ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпросче към алпинистите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Въпросче към алпинистите
Автор Съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Аз по-скоро Австралия. Има нещо като зачатък на "и" преди "я"-то, което се връзва добре. Обратното ("р"-то да е съставено от ченгелче + символ, много повече приличащ на "а", отколкото на кръгче) ми се струва по-малко вероятно - в бързината човек е по-склонен да недописва, отколкото да добавя символи и заврънтулки.
Чет Юни 10, 2021 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм съгласен с Даниел, думата е Австралия.
Чет Юни 10, 2021 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Има ли данни за дата на раждане на ПЕПИ ЕНГЛИШ или на сина му АНТОН или внук му Георги / или както и да се казва с буква Г/ ако някой има такива достоверни може да пробвам какво ще излезе в НБД. По имена не излизат и двамата.
Пет Юни 11, 2021 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Има ли данни за дата на раждане на ПЕПИ ЕНГЛИШ или на сина му АНТОН или внук му Георги / или както и да се казва с буква Г/ ако някой има такива достоверни може да пробвам какво ще излезе в НБД. По имена не излизат и двамата.

Антон вероятно е бил роден в периода 1925-31 г., съдейки по данните за другите випусници от военноморското училище.

Пепи би могъл да го потърсиш със следните варианти в имената:
  • Пепи Йохан Енглиш
  • Пепи Йохан Инглиш
  • Пепи Франц Енглиш
  • Пепи Франц Инглиш
  • Joseph Englisch (това е името, под което Пепи е членувал в Чехословашкия алпийски клуб и, предполагам, е фигурирало в паспорта му; Пепи е разпространено умалително за Joseph)
  • Йосиф Енглиш
  • Йосиф Инглиш


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Юни 11, 2021 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Според мен рождената му година 1910 описана в Уикито не е достоверна
Все пак някой родом от София интересуващ се от живота и делото на Пепи може да поразпита насам натам за този човек по възрастните останали живи софиянци
Може да започне от този адрес гр.София Ж.К.КРАСНО СЕЛО КВ.БОРОВО N: 215 вх.А ет.3
Успех и да разкажете после Very Happy Very Happy
И аз ще поразпитам тук там може пък да излезе нещо Very Happy Very Happy Very Happy
Пет Юни 11, 2021 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Smile Аз също съм премного доволен от развитието на тази тема! И не толкова за това, че въпроса който зададох, преди не малко време намери отговор. А много повече, защото един истински титан и първопроходец, в ред спортни дисциплини, намира заслужена реабилитация днес! Това вероятно нямаше да се случи, без огромния ентусиазъм и енергия на Ведрин, който успя да изрови и събере наглед почти неоткриваема информация. Искрени благодарности за което!

Струва ми се, че тази тема е като стара златна мина - колкото по-надълбоко се разравя, толкова по-интересни факти излизат наяве Smile. Изобщо няма да се учудя, ако изплуват и още подробности за живота и делото на този уникален човек. Много се надявам на това ...


Последната промяна е направена от pux на Пет Юни 11, 2021 3:33 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Юни 11, 2021 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Може би правнук на Пепи: https://www.facebook.com/anton.englisch

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Юни 11, 2021 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pux написа:
...тази тема е като стара златна мина - колкото по-надълбоко се разрава, толкова по-интересни факти излизат наяве Smile...

Би могло да се окаже, че дядо на Антон Пепи Енглиш по майчина линия е Антон Прудкин.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Юни 11, 2021 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Може би правнук на Пепи: https://www.facebook.com/anton.englisch


Предполагам че вече си направил опит да се свържеш с младежа за да се види дали няма нещо общо с Пепи Енглиш или матроса от Военноморското училище?
Съб Юни 12, 2021 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
vedrin написа:
Може би правнук на Пепи: https://www.facebook.com/anton.englisch


Предполагам че вече си направил опит да се свържеш с младежа за да се види дали няма нещо общо с Пепи Енглиш или матроса от Военноморското училище?

Не съм, но бих се радвал ако някой стори това.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Юни 12, 2021 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Ето какво пише Иван Буреш (Трудове на българското природоизпитателно дружество, книга XII, 1926г. стр.19):

"Няколко туристи 1) също така се силно ентусиазираха оть увлекателните и чудновати картини, що давать нашите пещери и почнаха усърдно да ги посещавать. На тяхь дължа възможностьта да изследвать извънредно опасните за достъпь горни и долни етажи на пещерата "Темна дупка" при гара Лакатнникь.
...

1) Наумь Миладиновь, Ив. Шосевь, Алфредь Хаимовь, Пепи Инглишь и Р. Иванов - живущи вь София"

Вто Юни 15, 2021 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Има адрес в София търсете................. Very Happy
Вто Юни 15, 2021 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Има адрес в София търсете................. Very Happy

Какъв е този адрес? Дай някакви допълнителни насоки, все пак. Не ми изглежда много редно да звъннеш напосоки на нечия врата и да започнеш да разпитваш за отдавна забравен герой, живял преди стотина години Smile.
Вто Юни 15, 2021 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми какви насоки звъниш на врата и питаш всички на този адрес са му роднини и то не далечни.
Сря Юни 16, 2021 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Потвърди се предположението, че младежката изгора на Пепи Енглиш е била Надя Прудкин, дъщеря на Антон Прудкин, с която са имали син, Антон. По-късно, през 30-те до него застава Мария. С нея имат двама сина. В средата на 40-те Пепи е емигрирал със семейството си през Австрия в Австралия. Имал е щастието да доживее дълбока старост там. Починал е през 1984 г., годината, в която българи се възкачват на Еверест. Ето и последните му две снимки, направени около две години преди смъртта му:





С голяма благодарност към внука на Пепи, Антон, който предостави много ценни сведения, както и горните снимки, Георги Георгиев - Черния, който осъществи връзката с него, и, разбира се, EXIIIT, осигурил решаваща подкрепа.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Сеп 11, 2021 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 8 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov