ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине 2014 - лято
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине 2014 - лято
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
lonely rider написа:
didogen, не не съм Богдан. Планирам както казах да бъда свръх лек. На Пл.Извори ще ме чакат с палатка и храна и това ще бъде единственото спане на открито до след Котел. В Котел ще ме чакат и оттам ще продължа с палатка или само спален чувал, в зависимост от времето и шалте. За предпочитане е естествено без палатка, с оглед намаленото тегло. Във всички останали случаи ще спя в хижи. Най-големи проблеми очаквам да имам с възстановяването след тежките преходи и храната...,защото съм вегетарианец Smile

Ако стигнеш до Котел без палатка, от там нататък не ти трябва. Има много навеси, където да нощуваш.
Първият навес е на цигански гроб, следва хижа Върбишки проход, след около 3 - 3,5 часа от курорта Върбица е Горско стопанство Елешница (има една стая с изкъртена врата, там можеш да прекараш ноща). На 8 - 9 часа от горското е навеса на Немойдере и след още 1 - 1,5 часа навеса на Хазим горския. Между с. Рупча и Планиница е следващият навес(при чешма до асфалта). След Дъскотна, преди с.Снягово има голям навес със чешма.
При гробищата на с. Сини Рид Тито беше писал, че има навес.(аз не съм се отбивал). Тур. Спалня в Козичино и си на нос Емине.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Апр 03, 2014 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение ? Спане на Планински Извори? Отговорете с цитат
Малко ми е странно, точно в конюшнята на Планински извори да те чакат ятаци? Преходът Кашана-Ехо става за ден. Ние през 2012 дори отделихме час и нещо на боровинките след Вежен и стигнахма на Ехо доста преди да мръкне.
За бързо ходене, с минимален багаж по КЕ и без спане на открито бих се спрял на следните преходи:

Ком
Тръстена
Витиня
Кашана
Ехо
з.Ботев
Бузлуджа
Предела
Чумерна
Котел
з.Хазим
Козичино
Емине
Чет Апр 03, 2014 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
lonely rider написа:
didogen, не не съм Богдан. Планирам както казах да бъда свръх лек. На Пл.Извори ще ме чакат с палатка и храна и това ще бъде единственото спане на открито до след Котел. В Котел ще ме чакат и оттам ще продължа с палатка или само спален чувал, в зависимост от времето и шалте. За предпочитане е естествено без палатка, с оглед намаленото тегло. Във всички останали случаи ще спя в хижи. Най-големи проблеми очаквам да имам с възстановяването след тежките преходи и храната...,защото съм вегетарианец Smile


Не се притеснявай за храната Smile Навсякъде предлагат неща, подходящи за вегетарианци Smile Преди няколко години правих прехода и не съм имал проблем с храната (аз също съм вегетарианец).
Чет Апр 03, 2014 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh, благодаря!Наистина, след Котел е най- добре да не взимам палатка и да се възползвам от посочените от теб заслони. Все пак ще си подсигуря резервен вариант- за всеки случай. Но ако е хубаво времето изобщо няма да мисля за никаква палатка.

mikesli, зная, че Кашана- Ехо се минава за един ден.(все пак през 2012 ходех след вас Smile ). Копторите Планински извори не са идеален бивак, затова ще ме чакат с палатка малко по- нататък. В близост до петте чучура.Всъшност замислените етапи са следните:

Тръстеная/ Чемерника
Витиня
Пл. извори
Добрила
Партизанска песен/Узана!!
Предела
Чумерна
Котел..

След това не зная, но вероятно ще следвам твоят план. Не познавам маршрута в източния участък и не мога да преценя къде точно ще ме свари нощта.
Чет Апр 03, 2014 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm, е да, ще я караме на боб, леща и хлебец Smile
Чет Апр 03, 2014 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Вярно е, че бобът и лещата преобладават, но от време на време има и други неща за хапване - разни гъбки, различни зеленчукови супички, пържени картофки и т.н. Smile
Чет Апр 03, 2014 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Правя и аз някакъв план за маршрута и искам да попитам за да си разпределиш физическите възможности правилно колко километра на ден е нормално да се изминават. Знам ,че всеки има различни възможности но колко е нормално да се минава за да се предпазиш от евентуални контузи и да си в форма и за следващия ден. Като се натоваря повече се появяват болежки в коляното и от това най много се опасявам да не ми провали прехода.

_________________
martinov66@abv.bg
Чет Апр 03, 2014 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ами средно по 30 на ден мисля,че е добре.Ние вървяхме по 35-38-40 и малко ми беше зор!Особено пък последните 2 дена преди морето-по 50-бях направо разбит!Все пак зависи от физическото ти състояние,но около 30 на ден е добра цифра според мен!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Чет Апр 03, 2014 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз мисля, че 30 км дневно е нормално, но не трябва да се подщеняват и болежките, които неизбежно се появяват при продължително ходене. Най-често това са мехури по стъпалата, които понякога могат да провалят начинанието.
Чет Апр 03, 2014 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
lonely rider написа:
Гунди, целя се да премина трасето с 11 прехода, надявам се това да се случи съответно за 11 дни, ако не се наложи да почивам. Няма да ползвам коли и камиони, но ще разчитам на 3 съпорта с цел набавяне на провизии и др. Няма да нося палатка, сп. чувал или шалте до Котел. Раницата ми ще тежи м/у 5и 8 кг.

Аз ли нещо не мога да смятам, я ме поправете. 600 км.за 11 дни си е към 55 км. на ден и това без нито един ден почивка.А отгоре над мен пишеш , че 30км. на ден е нормално.
Пет Апр 04, 2014 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Гьоко Маджаров го е минал през 2006-та за 12 дни, ама е ходил като кон през цялото време и е спал по 4-5 часа на нощ. Сметката е абсолютно вярна: 600 км за 12 дни значи точно по 50 км дневно и нито един по-малко. Говорим за туристическо преминаване с раница, палатка и т.н. инвентар, от нормален турист, не за маратонски изпълнения.
Спомняме си и за перничаните през 80-те, когато с тежки раници сред почти непрестанен дъжд успяват за 11 дни, като пак не е имало много време за спане.
Мисълта ми е, че всяко пешеходно преминаване в рамките на до 12 дни е свързано с много яко ходене почти без да спиш. Това малко хора го могат. На мен ми се иска, ама и аз не мога Sad
Пет Апр 04, 2014 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
lonely rider написа:
Гунди, целя се да премина трасето с 11 прехода, надявам се това да се случи съответно за 11 дни, ако не се наложи да почивам. Няма да ползвам коли и камиони, но ще разчитам на 3 съпорта с цел набавяне на провизии и др. Няма да нося палатка, сп. чувал или шалте до Котел. Раницата ми ще тежи м/у 5и 8 кг.

Аз ли нещо не мога да смятам, я ме поправете. 600 км.за 11 дни си е към 55 км. на ден и това без нито един ден почивка.А отгоре над мен пишеш , че 30км. на ден е нормално.


Смятам,че при изминаване на 30 км дневно не се натрупва значително количество мускулна умора. Това е от личен опит. Но също така знам, че умората е не само мускулна. Опасността идва от сухожилията. Докато мускулите се адаптират сравнително бързо към натоварванията, то при сухожилията нещата се случват много по- бавно. Оттам най-често идват неприятностите.
Не казвам, че 55 км е "нормална" дневна дистанция. До сега не съм изминавал в последователни дни повече от 45-50 км. И въобще не съм сигурен, че ще се справя.Може би ще ми се наложи да почивам и така да измина разстоянието за повече дни. Затова казвам 11 прехода, не задължително 11 дни. 11- те дни имат пожелателен характер.Дали ще успея зависи от много фактори, върху някои от които мога да повлияя, а върху други не.Твърд план нямам, защото както казва tito (цитирам по памет):планът е първата жертва, която пада при дадено начинание Smile
Пет Апр 04, 2014 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Гьоко Маджаров го е минал през 2006-та за 12 дни, ама е ходил като кон през цялото време и е спал по 4-5 часа на нощ. Сметката е абсолютно вярна: 600 км за 12 дни значи точно по 50 км дневно и нито един по-малко. Говорим за туристическо преминаване с раница, палатка и т.н. инвентар, от нормален турист, не за маратонски изпълнения.
Спомняме си и за перничаните през 80-те, когато с тежки раници сред почти непрестанен дъжд успяват за 11 дни, като пак не е имало много време за спане.
Мисълта ми е, че всяко пешеходно преминаване в рамките на до 12 дни е свързано с много яко ходене почти без да спиш. Това малко хора го могат. На мен ми се иска, ама и аз не мога Sad

За същото време го изминават бащата с двете момчета, по- малкото от които е на 15г. Между другото познавам и тримата. Сега двете момчета са прекрасни младежи и спортисти, а бащата е изключителен маратонец. Всъщност той е баща на едното момче, другото му е племеник.
Пет Апр 04, 2014 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
lonely rider написа:
Гунди, целя се да премина трасето с 11 прехода, надявам се това да се случи съответно за 11 дни, ако не се наложи да почивам. Няма да ползвам коли и камиони, но ще разчитам на 3 съпорта с цел набавяне на провизии и др. Няма да нося палатка, сп. чувал или шалте до Котел. Раницата ми ще тежи м/у 5и 8 кг.

Аз ли нещо не мога да смятам, я ме поправете. 600 км.за 11 дни си е към 55 км. на ден и това без нито един ден почивка.А отгоре над мен пишеш , че 30км. на ден е нормално.

Колега,ти правилно смяташ,но аз отговарям на колегата martinov от горния пост.Човекът пита колко км на ден е нормално да измине за да си направи сметката.

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Пет Апр 04, 2014 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми се виждат нормални километрите ,който Гунди и другите колеги предлагат около 30км. на ден.Друг е въпроса с колко дни разполагаш но ще гледам да си осигуря 20дни така ще мога да се насладя на Балкана.
От това което съм прочел в форума стигам до извода за успешно преминаване на Ком-Емине е да имаш голямо желание хубави ( удобни)обувки и повече дни отпуска.Разбира се и малко късмет да не те сполети някоя травма.

_________________
martinov66@abv.bg
Пет Апр 04, 2014 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Следваща
Страница 2 от 22

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov