ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Олимп, Митикас, Локи и Атонския колос в епилог
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Олимп, Митикас, Локи и Атонския колос в епилог
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Може ли да ми предложите подходяща, актуална планинарска карта на Олимп и Гърция за Гармин.
P.S. Може и на Л.С.
Благодаря предварително

Пробвай картата от тук: http://www.kowoma.de/gps/freieKarten/osmkowomafreizeitkarte.html
Не е рутираща, но върши работа.
Вто Мар 25, 2014 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Имам молба, ако някой разполага с обобщени данни от гпс-трак на маршрута : "Хижа 1 - Митикас- Трона на Зевс и връщане до Хижа 1 през улея Локи" - какво е като времетраене, разстояние в км. и каква сборна денивелация се изкачва.
Изгледах почти всички снимки и видеоклипове на колегите , които са писали в тази тема и в др., вкл. на Пламен-К темата и виждам , че маршрутът е доста техничен и респектиращ, дано се справя, но красотите си заслужават. Отсега съм влюбен.
Ако може, тия, които бивакуват да ми кажат мнението си по следния въпрос, понеже ще спим извън Хижа 1. Дали мога да си спестя мъкненето на 3 кг. палатка до хижата и вместо нея да нося бивак-сак и със спалния чувал да се намъкна в бивак-сака. На сутринта няма да събирам и палатка. Имам едно лятно чувалче Ванго - Планет 100 с комфорт на 4" и един зимен Пингвин -Експерт с комфорт на минус 17". Ако до края на септември отидем, кой от двата чувала да взема нагоре, защото и в чувалчетата разликата е 1кг. , а в обема 2 пъти. Благодаря предварително !
Чет Юни 19, 2014 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
"Тронът на Зевс", ако не бъркам е връх Стефани. Тогава така указания маршрут със слизане към хижа 1 по улея Лоуки е невъзможен, защото този улей слиза от връх Митикас. Един вид вероятно имаш впредвид следното: Хижа 1 - връх Скала -вр. Митикас по маркираната пътека - слизане от Митикас по улея Лоуки и тръгване по подсичащата към хижа СЕО и след малко хващане нагоре към Стефани. Аз Стефани не съм качвал, но доколкото знам всеки нормален турист може да се изкачи до първия връх /кота/, някои го наричат "туристическия". За втората кота/ баш върха / е разумно някой дето се оправя с въжета да обезопаси преминаването. Вчера Димитър Колешев пусна снимки в фейса от Стефани.
И после от Стефани се слиза пак на подсичащата пътека и се хваща или обратно към хижа 1, или към другите две хижи на Платото на музите. Това цялото е съвсем минуемо за един ден с две нощувки, предполагам, че може и с една нощувка и после със слизане до паркинга, но ще ви се увиди. Тежките раници с спални чували, палатки и прочее само ще ви забавят и ще намалят безопастността ви в някои по-замотани участъци. Спомням си, че като слизахме по Лоуки, някъде с лице към склона, някъде по дупе, при втория вариант малката ми уж раничка опираше на места в склона зад мен, стръмничко е. Според мен е по-добре да се жертват няколко евро и да се спи на хижа, големите раници може да се оставят на хижата в деня на изкачването и да си носите само полар, сандвич, вода, фото и ветровка нагоре. Равни места за палатка в близост до хижа 1 не забелязах, но това не означава, че няма такива. На площадката пред хижата е разрешено палаткуване, но се заплаща. Smile
Вто Юни 24, 2014 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
За маршрута изброен по върхове не съм точен определено. Идеята ми е следната : Спим на палатки в Хижа 1 и на сутринта тръгваме само с леки ранички и фотоапарати. След като изкачим (живот и здраве) върховете, се спускаме по улея Локи и като 4-та обиколна пак да се върнем на хижа 1, където сме си оставили тежките раници с палатките на съхранение. Аз лично ще настоявам да преспим втора вечер пред хижата, а не да се мъчим като грешни дяволи да слизаме до паркинга.
Въпросът ми е една такава обиколка : Хижа 1 - връх Митикас - улея Локи - Хижа 1 колко време трае и като сборна денивелация колко Н е, за да си направя сметката за силите. Дали е за моята уста лъжица? Тронът на Зевс го пропускаме, няма да сме максималисти.
Пет Юни 27, 2014 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov