ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристически пътеводител+карта на Централна Стара планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Туристически пътеводител+карта на Централна Стара планина
Автор Съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Dimo Kolev написа:
...Но мястото е интересно. Само дето жената каза че ще ме напуска ако има още едно вълнуващо приключение.


Май за Странджа става дума. Wink


Защо само за българските планини става на въпрос? Rolling Eyes Следващата стъпка не е толкова важна. Важно е сега за мен да видя дали и по източната част на Централен балкан ще се хареса. И там има какво да се види, нищо че Ботев не е там. Ама има Триглав, който не само не отстъпва на него, ами даже е по-кефещ. А и там е Куру дере, което е също толкова зловещо и диво като Джендема. Абе има за всекиго по нещо. Не само за мазохисти Laughing
Пет Сеп 04, 2015 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Искам само следното да ти кажа:Седни удобно сипи си една чаша огнена течност запали си цигарка от любимите и погледни на зад виж какво си свършил и се наслади на труда си.Радвам се че те познавам и успех в новите ти начинания.
Съб Сеп 05, 2015 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
тихомир томанов написа:
Искам само следното да ти кажа:Седни удобно сипи си една чаша огнена течност запали си цигарка от любимите и погледни на зад виж какво си свършил и се наслади на труда си.Радвам се че те познавам и успех в новите ти начинания.


Снощи го направих Тишо. И наистина беше приятно. Споко - няма да има следващи начинания. Поне не в това направление. Аз също се радвам, че те познавам. Ти си сериозен човек. До скоро приятелю. Много здраве на Балкана и приятна отпуска.
Съб Сеп 05, 2015 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления Димо! Много труд е това, мноооого! Заслужил си си почивката. Все пак си помисли. Можеш да продължиш и на изток, а защо не и на запад. Времето е пред теб.
Нед Сеп 06, 2015 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
staria написа:
Поздравления Димо! Много труд е това, мноооого! Заслужил си си почивката. Все пак си помисли. Можеш да продължиш и на изток, а защо не и на запад. Времето е пред теб.


Мерси бат Петьо, ама мисля да си почина. Или по-скоро да стана редови турист. Запада ми се пада вече прекалено далеч, изтока не ми се нрави. Като ще е гори по-добре да се разходя из Родопите. Иска ми се да обиколя познатите по Амбарица, Левски, заслон Ботев, Наско на Орловото гнездо и още сумати. Да видя как е на Тъжа сега. Последната година само си мечтая за там. А някои се сърдят даже
Нед Сеп 06, 2015 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
За тези които се интересуват публикувам списъка на описаните маршрути в третата част. И с това слагам точка. Който иска да си го вземе. Аз си свърших работата. Други вече са на ход

Списък на описаните маршрути:

1. Маршрути около Лъгът:

Лъгът - р. Багарещица - рид Солището - Пеещите скали

Лъгът - рид Юртана/Пишманите - Ловджийската чешма - Солна локва - х. Мазалат

Лъгът - р. Росица - пътека Джаксъна - м. Синята локва - х. Мазалат

2. Маршрути около Люляците:

Курорт Люляците - седл. Трите нули - Осеникова поляна - х. Партизанска песен/Янтра

3. Маршрути около Габрово:

Кв. Хаджицонев мост - с. Баевци - вр. Зеленодръвски чукар - Тота Венкова - Локумите - ТИЦ Узана - х. Узана

Кв. Недевци - вр. Грамадата - вр. Зеленодръвски чукар - Тота Венкова - Локумите - Географски център - хотел Балканци - заслон Малуша - вр. Малуша

Екопътека Узана

Кв. Радецки - рид Магаревич - вр. Магарьовец - седл. източно от вр. Малуша

Кв. Радецки - Рашейското - вр. Моравата - вр. Узун Укуш - вр. Шипка - седл. Шипка

АЕК Етъра - с. Червена локва - Соколски манастир - къмпинг Шипка - седл. Шипка

Кв. Етъра - вр. Пладнището - седл. Златева бахчия - вр. Копривата - м. Умата - Хайдушкото кладенче - седл. Нисък превал/Варниците

с. Поток - с. Езерото - вр. Кокошката - м. Нешова мандра - седл. Копаците

с. Поток - Водохващането - засл. Белчеви мини - Брусовете - седл. Конака

Кв. Ябълка - м. Християнското - вр. Курвина могила - билна поляна Царят

Кв. Ябълка - х. Здравец - м. Стенто - рид Курвина могила - Големият бук - седл. Нисък превал/Варниците

4. Маршрути около Боженци:

Боженци-м. Сечен камък-вр. Улеите-вр. Мъхченица-седл. Мъхченишки пряслоп-Карабогдан-вр. Бедек

5. Маршрути около Плачковци:

Плачковци-кв. Късовци-седл. Мъхченишки пряслоп-кв. Ябълка-р. Янтра-м. Сапатовец-поляна Царят

Плачковци-с. Радевци-мах. Гръбчево-вр. Принца-х. Ивайло-х. Планинец-ГД Българка

Плачковци-вр. Стражерски чукар-вр. Голям Кръстец-х. Кръстец-гара Кръстец

Екопътека спирка Бъзовец

6. Маршрути около Трявна:

Трявна-с. Койчовци-вр. Килимявката-с. Престой-с. Горни Дамяновци-с. Станчов хан-с. Свирци-вр. Белновръх-вр. Върбанов чукар-вр. Студен кладенец

7. Маршрути около Райковци:

Райковци-вр. Могилките-ски база Грамадлива

8. Маршрути около Мъглиж:

Мъглиж-Манастира-м. Бъчовища-седл. Мъглижки уши-с. Селце-м. Дюлята-х. Извора-ГД Българка

Екопътека Винишки камък

9. Маршрути около Горно и Долно Изворово:

Горно Изворово-Равна поляна-седл. Изворовски уши/ Гидика-с. Селце-м. Дюлята-х. Извора-седл. Марков ток-мина Лев-гара Кръстец

Горно Изворово-Равна поляна-седл. Изворовски уши/ Гидика-Далакбунар-вр. Саръяр/Жълти бряг-Маркови прегради-поляна Драгулца-м. Козарниците-ГД Българка

Горно Изворово-Лагерите-ТБ Поглед-Ясова поляна-засл. на маркировачите-вр. Саръяр/Жълти бряг-Маркови прегради-поляна Драгулца-ГП Енина-Карталска вада-Каменливия рът-х. Младост

Долно Изворово-Новомахленска река-крепост Градът-Ясова поляна-заслон на маркировачите-вр. Саръяр/ Жълти бряг-Маркови прегради-поляна Драгулца-м. Козарниците-ГД Българка

10. Маршрути около Енина:

Енина-Енинско ждрело-Родопова чешма-поляна Драгулца-м. Козарниците-ГД Българка

Енина-крепост Чилечито-Златевица-вр. Гарванът-вр. Малък Саръяр-Ясова поляна-заслон на маркировачите-вр. Саръяр/Жълти бряг-Маркови прегради-поляна Драгулца-м. Козарниците-ГД Българка

Енина-м. Кръста-р. Камещица-вр. Копривска могила-х. Младост

Енина-м. Кръста-Кайзеров заслон-засл. Операта-Раев кладенец-р. Камещица-засл. Гергиница-вр. Гробска могила-вр. Копривска могила-х. Младост

Енина-Аврамов водолей-м. Кръста-Катуните-Таралежкова чешма-вр. Високата могила-хотел Еделвайс-хотел Бузлуджа-х. Бузлуджа

Енина-Речица-рид Тричковица-Ален чучур-Корданска чешма-хотел Диана-хотел Бузлуджа-х. Бузлуджа

11. Маршрути около Крън:

Крънска бара-р. Дереазлъ-ПБ България К-х. Бузлуджа

Крънска бара-крепост Градовете-хотел Тонзос-х. Бузлуджа

12. Маршрути около Шипка:

Шипка-Барата-поляна Босилковец-Стръмната поляна-х. Бузлуджа

Шипка-м. Азбеста-засл. Мушатка-м. Качица-седл. Нисък превал/Варниците

Шипка-м. Водоемите-поляна Мушатка-преградна стена Дема-Градишка поляна-ПБ М+С Хидравлик-чешма Орхидеята-седл. Нисък превал/Варниците

Шипка-м. Петкова кула-р. Соколица-ПБ М+С Хидравлик-Градишка поляна-вр. Малка Градищица

Шипка-м. Петкова кула-р. Димовец-м. Хармана-поляна Голям Търсовец-м. Двойния завой-вр. Малък Търсовец

Шипка-х. Теменуга-седл. Копаците

Шипка-Храм-паметник Рождество Христово-Заслона-Паметник на Свободата на вр. Свети Никола

Шипка-р. Средна Варовита-Широката поляна-рид Бакаджика-Шилешки егрек-билото западно от поляна Мушатка

13. Маршрути около Ясеново:

Ясеново-Химитлийската пътека-Амзонов копак-крепост Момина поляна(Къзалан)-м. Трите гроба-м. Карамандра-х. Узана

Ясеново-м. Улуците-засл. Говедарника-Хайдушката чешма-х. Узана

Ясеново-р. Лешница-Бигоровата скала-Къркеланов мост-вр. Ломето-Узан дере-х. Узана

Ясеново-р. Лешница-Тантеления мост-крепост Асара-Сечен камък-Патарешка поляна-седл. Корита

14. Маршрути около Скобелево:

Скобелево-Белите брегове-м. Икишча-вр. Сечемек-Сечен камък-Патарешка поляна-седл. Корита

Скобелево-р. Габровница-Кантона-Бурунът-вр. Мали Бухал-седл. Червената локва

Скобелево-поляна Аланджик-Демиркапия-вр. Курткая-м. Синаница-седл. Киминчето/Гъдулката-Тънката рътлина-Кривата пътека-х. Мазалат

Скобелево-м. Юкюзалан-Кошарите-х. Соколна-Параардан-седл. Празното място-Кюй дере-м. Синаница-седл. Киминчето/Гъдулката-вр. Мазалат-вр. Пиргос-вр. Малък Кадемлия-седл. Чим колиба

15. Маршрути около Габарево:

ж.п. гара Габарево-м. Белия пясък-х. Соколна-Параардан-седл. Празното място-Портата-вр. Тънас тепе-седл. Киминчето/Гъдулката-вр. Мазалат-вр. Пиргос-вр. Малък Кадемлия-седл. Чим колиба

ж.п. гара Габарево-Барата-м. Люляка-м. Равните габъри-м. Белите камъни-Тънката пътека-седл. Киминчето/Гъдулката-вр. Мазалат-вр. Пиргос-вр. Малък Кадемлия-седл. Чим колиба

ж.п. спирка Търничене-Търниченско пръскало-м. Шопови егреци-Търниченска мандра-м. Белите камъни-вр. Ливадата-вр. Мазалат-вр. Пиргос-вр. Малък Кадемлия-седл. Чим колиба

16. Маршрути около Тъжа:

Тъжа-Голяма Папратлива-вр. Чимколиба-Тъжанското пръскало-вр. Каракачански егрек-вр. Падитът-седл. Гроба-вр. Голям Кадемлия-седл. Чим колиба

Тъжа-х. Русалка-х. Триглав-вр. Голям Кадемлия-седл. Чим колиба

Тъжа-ВЕЦ Тъжа-Паунов камък-Светишка поляна-вр. Пауна-вр. Падитът-седл. Гроба-вр. Голям Кадемлия-седл. Чим колиба

Екопътека Бабско пръскало

17. Билен маршрут Ком-Емине:

От запад на изток: м. Смесите-Пеещите скали-х. Мазалат-х. Партизанска песен/Янтра-х. Узана-Шипченски проход-х. Бузлуджа-вр. Бедек-ГД Българка-гара Кръстец-х. Грамадлива-х. Предела

От изток на запад:х. Предела-х. Грамадлива-гара Кръстец-ГД Българка-вр. Бедек-х. Бузлуджа-Шипченски проход-х. Узана-х. Партизанска песен/Янтра-х. Мазалат-Пеещите скали-м. Смесите
Сря Сеп 09, 2015 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Този маршрут известен ли ти е? Защото е бил навремето маркиран/синя маркировка/ и доста добре поддържан допреди 30 години - има поне 5 чешми по него, пътеката е била широка и прокопана в голямата си част, когато не върви по коларски път, преминава и през доста панорамни места, както и такива със скали и скални гребени:

Мисля скоро да започна възстановяването му - първо да дублирам маркировката, която се е позагубила, после да разчистя някои ключови места, сега доста обрасли. След което ще дублирам и възстановя и зелената маркировка от Люляците до корита през Мезева локва и ще имаме още един доста дълъг маршрут от Габрово към Мазалат.
Това е истинска "еко" пътека - няма нито мостчета, нито пейки, табелки също, само рядка маркировка и много пущинак/гъста коприва, омесена с папрат и къпини/ за газене, а по тази причина става и за чудесен полигон по ориентиране.
Сря Сеп 09, 2015 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Това е рида спускащ се от седловина Трите нули към Габрово, през Грамадата и Моровишкети скали. За тази пътека знам, че се минава но как и от къде точно - не. Районът е интересен вярно. Но това си е вътрешен за Габровци маршрут.

Старата пътека през Мезева локва към Корита ако вземеш да я оправяш ще ти се вземе здравето. В началото на годината се наврях по нея - драх се, лутах се, псувах и ми писна и си тръгнах. А и всички казват, че вече никой не минава от там. Осеникова поляна е отдавна забравена, а с този лесен път под Мезева локва надали някой ще се юрне да минава отгоре. Някой трябва да се хване да махне онези колци от Корита на изток, че редовно се бъркат и поемат към повалената гора. И после дълго ги търсят. За зелената маркировка говоря
Сря Сеп 09, 2015 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за труда и от мен, Димо!
Имам един въпрос-Маршрут 57 от третата част на пътеводителя в частта си след х.Триглав същият ли е, по който е минал и PlamenK от това място:

https://picasaweb.google.com/100300943884381466514/XIGSmF#5641818373779036402

снимка 73 и следващите?

Благодаря и много успехи!
Сря Сеп 09, 2015 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Поздравления за труда и от мен, Димо!
Имам един въпрос-Маршрут 57 от третата част на пътеводителя в частта си след х.Триглав същият ли е, по който е минал и PlamenK от това място:

https://picasaweb.google.com/100300943884381466514/XIGSmF#5641818373779036402

снимка 73 и следващите?

Благодаря и много успехи!


Ми да. То нормалното качване към Кадемлията е само едно. По пътеката до Бабски рът и нагоре.

Има един улей над хижата по който някои слизат директно. Сега като бяхме също от там слязоха някои, но други се отказаха. Има и една стара пътека от запад през дерето но не съм минавал.
Сря Сеп 09, 2015 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, това ми трябваше! Хвърлил съм му око на този маршрут - веднъж опитах, но времето не позволи, дано другия път да му е дошъл реда!
Сря Сеп 09, 2015 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:

Старата пътека през Мезева локва към Корита ако вземеш да я оправяш ще ти се вземе здравето. В началото на годината се наврях по нея - драх се, лутах се, псувах и ми писна и си тръгнах.

Няма да ми вземе здравето, защото си я познавам от къде минава, още от дете съм ходил по нея, дори и сега, със сечището горе, пак става. Там където е точно локвата леко се свива на ляво, после обратно в едни борчета - най-вероятно си ги изтървал и си се забил в най-хубавото.... Без значение зиме, лете, нощем, в мъгла, винаги мога да мина по нея без изобщо да се надера или загубя. Именно за да не се дере и лута и някой друг ще я оправя/всъщност няма какво да оправям, там не е обрасла, а само трябва да се боядисат дърветата малко/, на старите колци под корита просто ще сложа зелена боя и табелка-Люляците и толкова. А шорткъта на пътя изобщо не е малък. Последно ходих по нея преди няколко години и си беше ОК. Маркировка достатъчно и липсва. Идеята ми е в близко бъдеще, при желание на повече хора да се организира нещо като планински маратон с трасе центъра на Габрово, по синята пътека - до Мечкова чука, от там Корита, Узана и обратно Габрово, вече ще се мисли дали през локумите или пътеката през Малуша и Шипка.
Сря Сеп 09, 2015 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Има и една стара пътека от запад през дерето но не съм минавал.

Минавал съм я два пъти-на практика след водохващането на хижата(минава се покрай него) нагоре пътека почти няма,много е стръмно и си избираш пътя според терена и ГПС-аSmileНа места личи пътека докато се излезе от гората-после-през стръмните поляни-към Бабски рът-чак на него има купчина с камъниSmile
Чет Сеп 10, 2015 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov