ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Триград - хижа Чаирски езера - Гьоврен
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Триград - хижа Чаирски езера - Гьоврен
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Триград - хижа Чаирски езера - Гьоврен Отговорете с цитат
Тази година зимата избърза да се настани като кокошка в курник, показвайки традиционно инатливите си номера да разваля времето за почивните дни. Докато ураганите бошуваха сред високите върхове и студентите окупираха леснодостъпните, юначна група се отправи на дълго, изпълнено с трудности пътешествие в далечните краища на страната.



Ето историята с подробности.
Чет Дек 12, 2013 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Пари да ми даваш, 20 км в Родопите не бих минала, освен на колело Twisted Evil

Начина, по който се избрали "да се потопите в магията на Родопите" (а тя съществува, наистина) ми се струва възможно най-неудачния. Ударното ходене, подходящо за други планини като Рила и Пирин, и Стара планина и прочее, и типично за вашата група, не е достатъчно. Има и някои други елементи на присъствието в планината, освен ходенето (не говоря за ядене и пиене). Така ми звучи леко самоцелно - преместване от точка А до точка Б....

Ама...като за първо-второ ходене, простено да ти е Wink Wink
Чет Дек 12, 2013 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ми Rolling Eyes , аз още в началото си признах, че не ги разбирам нещата ...

(BTW подразбрах, че по същото време някои хора са ринала край Синаница Wink )
Чет Дек 12, 2013 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Недей така, че ще се чувствам отговорен, защото аз ги изпратих Smile Ама какво да правя, като в други хижи не съм ходил освен Тешел, Чаирски езера и Перелик. Все сме на палатка, а в този вятър не ставаше.
Как 20 км. само с колело? На нас ни се случва и по 30 и повече .... То с колело я си погледнал настрани - я си паднал Smile а пеш си вървиш и се озърташ за мечки Smile
Чет Дек 12, 2013 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Как 20 км. само с колело? На нас ни се случва и по 30 и повече .... То с колело я си погледнал настрани - я си паднал Smile а пеш си вървиш и се озърташ за мечки Smile


Е, на нас и по 50 ни се случва, ама не за това иде реч Laughing

В Родопите, ако питаш мен, по-добре да не се озърташ много-много, че не се знае какво от къде ще изникне Wink

Цитат:
(BTW подразбрах, че по същото време някои хора са ринала край Синаница Wink )

Аа, не, по-миналия уикенд, ама сега сме към Родопите.

Ама там най-яко е да гледаш - пещери, водопади и други подобни образования, има ги много, а не да мааш гащи по поляните Laughing
И вместо хижи - къщи за гости, където не парче, а цял, огромен пататник е 5 лв. Ако искаш, ще ти пратя инфо на л.с.
Чет Дек 12, 2013 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хубава разходка!
С две думи Иване, хареса ли ти в Родопите или не? Това е най-важното - вътрешното усещане от досега с планината.
Чет Дек 12, 2013 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Съгласна съм с Вес, след едно мазохистично лятно изпълнение и пет дена трамбоване по емнайсе километра от точка А до точка Б - няма сила която да ме накара да се придвижвам пеша из Родопите...
За сметка на това обаче Родопската магия никъде другаде я няма. Просто да не си пеша.

За мен все още са си терра инкогнита Родопите, спорадично съм попадала тук-там, изключая петдневното изтезание Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Чет Дек 12, 2013 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Е какво толкова ви притеснява ходенето пеша из Родопите?
Като студент ги изходих с брат ми и един приятел от Юндола до Мезек и това продължава да е едно от чудесните преживявания в моя живот.
Не разбирам къде е проблемът, честно ...
Чет Дек 12, 2013 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
OpenMind



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Родопите са прекрасно място аз всичко свързано с туризма, на който му е кеф с колело,на който му е кеф пеша. Дали ще е хижа, палатка,къща за гости зависи от личните предпочитания. И на знам защо мерите с километри? Rolling Eyes
Чет Дек 12, 2013 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
С две думи Иване, хареса ли ти в Родопите или не? Това е най-важното - вътрешното усещане от досега с планината.

Ами това е труден въпрос. В родопите има наистина страхотни места, включително района, в който бяхме, които заслужават внимание. От друга страна ходенето по черни пътища някак не ми е по сърце. Не става дума за 20-те километра, в крайна сметка 20 км по ненатоварващ път за редовия турист са си напълно приемлив преход. В Гьоврен, без изобщо да си даваме зор, бяхме в ранния следобед.
Но от друга страна, ако няма някое панорамно ръбче, далеч над всичко останало, пък и ако може завършващо с изпъкващ връх, на мен сякаш нещо ми липсва.
Чет Дек 12, 2013 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
OpenMind



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
ivailo.hr написа:
С две думи Иване, хареса ли ти в Родопите или не? Това е най-важното - вътрешното усещане от досега с планината.

Ами това е труден въпрос. В родопите има наистина страхотни места, включително района, в който бяхме, които заслужават внимание. От друга страна ходенето по черни пътища някак не ми е по сърце. Не става дума за 20-те километра, в крайна сметка 20 км по ненатоварващ път за редовия турист са си напълно приемлив преход. В Гьоврен, без изобщо да си даваме зор, бяхме в ранния следобед.
Но от друга страна, ако няма някое панорамно ръбче, далеч над всичко останало, пък и ако може завършващо с изпъкващ връх, на мен сякаш нещо ми липсва.

Препоръчвам ти Баташки Снежник като става дума за панорама. Със своите над 2000 метра ще е по-близо до това което усещаш, като липса.
Чет Дек 12, 2013 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
OpenMind написа:
Препоръчвам ти Баташки Снежник като става дума за панорама. Със своите над 2000 метра ще е по-близо до това което усещаш, като липса.

Благодаря!
Всъщност изобщо не съм толкова куц откъм ходения в родопите, колкото ме изкара мълвата, но карай, нека върви приказката Cool
Чет Дек 12, 2013 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:

.................................................................
Но от друга страна, ако няма някое панорамно ръбче, далеч над всичко останало, пък и ако може завършващо с изпъкващ връх, на мен сякаш нещо ми липсва.


Карлък е панорамен връх с гледки почти на 360 градуса, а изпъкващ връх с пропаст под него е Съдилището също с панорама в широк ъгъл, но основните красоти са на югоизток.
Пет Дек 13, 2013 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А може ли да дадете идея за някаква еднодневна интересна врътка в тоя район, че май се очертава ходене натам?
Пет Дек 13, 2013 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Petya написа:
А може ли да дадете идея за някаква еднодневна интересна врътка в тоя район, че май се очертава ходене натам?


В кой район?
Пет Дек 13, 2013 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov