ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Резервни части за екипировка.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Резервни части за екипировка.
Автор Съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Някой да има идея как да си сменя шиповете на снегоходките(TSL-226), че се затъпиха?
Мога да ги изостря, ама пак ще са по-къси, а искам да са с нормална дължина.


Провери в магазините, предлагащи този модел снегоходки. Би трябвало да имат шипове, все пак на този модел са сменяеми.
Вто Фев 11, 2014 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Някой да има идея как да си сменя шиповете на снегоходките(TSL-226), че се затъпиха?
Мога да ги изостря, ама пак ще са по-къси, а искам да са с нормална дължина.

От тук. 12лв. по спомен бяха.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 11, 2014 6:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Резервни части за екипировка. Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Някой да има идея как да си сменя шиповете на снегоходките(TSL-226), че се затъпиха?
Мога да ги изостря, ама пак ще са по-къси, а искам да са с нормална дължина.

Изяде ти главата тоя твоя мързел-сигур до Хасфалта ходиш с тях...SmileСлед време ше търсиш и шипове на котки Very Happy
Вто Фев 11, 2014 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Имам протриване на раница в областта не отдолу, където е най-вероятно да се пробие поради досега със земя/камъни, а на второто отделение , където нося консервите.Започнал е да прозира плата. Като гледам мястото мисля че е от плат кордуба, доста дебела. Общо взето съм доволен от раницата , която е 60 +10 на Салева , модела е Cape Horn . Издържа 11 години и е горе / долу удобна, без да има най-новите екстри. Тези които ми харесват - примерно Дойтер, даже в рожден ден са си над 400 лв, а тая си е още здрава с изключение на тази задълбочаваща се дупчиня. Има ли идея някой как може да се поправи: Да се закърпи със здрав конец? Да се зашие второ голямо парче отгоре? Има ли някъде платнени емблеми да се продават, които да играят ролята на кръпка? Нещо друго ?
Пет Юли 31, 2015 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не знам дали тук ще се види от подходящия човек, но може да пуснеш обява, че търсиш скъсана раница или такава излязла от употреба.
Изрязваш едно парче, но по-голямо от това което ти трябва поне с 10 см.
Хващаш раницата разколачваш я и с нея и парчето при кварталната шивачка.
На нея и казваш:
Добър ден!
Бих желал да ми инкрустирате това парче ей тук, от вътрешната страна на раницата. Може шевът и да не е италиански (за него се иска специална машина), но може да е двоен, че да стане по-здраво.
Естествено, ако може конецът да е в тон с плата на раницата или друг подходящ десен.
Колко ще ми струва?

За да те приеме на сериозно няма да се смееш. Smile

П.С. Не те занасям.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Юли 31, 2015 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ето вярно, Дидоген, то трябва някой да те побутне да се сетиш! То толкова неща са ни в главата, че е страшна боза. Вярно че имам разни раници от компютър дего ги дават с него, здрава материя са, има и същия цвят ще изрежа парчета. Ще я хвана тъщата, която ми уши вече скручовския бивак-сак / още не е пробван /. Даже ще сложа и отвътре и отвън парче като сандвич, защото протриването е лошо - в няколко посоки. Имам и много здрав конец - копринен и ленен по едно топче, донесъл съм си от Германия.
Благодарско за идеята!
Съб Авг 01, 2015 7:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov