ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да си имате едно на ум.....
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Да си имате едно на ум.....
Автор Съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Да си имате едно на ум..... Отговорете с цитат
Нищо, че форумът не е скиорски.Същият магазин продава и всякаква друга екипировка за планина.Та да си знаете.
Приятно четене Smile:
http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=9751
Вто Фев 18, 2014 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отзивите Жоро и съчувствие за провалените ски ...
За да няма неразбрали - иде реч за магазина Adventure Sport (продавачи на Salewa и Dynafit), където са съсипали едни чудни ски на Жоро в опит да му монтират автоматите. Казвайки опит - опитали са се да завият винт с дължина 9 мм в отвор с дълбочина 7.5 мм. Резултатът разбира се е ска, сцепена по слоевете. Adventure Sport обаче наричат този опит "МОНТАЖА Е ИЗВЪРШЕН НАПЪЛНО ПРОФЕСИОНАЛНО ПО ВСИЧКИ ИЗИСКАВАНИЯ НА ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ".

Имам у дома нови дъски с чифт Динафити Вертикал СТ за монтаж, явно е къде НЯМА да ги дам Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Вто Фев 18, 2014 11:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 18, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Мда ...
Обожавам родните търговци (на туристическа екипировка). Това са изключително компетентни, приветливи и алтруистични люде.
Казвам го без капка сарказъм, някой да не си помисли нещо.

Прочее, точно там едно вакло създание ме убеждаваше, че Асолото, което искаше да ми пробута на всяка цена, е хамериканско, макар на чепика да пишеше черно на бяло Made in Romania. Всичко това гарнирано с леееека критика към всички останали, които продавали "ментета".


Последната промяна е направена от Rincewind на Вто Фев 18, 2014 11:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 18, 2014 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Присъединявам се и аз, макар да съм доволен от сервизната им гаранционна услуга /преди една година/ за изделия, които не съм закупил от тях. Просто емоционално и елементарно-отмъстително заявиха, че прекратяват сервизните си услуги за стоки незакупени от тях, макар да са единствени представители на Dynafit и да са длъжни да го правят, възмездно разбира се... Blink
Подобна арогантност не трябва да се подминава.

Те един поздрав за ШОП-а.

Апропо - ШОП-а предлага и марките Asolo, Lowe Alpine и Teva, мисля са ексклузивни вносители.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 18, 2014 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Жоро не се ядосвай, жив и здрав бъди ще си купиш по-хубави ски.
Вто Фев 18, 2014 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Re: Да си имате едно на ум..... Отговорете с цитат
joropc написа:
Нищо, че форумът не е скиорски.Същият магазин продава и всякаква друга екипировка за планина.Та да си знаете.
Приятно четене Smile:
http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=9751


Бреййй! Един час не мога да се откъсна да чета! Хвала на такива търговци.... Самата им реакция и писаниците, дори като махнем конкретните факти, трябва да ги изхвърли от пазара.
Сря Фев 19, 2014 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pamir



Регистриран на: 12 Окт 2010
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не остава ненаказано Very Happy Въпрос на време беше хората да разберат колко жалки търгаши са Адвенчърите -Ели и Вальо Салебата Laughing Сърбал съм им попарата а и доста други хора , но всичко се връща Exclamation Амин
Сря Фев 19, 2014 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Pamir написа:
Нищо не остава ненаказано Very Happy Въпрос на време беше хората да разберат колко жалки търгаши са Адвенчърите -Ели и Вальо Салебата Laughing Сърбал съм им попарата а и доста други хора , но всичко се връща Exclamation Амин

Така е, да - ама на шепа хора им стиска да си кажат публично в нета. Rolling Eyes
При нас първо го направи Дидо преди доста време за едни обуща - евала за смелостта му и на него.
Ама малцина го правят, щото сме мишки все още.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Фев 19, 2014 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Той Дидо е смелчага и не ги е забавил никак
Сря Фев 19, 2014 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Вносителят беше Екипировка.

Собственикът - Николай - ме беше излъгал, че ще смени зимните ми обувки гаранционно. Това щото протекоха половин година след като ги купих.
Като се обадих за замяна, взе да разтяга едни локуми, че не съм ги мазал след третия месец както било упоменато нейде, затова нямало да ми уважат гаранцията. Абе тотален мошеник - какво общо има теча дето е заради лошо зашита мембрана с мазането - не знам Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 19, 2014 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Жоре, дай аз да ти върна ските брат. Още ме говорят в магазина, не съм влизал там от 3 години, когато разбих кратуната на онази маца. После съдилища ала бала. Имах подобен проблем и ме изкара от равновесие отношението на собственика в магазина които ми се кара все едно аз съм си пробил дупките и съм си монтирал на криво автомата.Аме всичко се оправи като и сцепих тиквата със ските.Така , че ако искаш аз мога да ида да върна твоите и да ти взема новите, няма да гъкнат като влезна в магазина тея нещастници. Извинявам се за тона на форума, но още се паля като се сетя тия олигофрени в какъв филм ме вкараха щото са неграмотни.
Забравих и на мен ми говореха камери ала бала.после в съда се оказа че видеоматериала от техните камери как я праскам със ските в тиквата не било доказателство. Не знам кво да кажа.
Чет Фев 20, 2014 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
А защо не си монтирате сами автоматите на ските, а прибягвате до такива "професионали". Не знам какви са ви автоматите, но аз съм слагал десетки и никога не съм имал проблем,въпреки че съм тотален "аматьор". Напасваш двата центъра, слагаш ограничител на бормашината, пробиваш, купуваш си малко по-читава отвертка и завинтваш. Какво толкава му е сложното? А по принцип завиване на винт с дължина 9 мм в отвор с дълбочина 7.5 мм не е кой знае какъв проблем, правил съм подобни работи, но от това ските не са се цепили. По-вероятно е самите ски да не са били читави щом са се сцепили толкова лесно. Преди време имаше едни такива турови фишери, които се трошаха още на първото каране, а бяха едни новички лъскавички и ....скъпички. Сцепване при завинтване свидетелства за сериозни вътрешни механични напрежения в материала, които няма как да не се прояват при каране, така че "майсторите" са ви направили един вид услуга, че са счупили ските преди да идете на терен с тях, където наизменно е щяло да се случи. Сами преценете кое е по-добро - счупени в магазина или като мен - да слизате от Белмекен към Костенец на една ска, а втората - на две строшена, тъй като заледяването под автомата и направило рамо и шината като лост е потрошила ската? Все пак подчертавам, не съм голям разбирач, така че ме игнорирайте ако греша...
Чет Фев 20, 2014 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Еми що....Като съм дал 1400,00лв. за ски и още една шапка пари за автомати,и като не му разбирам смятам, че трябва да отида на майстор, на когото това му е работата, да си платя и да ми свършат профес. нещата. Защото мен като ме заболи зъб ходя на зъбар, не си го вадя сам макар че не е трудно.Преди това се интересуваш, четеш инфо, тук там, преценяваш разни неща и факти......ама на, пак ти осират работите. И не в осраното е проблема , а в това, след това, вместо да гледат как да оправят нещата почват с един менторски тон да ти обясняват как те не били виновни и едва ли не вината е в тебе, че си отишъл при тях/ което си е така сигурно/. Та затова ......и като си помисля, че съм лишил семейството си и децата си от някакви нещица, за да отделя пари за такава покупка и някакъв лигльо след това със съркастична усмивка и лека насмешка да ти вдига първо рамене , че нищо повече не може да се направи, да ти обяснява , че се случвали такива работи и на ските всъщност нищо им нямало и така щели да се карат без проблем и след като си потърсиш правата почва да ти вика и да ти се дърпа и да прави всичко възможно да не ти уважи рекламацията .........как да не му разбиеш тъпата тиква...естествено че ще го прасна и то не веднъж.Още се вбесявам като се сетя , а това се случи преди 3 години.
Чет Фев 20, 2014 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
А защо не си монтирате сами автоматите на ските, а прибягвате до такива "професионали". Не знам какви са ви автоматите, но аз съм слагал десетки и никога не съм имал проблем,въпреки че съм тотален "аматьор". Напасваш двата центъра, слагаш ограничител на бормашината, пробиваш, купуваш си малко по-читава отвертка и завинтваш. Какво толкава му е сложното? А по принцип завиване на винт с дължина 9 мм в отвор с дълбочина 7.5 мм не е кой знае какъв проблем, правил съм подобни работи, но от това ските не са се цепили. По-вероятно е самите ски да не са били читави щом са се сцепили толкова лесно. Преди време имаше едни такива турови фишери, които се трошаха още на първото каране, а бяха едни новички лъскавички и ....скъпички. Сцепване при завинтване свидетелства за сериозни вътрешни механични напрежения в материала, които няма как да не се прояват при каране, така че "майсторите" са ви направили един вид услуга, че са счупили ските преди да идете на терен с тях, където наизменно е щяло да се случи. Сами преценете кое е по-добро - счупени в магазина или като мен - да слизате от Белмекен към Костенец на една ска, а втората - на две строшена, тъй като заледяването под автомата и направило рамо и шината като лост е потрошила ската? Все пак подчертавам, не съм голям разбирач, така че ме игнорирайте ако греша...

Мараба. Не са се сцепили - недостатъчната дълбочина на пробитите отвори е довела до това, щото болтовете да подбутнат базата при навиване.
Прочети хуууубаво обясненията за причината в оригиналната тема. Логични са - това е истинската причина.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Фев 20, 2014 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Видях късно, да болтчето е напънало непробития пласт и е докарало бабунки. Дизайнерска работа...
А дизайнерите ги давайте на КЗП, те много обичат да правят проверки и да "актуват". Такива като гореописаните измекяри даже биха предпочели да изядат един хубав бой, вместо да се разправят с комисията. Тях много би ги заболяло от една серия от глоби, които да обезсмислят евентуалните им печалби от "слагане" на автомати за година две напред.
Чет Фев 20, 2014 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov