ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Следете си снимките!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Следете си снимките!
Автор Съобщение
eliweb



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 8

Мнение Следете си снимките! Отговорете с цитат
?????


Последната промяна е направена от eliweb на Пет Ное 07, 2008 11:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Ное 05, 2008 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Ели,
не мисля, че е коректно да взимаш снимки и после да питаш, т.е. да поставяш нещата пред свършен факт. Още повече - сложила си ги на сайта, пък не си посочила кой е източника и откъде си ги взела. Аз лично знам за почти всички планинарски сайтове и ако имам желание, ще публикувам снимки там. Засега нямам желание. Мисля, че е редно да направиш едно от двете неща - да махнеш снимките или да напишеш на кой са, от къде са взети и накрая да ми платиш.
Кое избираш?

_________________
Сря Ное 05, 2008 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
eliweb, направих бегъл поглед и освен снимките на Kat, виждам също такива и на andimit, dido и natam-nasam, които си взела. Confused Exclamation Question Може да има и други.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Ное 05, 2008 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Има и 2 мои панорами, но те са от Уикипедия и са с фри лиценз. Надявам се да няма други защото ще се караме! Evil or Very Mad И първо се пита, пък после се качват снимките Exclamation Не обратното!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Ное 05, 2008 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Vladimir Gergov



Регистриран на: 27 Сеп 2007
Мнения: 47
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Объркала си Райското пръскало. Не е то на снимката.

Хубаво е да питаш преди да взимаш!

_________________
"Хората те оценяват най - пълно , когато положат цветя на гроба ти " Кърт Вонегът
Сря Ное 05, 2008 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Имам си отговор от Елиуеб и той е:

От: eliweb
До: Kat
Пуснато на: Сря Ное 05, 2008 11:03 pm
Заглавие: за снимките
Здравейте Кат!
Сайта, който разработвам, няма за цел да "краде" снимки от вас и други като вас, а има за цел да събере на едно място колкото се може повече полезна инфомация. Това, че съм взела снимката с цените и телефоните на х.Синаница, не е престъпление, а стремеж да информирам хората за тях. Нямам никакво намерение да влизам в конфликт с вас или други членове на този форум и изтрих всички снимки, които съм взела от него, както и ви обещах още днес.
Извинявам се, ако съм засегнала по някакъв начин личното ви пространство!
Обичам да ходя по планините и имам много добро мнение за планинарите, но тук в този форум се срещнах с "недоброжелателство" и "неприязън", които според мен не са пръсъщи за истинските любители на природата.
Поздрави!


А моят е:

От: Kat
До: eliweb
Пуснато на: Чет Ное 06, 2008 9:32 am
Заглавие: Re: за снимките
Благодаря, за което. Не виждам защо, обаче, се чувстваш обидена. Моето, както и отношението на останалите от форума, няма нищо общо с планинарството. Не виждам защо бъркаш двете неща? Аз лично смятам, че за да притежаваш нещо, което не е твое, първо най-малко трябва да питаш. В случая говоря за снимки. Ако си видяла информацията на снимката за цените и телефоните на х.Синаница, един вариант, без да взимаш самата снимка, е да ги напишеш ръчно на сайта си.
Спирам до тук, защото още много може да се каже, но няма смисъл. Мисля, че няма да ме разбереш, най-вероятно, защото ти самата не снимаш.


_________________
Чет Ное 06, 2008 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Eliweb, като казваш "неприязън" си права. Точно това е. Сигурно си чувала изразът "агресивна реклама". Това беше причината да не те посрещнат с разтворени обятия. Ако просто беше публикувала линк към сайта си в съответния раздел, отношението щеше да е различно и може би хората щяха сами да започнат да качват снимки. Помисли си и ти как изглежда това отстрани: повечето хора тук са дали в профила си ICQ номер, линкове към лични сайтове, ти се явяваш тук напълно анонимно, само с прякор и пускаш безброй линкове към един и същи сайт по всички теми на форума. Все едно ни казваш с това: "Може и да не ви интересува, но на мен не ми пука, щете - не щете ще го видите!". Това е. За снимките да не говорим.
Чет Ное 06, 2008 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Няма страшно.... Отговорете с цитат
Ели..., разбра каква е реакцията на хората. Ако държиш на добрите отношения с хората махни снимките от портала си и покажи че е така...
"Има грешка, има прошка"....
А вие от другата страна Confused , ще "изядете" човека, бе!? Със сигурност е тръгнал/а/ да прави "нещо хубаво"- още един туристически сайт- не точно във формата на този тук или на други с такава тематика- въпрос на виждане. Дори е похвално. Е, не е питал/а/ за снимките- Катето и Поли го/я/ разкритикуваха, ама другите??? не бива така.

Идеята на постинга ми е да сваля напрежението и от двете страни, да премахна поляритета и ако се получи да способствам за малко по- топлия прием на един нов член на този форум. ВСИЧКО би могло да се промени с ГОВОРЕНЕ. Призовавам най- вече Елл към дискусия, а критикарите към ГРАДИВНОСТ.


Последната промяна е направена от W_sjankata на Чет Ное 06, 2008 12:58 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Ное 06, 2008 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Няма страшно.... Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
Елли..., разбра каква е реакцията на хората. Ако държиш на добрите отношения с хората махни снимките от портала си и покажи че е така...
"Има грешка, има прошка"....
А вие от другата страна Confused , ще "изядете" човека, бе!? Със сигурност е тръгнал/а/ да прави "нещо хубаво"- още един туристически сайт- не точно във формата на този тук или на други с такава тематика- въпрос на виждане. Дори е похвално. Е, не е питал/а/ за снимките- Катето и Поли го/я/ разкритикуваха, ама другите??? не бива така.

Идеята на постинга ми е да сваля напрежението и от двете страни, да премахна поляритета и ако се получи да способствам за малко по- топлия прием на един нов член на този форум.


Грешиш, историята е стара и тя не е нов член. Предупреждавана е на л.с. нееднократно и не от един! Evil or Very Mad Имаше идея за бан още тогава, в друг форум биха го направили без да му мислят. Админите решиха тогава да остане.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Ное 06, 2008 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Да, не съм в течение. Разбирам за всичко сега. Ако си прав- лошо. Но и да е последен опита за "оправяна на нещата", струва си да се направи.
Чет Ное 06, 2008 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Никой не иска да "изяжда" eliweb, но май май, тя (той) не си взема бележка от нещата които прави. Ще цитирам нейни думи писани ми на бележка по повод случая, когато оспами всички подфоруми преди няколко месеца:

23 юли 2008 г.
"Опитвам се да събера на едно място необходимата информация за всеки турист и просто търся съмишленици, нищо повече. Вместо да крада информация от вашия форум не е ли по-добре, който иска сам да я качи в моя сайт". Край на цитата.

Сега да помислим върху тези думи. Тогава няколко човека казаха, че не желаят да им се ползват снимките и не искат да публикуват в нейния/неговия сайт. Сега, ноември месец какво се получава? eliweb краде снимки от тези същите хора и ги слага в сайта си!?

Сега пак да припомня какво е казала през юли: Вместо да крада информация от вашия форум не е ли по-добре, който иска сам да я качи в моя сайт.

Какво правим!?

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Ное 06, 2008 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
Но и да е последен опита за "оправяна на нещата", струва си да се направи.


Свържете се с тоз човек и се опитайте да се разберете.....
Ако не разбира от дума, поне един от засегнатите може да си потърси правата по законов път.
Знаеш, че неразбраните хора са ми слабост, та съвета ми е да се гонят до дупка, но след като се разбере, че са неразбрани...
Чет Ное 06, 2008 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Voludar



Регистриран на: 03 Ное 2008
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То си личи по постовете които е написала,че единствената и цел при регистрацията във форума е рекламна,може би ще е добре да и дадем един линк,както тя обича да пуска за авторското право,за да знае за какво говориме в случая Idea
Чет Ное 06, 2008 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Avi



Регистриран на: 30 Окт 2008
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой се чувства ощетен - в крайна сметка винаги има съд Smile А напоследък тези дела завършват доста положително Smile

ето публичната информация за въпросния сайт:

Domain ID:D24167424-LRMS
Domain Name:SITE-BG.INFO
Created On:19-Mar-2008 17:07:25 UTC
Last Updated On:20-Oct-2008 17:45:41 UTC
Expiration Date:19-Mar-2009 17:07:25 UTC
Sponsoring Registrar:eNom, Inc. (R126-LRMS)
Status:OK
Registrant ID:04056d468db
Registrant Name:Elena Milkova
Registrant Organization:
Registrant Street1:n.a.
Registrant Street2:
Registrant Street3:
Registrant City:Sofia
Registrant State/Province:
Registrant Postal Code:1000
Registrant Country:BG
Registrant Phone:+359.887875615

Има си телефон, има си и хостинг провайдъра кой е - superhosting.bg, които принципно са длъжни да спрат сайтовете, които оперират извън закона (с крадено съдържание примерно). Инак са си солидарно отговорни, ако са били уведомени, а не са взели отношение. На мен досега провайдер не ми е отказвал да спира сайт, ня който има мои снимки или съдържание Smile
Чет Ное 06, 2008 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение ?!?! Отговорете с цитат
Колко идентичен ще се окаже случая с един такъв мой от по-рано тази година Smile .
А информацията за опонентите си е във въздуха, ха ха.
Успех на ощетените!
Чет Ное 06, 2008 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov