ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Връх Камен дел
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Връх Камен дел
Автор Съобщение
radoslav.parvanov



Регистриран на: 07 Яну 2014
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

Мнение Връх Камен дел Отговорете с цитат
Здравейте скъпи съфорумци, нов съм, форумът много ми харесва, четох доста неща тук, хората са много готини и се радвам, че ще мога да контактувам с вас.

От Габрово съм, това лято с един приятел се качихме до Копитото пеш, много ми хареса и сега искам да се качим до връх Камен дел. Събрали сме се една кола ентусиасти и искаме като се запролети да се качим до върха. Забравих да спомена, аз снимам и искам да снимам Столицата през деня и нощта.

Обръщам се към вас с молба за помощ. Искам да попитам, до къде е най-добре се кара с автомобил и е най-близо и лесно за намиране на върха. Четох и тук и на други места, за х. Алеко, Златните Мостове, Копитото... ОТ къде всъщност е най-добре да се тръгне и хем да е късо хем лесно да се намери върха. Обмисляме авариен вариант за хижуване, ако замръкнем и имаме нужда от подслон.

Предварително благодаря на отзовалите се! Надявам се да се ориентираме добре и да се насладим макар и на малка част от Витоша, въпреки, че си имам Стара Планина - Витоша е чудесно място, което искам да опозная но нямам нужното време.
Сря Яну 08, 2014 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Ако имате кола и искате възможно най-кратко и безпроблемно да стигнете, най-добре е да я оставите на х. Момина Скала. От там по широка пътека до връх. Камен дел е около 1:30...връщането е също за толкова. Трудно може да се обърка, а по светло си е невъзможно (стига да може да чете). По тъмно за навръщане, ако случайно изпуснете дясното отклононение, което е малко след (на слизане) от 1 барачка и единствената чешма по пътеката излизате на една изоставена хижа (или почивен дом го пишат някъде) Бор където е края на пътя Зл. Мостове - Момина скала - х. Бор...та може да се върнете по шосето. Качвал съм го и съм го слизал много пъти по тъмно...няма проблем Smile Може и да се продължи с колата и до х. Бор де....ама пътя е много зле. Вр. Камен дел го няма на табелите, но се следват пътеката за м. "Платото" Smile
Сря Яну 08, 2014 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
От х. Алеко също е наблизо - около час и малко по пътеката, почти без качване.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 08, 2014 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ristee



Регистриран на: 20 Дек 2013
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
От хотел Морени, също става връщаш се по пътя 500м и тръгваш към пътеката за платото, излизате на последната станция на лифта и от там
сте за 1 и малко до върха.. Лично аз предпочитам да се кача до вр. Ушите той е отсреща на Камен дел, от него не се вижда София и се открива по хубава гледка...
Лично мнение !
Сря Яну 08, 2014 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Ristee написа:
Лично аз предпочитам да се кача до вр. Ушите той е отсреща на Камен дел, от него не се вижда София и се открива по хубава гледка...
Лично мнение !


Споделям това мнение и аз Smile

А като стана въпрос за снимане, ето няколко снимки

От вр. Камен дел


От вр. Камен дел


От вр. Ушите към Камен дел и София
|

От вр. Ушите към Платото и Черни връх

Сря Яну 08, 2014 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radoslav.parvanov



Регистриран на: 07 Яну 2014
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

Мнение Благодаря ви! Отговорете с цитат
Благодаря ви! Продължавам да събирам мнение и през февруари или март ще го направим.
amdimitrov снимките Ви са страхотни, нощната особено... така си представям реалността... чудесни са.
Мога ли да ви попитам по кое време от годината са правени и как мога да подбера правилното време, да няма мъгли и т.н. Мисля си, че няколко дневна прогноза и следене на планината от София ще помогнат ако се вижда ясно нагоре и продължи да е така...
Сря Яну 08, 2014 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Smile
Прогнозата за времето в София не познава мъглата/смога. Дали ще е ясно в София не знам как се познава...дали изобщо може да се познае. Случвало се и лятото в най-слънчевото време долу да е гняс.... Снимките са от есента....но е така цяло лято/есен.

/Горе може да е голям ветрилник....както съм мръзнал на Камен дел в топъл летен ден през нощта, не съм мръзнал никога/
Чет Яну 09, 2014 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
welmud



Регистриран на: 23 Яну 2013
Мнения: 98
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет! От "Алеко" е може би най-удачния вариант за качване според мен дори и по тъмно - то не си е пътека а направо черен път. С хижите нещата обаче са малко сложни - аз лично предпочитам нощуване на 'Кумата", но вариант "Камен дел" - "Кумата" е малко неудобен като опция. Може би най-добре като вариант е "Момина скала" за която по принцип съм чувал добри отзиви от познати но аз самият лично не съм нощувал там. При всички случаи бих помогнал с каквото мога а ако съвсем се объркат нещата ще измисля и вариант за подслон в София сами да имам яснота какво мислите да предприемете поне няколко дни преди това.
Чет Яну 09, 2014 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radoslav.parvanov



Регистриран на: 07 Яну 2014
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
welmud написа:
Привет! От "Алеко" е може би най-удачния вариант за качване според мен дори и по тъмно - то не си е пътека а направо черен път. С хижите нещата обаче са малко сложни - аз лично предпочитам нощуване на 'Кумата", но вариант "Камен дел" - "Кумата" е малко неудобен като опция. Може би най-добре като вариант е "Момина скала" за която по принцип съм чувал добри отзиви от познати но аз самият лично не съм нощувал там. При всички случаи бих помогнал с каквото мога а ако съвсем се объркат нещата ще измисля и вариант за подслон в София сами да имам яснота какво мислите да предприемете поне няколко дни преди това.


Благодаря и на Вас! Ще ви държа в течение преди да тръгнем тук в тази тема, така че ще знаете, а също ако има още желаещи можем да напълним още една кола и да увеличим групата. Също ще ви информирам и за резултатите след "експедицията" Wink
Чет Яну 09, 2014 1:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
През Голи връх, хотел Морени е най изгодният вариант. И не е необходимо да се нощува горе? Проходете си маршрута през деня, направете си отметки за да не се заблудите по пътеката за "Комините" защото там си е опасно. После в уреченият ден тръгвате към 3,30 сутринта от София и ще снимате едновременно и нощни снимки и зазоряване и дневни снимки! Успех!
Чет Яну 09, 2014 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valdesbg



Регистриран на: 21 Юни 2012
Мнения: 26
Местожителство: 100фаце/та

Мнение Отговорете с цитат
Защо да не нощуват ? Млади и изключително любезни хора държат хижата , мисля че един купон ще оцвети още повече преживяването .
Съб Яну 11, 2014 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radoslav.parvanov



Регистриран на: 07 Яну 2014
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
valdesbg написа:
Защо да не нощуват ? Млади и изключително любезни хора държат хижата , мисля че един купон ще оцвети още повече преживяването .


И да нощуваме и да не нощуваме, както дойде, хижата само може да предаде допълнителен колорит на случката, пък и планина и хижа се връзват много добре, мисля, си че ще има дори и повече възможности за снимане Smile
Съб Яну 11, 2014 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И нещо което да ви вдъхнови още повечеSmile
http://inasearchofbalance.wordpress.com/2014/01/08/step-outside/

_________________
Всичко е възможно.
Нед Яну 12, 2014 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radoslav.parvanov



Регистриран на: 07 Яну 2014
Мнения: 7
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
И нещо което да ви вдъхнови още повечеSmile
http://inasearchofbalance.wordpress.com/2014/01/08/step-outside/


Е ако щете вярвайте, вчера ви гледах снимките, направи ми впечатление във Фейсбук, че се коментираше, нещо ви ги бяха откраднали ли какво и аз се хванах да ви намеря като първоизточник! Снимките ви са чудесни, надявам се да направя и свои тази пролет, с мъгла или без каквото дойде Smile
Нед Яну 12, 2014 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Линкът, който съм дала не е към мои снимки.Тези са на един шотландец, когото срещнахме на Камен дел в четвъртък (09.01.2014).Харесаха ми не само снимките, но и текста, затова съм си ги публикувала във фейса си, а и тук, специално за васSmile Всяка минута сред природата си заслужава със или без фотоапаратSmile

_________________
Всичко е възможно.
Нед Яну 12, 2014 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov