ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
"Македония–последният проект на Коминтерна" ФИЛМЪТ
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
"Македония–последният проект на Коминтерна" ФИЛМЪТ
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение "Македония–последният проект на Коминтерна" ФИЛМЪТ Отговорете с цитат
70 години престъпна кхмерска фалшификация стигат.
Македония – последният проект на Коминтерна. Документален филм, (епизод 1.1 част) 01.02.2014



_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Фев 05, 2014 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Абе мисля, че филма не е обективен. Но Георги Димитров и Уинстън Чърчил са навредили най-много на България. Факт! Хайде Чърчил е имал личен мотив, ами Гошо Барабата, що тъй тоз човек???

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Фев 05, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Не е обективен в какъв смисъл ?
Човекът просто е бил не-българин, руски агент, който е работил за затриването на България. Както преди 1944-а, така и след това.

Ето един интересен репортаж по темата от BBC - http://www.bbc.co.uk/bulgarian/indepth/story/2005/10/051010_dimitrov_file.shtml

Също така ако се съмняваш в обективността на филма, хвърли едно око на тази книга "Войната се завръща"/Анри Пози- http://www.makedonskatribuna.com/Voinata%20se%20vrushta_files/the_war.htm

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 05, 2014 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Всичко казано във филмчето е твърде вярно и обективно. С документи като показаните в него - кръщелни, ученически свидетелства и др., само имената са други (на мои роднини - баби, дядовци, лели, чичовци и т.н.), разполагам аз в личния си архив. Познавам хора бежанци от Гърция, едните избягали 1913 и 1925 г. са в България - българи са устояли да останат в ония времена, да се опазят успели (от споменатите 30%), а роднините им избягали в 1944-45 г. са насила, още с пристигането им в Неврокоп, прехвърлени и изселени в БЮРОМ, СФРЮ и писани македонци. Питал съм баба и дядо, как стана работата? Отговор: "Дойде заповед, казаха от утре сте македонци, трябва да се пишете такива, така стана".

Има и хора прегърнали македонизма в онова време още - част от днешните ОМО-вци. Имам познати и приятели такива. Там какви са парадокси са.... Неотдавна си говорех с майката на един такъв. Какво се отвори приказка за това и тя бабичката ми казва: "Да видиш какво стана, аз съм българка, а се оказа, че съм родила македонец!"

За другаря Димитров каквото и се продума ще е малко. То Сталин му го е казал преди да умре (Димитров това): "50 години си в политиката и само грешки си правил". Ма то какво да очакваш от човек, който се държал като Юда безроден.

Филмчето ако има продължение да разправи как са докарали тука учители и учебници да ги учат на "македонски".

Чуйте примерно песента "Я кажи ми облаче ле бяло" в изпълнение на "македонеца" Никола Бадев.
Е, още (по време на изпълнението) не е добре усвоил македонскиот jазик. Темниот вокал - Ъ, особено се набива. -> http://www.youtube.com/watch?v=Jgx5JDAjqp4

Предполагам повечето от вас знаят текста на песента - това хубаво стихотворение на Генчо Станчев Негенцов от Габрово, по-известен като Ран Босилек.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител

Последната промяна е направена от Speedy на Сря Фев 05, 2014 11:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Фев 05, 2014 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Грешка на езика. Имах предвид интевюираните, нещо много големи патриоти ми се струват. Ако реално е било така, в днешно време нямаше да направят държава от безмитната зона между България и Сърбия. А кому е било нужно да има Балканска федерация, освен на СССР, не ми е ясно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Фев 05, 2014 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Аз от интервюираните познавам, макар и не лично (чел съм му публикациите), Живко Сахатчиев от Якоруда. Наистина е истински патриот. Зная се с едни негови роднини. Както и да е.

А кому е била нужна федерацията балканска сам си си отговорил - на СССР, а пък на сърбите им е дошло ДЮШЕШ* тая работа. Направо да си решили проблема генерално!

*ПП: Дюшеш - от фарси (ирански, тоест персийски) ДОШЕШ, а то от: ДО-две, и ШЕШ-шест (две шестици при игра на зарове и табла).

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител

Последната промяна е направена от Speedy на Съб Фев 08, 2014 9:07 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Фев 05, 2014 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
е аз не съм казал, че няма патриоти, ами че много се показаха. Идея за Македонска република имат Ванче Михайлов, Г.М. Димитров ( Да не се бърка с Гошо Барабата) и компания. Интересна тема в интересни времена, с много гледни точки. И много обширна. Някой действия историята не прощава!
Допълнение: То в годините до ВСВ нещо републиките са били на мода.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Фев 06, 2014 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Не е обективен в какъв смисъл ?
Човекът просто е бил не-българин, руски агент, който е работил за затриването на България. Както преди 1944-а, така и след това.


моля не отъждествявайте руското със съвеЦкото Very Happy руснаците са дали най много жертви в свирепата си борба срещу съветите и комунягите.

а по националност както следва -от четерима председатели на коминтерна

1. григорий зиновиев - евреин
2. николай бухарин - русняк
3. георги димитров - българин
4. васил коларов - и той

а дядото забъркал цялата каша

кой е узасрал повече европа с червени ... еммм екскременти ъ?


това че ся руснаците си продават русурсите само срещу много пари или срещу събути гащи си е проблем на купувача. Cool
Чет Фев 06, 2014 2:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
travelman



Регистриран на: 03 Юни 2011
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Абе мисля, че филма не е обективен. Но Георги Димитров и Уинстън Чърчил са навредили най-много на България. Факт! Хайде Чърчил е имал личен мотив, ами Гошо Барабата, що тъй тоз човек???


Искам само да отбележа, че ''прозвището'' на Г.Димитров не е било Гошо Барабата, а Тарабата.
Пет Фев 07, 2014 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
travelman



Регистриран на: 03 Юни 2011
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
от фараси (ирански, тоест персийски) ДОШЕШ, а то от: ДО-две, и ШЕШ-шест (две шестици при игра на зарове и табла).[/quote]

Допускам, че е правописна грешка, но все пак: правилното е "фарси".
Пет Фев 07, 2014 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Да, точно така. Недоглеждане от моя страна. Благодаря за навременната и уместна забележка. Ще коригирам поста си

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Фев 07, 2014 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
travelman написа:


Искам само да отбележа, че ''прозвището'' на Г.Димитров не е било Гошо Барабата, а Тарабата.

Така е, идва от тарабите дето се е подпирал прибирайки се. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Фев 08, 2014 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Всичките части от сървъра на BTV:
- епизод 1 част 1: http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokumentite/videos/makedoniya-posledniyat-proekt-na-kominterna-epizod-1-1-chast.html
- епизод 1 част 2: http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokumentite/videos/makedoniya-posledniyat-proekt-na-kominterna-epizod-1-2-chast.html
- епизод 2 част 1: http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokumentite/videos/makedoniya-posledniyat-proekt-na-kominterna-epizod-2-1-chast.html
- епизод 2 част 2: http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokumentite/videos/makedoniya-posledniyat-proekt-na-kominterna-epizod-2-2-chast.html



_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Юли 22, 2015 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ormusus



Регистриран на: 10 Фев 2015
Мнения: 97
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Филмът е уникален по своята историческа истинност, но заглавието "последният проект на коминтерна" не е верен, все пак да не забравяме финансирането след 44г на разни революции в Африка и Латинска Америка, както и дестабилизацията на тези региони, всичко финансирано именно от коминтерна.

_________________
.................
Чет Юли 23, 2015 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Коминтернът е разпуснат по време на ВСВ.
Чет Юли 23, 2015 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov