избор.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Съб Яну 04, 2014 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Готов съм който иска да пробва да ми изпрати на лично номера си и аз ще му пратя нужното инфо

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Яну 07, 2014 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Например:

http://www.mountain-forecast.com/peaks/Gazey/forecasts/2761

Код:
Days 0-3 Gazey Weather Summary: Mostly dry. Freeze-thaw conditions (max 2°C on Wed morning, min 0°C on Fri night). Wind will be generally light.


обаче не знам дали е възможно да стане - т.е. как ще се избира конкретния връх Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Сря Яну 08, 2014 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ми както се гласува на ексфактор Smile

GAZEI
MUSALA
VIHREN
BOTEV

или може да ги комбинирам примерно
RILA
PIRIN
RODOPI

Мисля че в един смс се събират за 4 върха което е напълно достатъчно + прогнозата на ПСС да си направиш сметка дали да слизаш от баира или не.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Сря Яну 08, 2014 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Идеалка!

По върхове е по-добре, отколкото по планини. В mountain-forecast са ги оплели доста - например Мальовица е сложена в Balkan Mountains.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Яну 08, 2014 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vojd



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Ще ви светна един секрет : вижте това http://weather.bg/0index.php?koiFail=RM6mount1&lng=0 и телефоните най-отдолу. Най-нагло се обаждате ( когато имате обхват де) и разпитвате дежурния метеоролог на НИМХ за цяла България точно за вашата планинка каква е прогнозата..може и малко по дългосрочно от рода на на два-три дни.
Съгласен съм, че е малко тъпо на Любка Локумчева да и звъни сульо и пульо, ама те сами са си виновни - откакто смениха седмичната прогноза, която беше доста качествена и имаше винаги текст и за планините с някакъв комикс със слънчица и облачета резултата е : звънете не ги жалете Smile

Иначе това с прогнозата за времето e напълно възможно, аз го гледам от години буквално на телефона като съм горе.Трябва ви просто телефон с гпрс и някакъв браузър, напоследък дори и най евтините екземпляри ги имат тези неща. Ако плащате на mb, изключете картинките да не се набутвате. Иначе виваком примерно имат много добра добавка за 5 лв на месец неограничени mb на 128 kbit/s, което за едната прогноза ( или примерно да проверите на бдж разписанието ) си е напълно прилично.А и не забравяйте сайтовете дето ги гледате често да ги сложите на bookmarks(колкото и очевидно да звучи), спестява много вършеене по клавиатурата после а па я и сте излезли от обхват помеждувременно.

С обхвата положението хич не е толкова зле(е поне на виваком, там ми е опита), освен това се иска доста по малка сила на сигнала за интернет на телефона отколкото за сносен разговор поради простата причина, че нета може да почака мъничко докато при разговора просто ще почне да къса.Така че си е съвсем практично и изпълнимо, да не говорим за полезно.

Moutain-forecast-a става, ама от опит Любка Локумчева го цака Smile ПСС-то е много полезно за гледане на телефона, всяка сутрин безотказно обновяват с коментар за лавинна опасност и т.н. и с времето и см сняг на хижите от който хижар не го домързи да отговори по радиото.

По тези линии някой знае ли някой сайт, който да предава данните от метеорологичните станции освен www.wunderground.com ? Имам проблем защото Ботев по някаква причина спряха да го обновяват - имам предвид официалните метеорологични станции на НИМХ, не любителските.
Наблюдателите там update-ват на всеки 3 часа и това също е полезно за инфо.
Нед Яну 19, 2014 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
За неопределно време спирам прогнозата ,че ми трябва картата за други тестове. Не че някой я ползва де но като се оправя ще пиша пак.

***

Работи вече но инфото от WU е старо работи само PSS опцията.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пон Фев 03, 2014 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Отново проблеми - Down Sad

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Съб Мар 01, 2014 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Гледам, че темата е отпреди 2 години и ми се иска да подновим информацията.

В момента съм с Глобул и мрежата им в планината не ми харесва. Преди няколко седмици на х. Вихрен, и из Пирин като цяло, често ми се случваше да нямам обхват. Трябваше да излизам малко нагоре от х. Вихрен, за да мога да разговарям. Интернета беше трагедия. Същевременно виждах други хора с другите оператори да си говорят спокойно.

По принцип как са нещата с другите оператори към момента. Телефона ми е с 2 карти и мисля да взема и една друга предплатена с мен в планината, за всеки случай.

Отбора на Знаещите, моля за помощ.

Благодаря

Относно прогнозите, аз използвам www.sinoptik.bg . Не винаги е точна.


Последната промяна е направена от Alina на Пон Юли 02, 2018 9:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Юли 16, 2016 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
Гледам, че темата е отпреди 2 години и ми се иска да подновим информацията.

В момента съм с Глобул и мрежата им в планината не ми харесва. Преди няколко седмици на х. Вихрен и из Пирин като цяло често ми се случваше да нямам обхват. Трябваше да излизам малко нагоре от х. Вихрен, за да мога да разговарям. Интернета беше трагедия. Същевременно виждах други хора да си говорят спокойно по телефона.

Интересува ме по принцип как са нещата с другите оператори към момента. Телефона ми е с 2 карти и мисля да взема и една предплатена с мен в планината, за всеки случай.

Отбора на Знаещите, моля за помощ.

Благодаря

Относно прогнозите, аз използвам www.sinoptik.bg . Не винаги е точна.
Няма верен отговор на въпроса.
По простата причина, че на всеки оператор базовите станции са разположени в различни точки, за да осъществят покритие на даден район. Т.е. един оператор може да има идеално покритие в даден микрорайон, но в друг - не, поради особеностите на релефа. Така е с всички.
Т.е. за да сте доволна трябва да имате сим-карти на всички оператори.
Отделно новите телефони са със занижена "чувствителност" на антената, която е вътре в корпуса. И ако той е метален - още по-зле е обхвата.

Лично аз съм доволен от следните приложения за андроид за прогнози:
- the weather channel,
- weather timeline,
- weather & radar pro и
- morecast.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Юли 17, 2016 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov