ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
И ще може ли кмета/кметският наместник да ни помогне с някакъв превоз за изкарване на материали.



Такъв кмет ще ти дам, че знае ли се!!!
Ще ходиш при кмет да те опропастява тогава!!!
Пон Фев 24, 2014 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
meco puh написа:
И ще може ли кмета/кметският наместник да ни помогне с някакъв превоз за изкарване на материали.



Такъв кмет ще ти дам, че знае ли се!!!
Ще ходиш при кмет да те опропастява тогава!!!


Добре де, ще ме биеш ли сега? Laughing
Искам, да е по-лека работата на Джипа. То ще се наложи да изкараме нагоре и баластра. Може да не е много, но все пак.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Фев 24, 2014 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
todor__x написа:
За това начинание ме бройте и мен, че му имам зъб на деренцето.
Почти съм готов и за Данчулица, да не промените датата само.

Тодоре, какво ме направи ти, каква дата?
Аз никъде не съм споменал дата. Ако сте приказвали някъде, много добре. Но поне да знам, да се приготвя.
Специално за Дранчулица, предварително ще отидем двама - трима, да видим как е пътя след зимата. И ще може ли кмета/кметският наместник да ни помогне с някакъв превоз за изкарване на материали.

Oops Ами ние като се видяхме и не можахме да изтраем да не говорим. И на пролет вече мирише и нямаме търпение Very Happy
Нали се разбрахме че ще е през април, а то тогава е и Великден, има и един почивни дни в началото на май, които доста хора вече са нарекли за пътувания. Та няма голям избор, преди Великден трябва да е Smile
За предварителното ходене - няма грижи, ще отскочим за едно цър-пър на Белева поляна (може през Мургаш за по-напряко Wink Laughing )

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Фев 24, 2014 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
За дата Цецо има думата, поне така разбрах.
Пон Фев 24, 2014 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
За дата Цецо има думата, поне така разбрах.

Не съм против, нека Цецо да определи, но да има в предвид, че Април в планината е още зима. А не отиваме на "моабет", това не е планинарска среща. Отиваме да работим. След свършената работа, вечер "цър-пър". Мисля, че е най-рано месец Май. Решете, умната. В дъжд и студ не се работи, защото направеното може и да замръзне.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Фев 24, 2014 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
todor__x написа:
За дата Цецо има думата, поне така разбрах.

Не съм против, нека Цецо да определи, но да има в предвид, че Април в планината е още зима. А не отиваме на "моабет", това не е планинарска среща. Отиваме да работим. След свършената работа, вечер "цър-пър". Мисля, че е най-рано месец Май. Решете, умната. В дъжд и студ не се работи, защото направеното може и да замръзне.


Мечо е прав Май месец най-рано.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Фев 25, 2014 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Днес проверих за водата, която описваше Б. Борисов.

boris_borisov написа:
Като се движиш от запад на изток, в най-ниското място между Голям и Малък Дебелец, вляво тръгва пътека и върви надолу, слизайки от билото. Тръбата се намира от лявата страна, по спомен на около 150-200 м от мястото (не гарантирам за метрите), където се отклоняваш от червената маркировка. Ако се подмине чешмата, се стига до ниско широко място с много пътища във всички посоки. През тази чешма и това ниско място минахме с шуменци преди 2 години, когато се объркахме.
Съжалявам, че не мога да дам координати, но не ползвам GPS и карам на спомени и разкази Laughing


Предполагам, че това е началото на река Брестова, над село Риш. При маркиране около върховете Дебелец ще я ползваме. Струва ми се, че почти до там има чер път от селото. От там до дерето с падналите дървета е най близо.
Няма значение къде ще е бивака - на Немойдере или при тази чешма, с кола може би ще излезем до билото.
За левурдата трябва да се отиде от 15 Април до края на месеца. След това вече ще започне да цъфти, и не става за салатка.
Не пишете тук за чешмата при връх Дранчулица. Ще пусна нова тема за там.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Фев 25, 2014 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Двете теми ги отделих, за да не се объркват. Тази тема е за левурдата, значи на Ришкия проход. Моля да предложите дати около 15 - 30 Април. Тогава времето на левурдата.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Фев 26, 2014 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Двете теми ги отделих, за да не се объркват. Тази тема е за левурдата, значи на Ришкия проход. Моля да предложите дати около 15 - 30 Април. Тогава времето на левурдата.


Никога никъде не съм виждал повече левурда от гората на с.Остроче, като тръгнеш за Пчелина. Всъщност сега хижата на Пчелина работи ли? Може ли да се спи на базата на Антибиотиците?
Чет Фев 27, 2014 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
meco puh написа:
Двете теми ги отделих, за да не се объркват. Тази тема е за левурдата, значи на Ришкия проход. Моля да предложите дати около 15 - 30 Април. Тогава времето на левурдата.


Никога никъде не съм виждал повече левурда от гората на с.Остроче, като тръгнеш за Пчелина. Всъщност сега хижата на Пчелина работи ли? Може ли да се спи на базата на Антибиотиците?

Ще ти кажа, мисля че работи. По сигурно ще разговарям с Румен или Снежана. Определи ми дата, там ще те посрещна. Ще отидем и в гората на Островче (при Вълчите ями).
Да определим дата и на левурдата, на Ришкия проход. Имаме да маркираме около Малък и Голям Дебелец.
Очаквам мнения - кога да бъде? Имаме две недели - 18 - 20 Април или 25 - 27 Април.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Фев 27, 2014 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Да определим дата и на левурдата, на Ришкия проход. Имаме да маркираме около Малък и Голям Дебелец.
Очаквам мнения - кога да бъде? Имаме две недели - 18 - 20 Април или 25 - 27 Април.

18-20 април е Великден. Мисля, че това ще откаже повечето хора...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Фев 27, 2014 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
meco puh написа:
Да определим дата и на левурдата, на Ришкия проход. Имаме да маркираме около Малък и Голям Дебелец.
Очаквам мнения - кога да бъде? Имаме две недели - 18 - 20 Април или 25 - 27 Април.

18-20 април е Великден. Мисля, че това ще откаже повечето хора...

В такъв случай за левурда и маркиране остава 25 - 27 Април. През Май започва да цъфти.
Мястото на бивака, вероятно ще бъде на чешмата с петте чучура. Ако трябва да се промени мястото на бивака, ще го направим там. Но, там има навес, огнище, маси и т.н. До работното място с колите.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Фев 27, 2014 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Dimo Kolev написа:

А мислили ли сте да се поръчат табелки от този новия материал дето го наричат разпенена пластмаса. Много е издържлив, само на силно слънце издиша. Аз смятам от него да направя доста табелки и като се пооправи времето да мина да ги накова на няколко немаркирани или слабомаркирани маршрута из централна стара планина. А и себестойността на една табелка е много ниска.

Това не го знам какво е? Кажи нещо повече? Къде могат да се поръчат?


Ето тук малко инфо.
http://mediamixbg.com/planes/razpeneno-pvc

Като цени е много евтино, за стандартна туристическа табела мисля, че беше 2-3 лева с печата, но със сигурност под 5 лв.
Поръчва се по рекламни студия да напечатат върху него, после се реже много лесно с макетен нож. Много е еластично и тръдно се чупи и драска. Е който иска да направи зло спасение няма. Мисля,че дебелина 5 мм беше пре достатъчно
Чет Фев 27, 2014 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:

Ето тук малко инфо.
http://mediamixbg.com/planes/razpeneno-pvc
Като цени е много евтино, за стандартна туристическа табела мисля, че беше 2-3 лева с печата, но със сигурност под 5 лв.
Поръчва се по рекламни студия да напечатат върху него, после се реже много лесно с макетен нож. Много е еластично и тръдно се чупи и драска. Е който иска да направи зло спасение няма. Мисля,че дебелина 5 мм беше пре достатъчно

Ех, на мен и три лева ми е много в момента както съм на временна работа Sad
Живот и здраве да се оправят нещата по-нататък ще го имам предвид Smile
Иначе е хубаво и със сигурност ще е по-леко от железните табели.
Само ме притеснява колко време ще издържат на слънцето, дъжда и снега? Че железните са почти вечни...

Dimo Kolev написа:
А знаеш ли тези табелки металните дето ги раздават от БТС как излизат като цена и при какви условия ги дават. От любопитство питам

Димо, забравих да ти отговоря, не е нарочно. Сега като видях че си писал и се сетих.
Значи табелките от БТС ни ги дадоха безплатно. Отидох аз първия път, обясних на началника на отдел Маркировки за маркирането и че пари не искаме. Втория път като му разказах за новото маркиране и разчистване явно му се видяхме благонадеждни вече, та ни даде табелки. Единствено не спазих условието да му занеса после снимки къде съм ги сложила, ама все отлагах... Дано даде пак, въпреки че не съм се отчела.
Според мен ги дава по симпатия и който е по-нахален да си проси Wink
Лошото е, че все някога ще свършат, щото те не са нови и дано тоя склад, дето ги вадят или да е бездънен или БТС да има пари за нови.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Фев 27, 2014 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Dimo Kolev написа:

Ето тук малко инфо.
http://mediamixbg.com/planes/razpeneno-pvc
Като цени е много евтино, за стандартна туристическа табела мисля, че беше 2-3 лева с печата, но със сигурност под 5 лв.
Поръчва се по рекламни студия да напечатат върху него, после се реже много лесно с макетен нож. Много е еластично и тръдно се чупи и драска. Е който иска да направи зло спасение няма. Мисля,че дебелина 5 мм беше пре достатъчно

Ех, на мен и три лева ми е много в момента както съм на временна работа Sad
Живот и здраве да се оправят нещата по-нататък ще го имам предвид Smile
Иначе е хубаво и със сигурност ще е по-леко от железните табели.
Само ме притеснява колко време ще издържат на слънцето, дъжда и снега? Че железните са почти вечни...

Dimo Kolev написа:
А знаеш ли тези табелки металните дето ги раздават от БТС как излизат като цена и при какви условия ги дават. От любопитство питам

Димо, забравих да ти отговоря, не е нарочно. Сега като видях че си писал и се сетих.
Значи табелките от БТС ни ги дадоха безплатно. Отидох аз първия път, обясних на началника на отдел Маркировки за маркирането и че пари не искаме. Втория път като му разказах за новото маркиране и разчистване явно му се видяхме благонадеждни вече, та ни даде табелки. Единствено не спазих условието да му занеса после снимки къде съм ги сложила, ама все отлагах... Дано даде пак, въпреки че не съм се отчела.
Според мен ги дава по симпатия и който е по-нахален да си проси Wink
Лошото е, че все някога ще свършат, щото те не са нови и дано тоя склад, дето ги вадят или да е бездънен или БТС да има пари за нови.


За слънце гаранция не дават. Сигурно избеляват ако са на силно слънце, ако са на сянка не им пречи. Виж на дъжд и сняг проблеми няма. Ако не ти дадат от БТС можем да пробваме да сложим такива на няколко места. Аз ще ги направя - пари не искам. За няколко броя проблеми няма.

Интересно ми е тези дето ги дават от БТС празни ли са или готови. Ако е второто то явно имат само за КЕ, инак трябва бездънен да е този склад. Аз и затова смятам хич и да не ги питам лятоска, ами на своя глава да си направя няколко и да ги поставя на някой маршрут дето хич го няма + маркировка с боя. Веднага се сещам за този по Джафар дере до Орлово гнездо дето навсякъде са го писали с жълта маркировка, а тя май само под камъните може да я има. Че като излезе (дай боже) лятоска втората част на мойто творение и аз да мога да кажа че е маркирана пътеката. А той е нужен и красив маршрут.
Чет Фев 27, 2014 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Следваща
Страница 2 от 24

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov