ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет за маршрут до Голям Кадемлия
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Съвет за маршрут до Голям Кадемлия
Автор Съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Съвет за маршрут до Голям Кадемлия Отговорете с цитат
Здравейте. Планирам ходене до Голям Кадемлия за два дни. Не съм запознат със зимните пътеки,затова се обръщам с молба до вас,драги приятели-съфорумци. Моля,посъветвайте ме откъде е най-добре да се тръгне и откъде се хваща зимната маркировка. За съжаление ще съм с автомобил и ще трябва да се върна на същото място ,откъдето ще тръгна. Предварително благодаря.
Пон Фев 10, 2014 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Планираш ли спане горе на заслона или от някоя хижа?
Пътеката, която аз знам и ползвам е немаркина. Тръгва от х.Триглав и се качва на южното ребро. Иначе до Малкия Кадемлия се ходи по коловата маркировка Мазалат - Соколна, а от там е ясно до Големия как се стига и ти е пред погледа.
Ако искаш описание на тази от х.Триглав - ще се опитам да го направя.
Пон Фев 10, 2014 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
За по-адекватен съвет кажи първо от коя страна на планината ще се качваш и тогава ще обсъдим вариантите.Маршрута за който говори Тодор е предпочитан и от мен,но има недостатък(не е маркиран)и при мъгла могат да възникнат проблеми.За този връх има доста маршрути и от голяма важност е времето и опита който имате.
Пон Фев 10, 2014 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
То маркирана пътека нататък НЯМА!!!
Пон Фев 10, 2014 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ся като е затрупан камънака и по Бабски ръб ше е приятно...да не говорим че е най-бързо от юг..
Вто Фев 11, 2014 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Ся като е затрупан камънака и по Бабски ръб ше е приятно...да не говорим че е най-бързо от юг..


Затрупан, затрупан.... колко да е затрупан? Тамън да се претрепеш между 2 камъка, или да хлътнеш до кръста и да те дърпат после ако има кой Smile

И аз споделям мнението на градския ти, че кукличка сте го направили заслона. Нещо чух, че вода нямало и даже не сме проверявали, а сняг топихме, но лятото няма да е добре ако няма....
Вто Фев 11, 2014 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:




п.с.
Градски, ебаси и заредения заслон Shocked Shocked Shocked
То в мандра няма толкова едене и пиене колкото в този заслон.Smile
Такова чудо не бях виждал.

При силен вятър горната вратичка се изтърва и въпреки решетката прозорчето може да стане на сол. Една дръжка от вътрешна страна на горната вратичка е добра идея. Няколко броя възглавници и няколко одеялца същоSmile
Масата е прекалено голяма и заема място. Ако масата се намали на мястото на дивана може да се побере още едно двойно легло.
Хладилник, бойлер с топла вода и сателитна тв ще са лукс, но ако може да ги уредиш имаш една черпня от мен.Smile

Най-голямата сграда земем да я направим хотелска част а средната-къща за гости... Tooth
Вто Фев 11, 2014 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
fena73 написа:
Ся като е затрупан камънака и по Бабски ръб ше е приятно...да не говорим че е най-бързо от юг..


Затрупан, затрупан.... колко да е затрупан? Тамън да се претрепеш между 2 камъка, или да хлътнеш до кръста и да те дърпат после ако има кой Smile

И аз споделям мнението на градския ти, че кукличка сте го направили заслона. Нещо чух, че вода нямало и даже не сме проверявали, а сняг топихме, но лятото няма да е добре ако няма....

Вода /ако няма на маркуча над каптажа/има вътре в него ама последния път беше затворен с болт-не знам защо...ако има клещи-става да се развие иначе-наистина лятоска ше е проблем....
Вто Фев 11, 2014 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Не съм наясно все още за изходния пункт. Затова и пуснах темата,за да ме посъветвате откъде е най-подходящо. Мероприятието ще е двудневно,с преспиване на някоя хижа. Ще разполагам с GPS и зимна екипировка. Май е най-добре тридневно,но не знам дали ще могат другите членове на екипажа. А имам и още едно питане : засега нямам зимни обувки,разполагам с трисезонни Boreal Atlas. Въпроса ми е дали може на тези обувки да се сложат котки ? Чувал съм ,че може да се прецакат котките,защото трисезонните обувки ги огъват по средата. Има ли такъв момент ? Не проблем да си закупя зимни чепици,но все пак питам. Зимата не съм ходил по баирите,само няколко пъти по "детските " маршрути до Мусала, връх Безбог, връх Мальовица. И аз перкам сам,но зимата не смея. Сега намерих дружка,та мисля нещата да се променят.
Вто Фев 11, 2014 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Нямаш проблеми с тези обувки да качиш върха. Можеш спокойно да ползваш котки с каишки - нищо няма да им стане. Ако ходиш из тези дни - няма да ти трябват - само щеки са достатъчни.
Предлагам ти да спите на х.Триглав. От там до върха е 3 часа с малка раничка. Спускането направете пак от там - обиколка през Смесите само ако ще спите 2-ра нощ на хижата. Ако ходите тази седмица - нашите следи ще личат. Можеш да вземеш траки от Ивайло.
Можете да оставите колата си в Тъжа. От там до х.Триглав е 3 часа много стегнато ходене или по-скоро 4. Има и достатъчно влакове от и за с.Тъжа.
Лесно е - вървете Smile
Вто Фев 11, 2014 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Към Тодор- добре,може да ми обясниш пътеката от хижа Триглав. Благодаря на всички.
Пет Фев 14, 2014 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Добри съвети от познаващи района хора за гадно качване по много ш...н склон над х. Триглав. И добре - качваш се от там и стигаш заслона и толкоз. Ама изтърваш цялата красота покрай Соколна, Курудере, Мазалат и т.н. Аз бих се качил от там, пък после варианти за слизане бол. Ама прехода си е доста голям, особено сега зимно. Пък и чух за някакви разхождащи се рунтави особи в него вилает Laughing Laughing Laughing
Пет Фев 14, 2014 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
След цяла седмица топло време съм сигурен, че по склона дето се мъчихме сняг почти няма да има.
Значи.... от хижата на юг покрай друга постройка подобна на хижа и по нещо приличащо на просека в горичката до едно пречупено дърво. От него плавно се завива нагоре и започва най-стръмния участък. Лятото се виждат купчинки с камъни и тук там ленти с боя поставени още от бай Кольо /Мазалатския/. По принцип се върви зиг заг между едрите камъни. Сега забелязах, че добър ориентир е една жълто-кафеникава скала нагоре. Въпросът е след пречупеното дърво, не повече от 30-50 метра на юг да се върви вече само нагоре /на изток/.
После наклонът намалява. Горе се виждат 3- 4 скали - това е целта. Не се изкушавайте да вървите напряко към върха на североизток. Трябва да се качите на реброто покрай тези 3-4 големи скали. От там вече наклонът много намалява. Реброто е широко и каменисто, трябва да внимавате с пропадане между камъните. Върви се или по най-високото или се подсича от изток в повечето случаи. Ще се ориентирате - лесно е.
Поздрави!
Пет Фев 14, 2014 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да участвам и аз с някои пояснения..
от хижата се тръгва по посока еко пътека Бабаско пръскало-има тук-там табелки в обратна посока по дърветата...минава се покрай каптаж+чешма..отиентир за плавния (да е плавен,да е плавен...)завой на ляво е кол на въпросната еко пътека с табели"бабско пръскало,КИП сладката вода и х.Триглав"-в лошо време.Ако го видите от далеч вече може да завивате стръмно наляво и на север!
Синяма марка за която говори Тодор в един момент трябва да се изостави,защото продължава подсичайки Бабски ръб и продължава спускайки се в дерето на Бабска река към Соколна по ниското.Вие държите ръба -има рехави малки летвички закрепени м/у камъните на ено-две места и каменни пирамидки(сега няма да ги има сигур...)
ами това е и от мен!
Съб Фев 15, 2014 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Еваларка на всички за съветите !
Сря Фев 26, 2014 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov